Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verder omhoog op verkorte handelsdag Wall Street

Tesla verder omhoog op verkorte handelsdag Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla stond woensdag opnieuw bij de winnaars op Wall Street, deze keer met een plus van 6,5 procent. De afgelopen handelsdagen won het aandeel al flink aan waarde. De Amerikaanse aandelenmarkten zijn verder overwegend hoger geëindigd op een verkorte handelsdag, in aanloop naar Fourth of July op donderdag.

Tesla ging dinsdag al meer dan 10 procent omhoog, na de publicatie van meevallende cijfers over de leveringen van elektrische auto's. Maandag maakte het aandeel ook al een koerssprong. Toen ging het om ruim 6 procent.

Wall Street blijft donderdag dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd.

De aandelenindex S&P 500 eindigde woensdag 0,5 procent hoger op een nieuw record van 5537,02 punten, terwijl technologiegraadmeter Nasdaq 0,9 procent klom naar 18.188,30 punten. De Dow-Jonesindex sloot wel iets lager, met een min van 0,1 procent op 39.308,00 punten.

Beleggers waren woensdag in afwachting van de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve die na het slot van de halve handelsdag bekend worden gemaakt. Die aantekeningen worden doorgaans nauwlettend bestudeerd voor aanwijzingen over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Fed-president Jerome Powell verklaarde dinsdag op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra dat vooruitgang wordt geboekt met het terugdringen van de inflatie, maar dat de Fed wel meer informatie nodig heeft voordat de rente verlaagd kan worden. Die opmerkingen worden door beleggers gezien als teken dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente.

Ook kwamen cijfers van loonstrookverwerker ADP over de groei van de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven die iets zwakker waren dan verwacht. Dat cijfer loopt vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.

Aandelen van mediaconcern Paramount Global werden 4 procent hoger gezet. Het moederbedrijf van onder meer CBS, MTV en Nickelodeon zou een akkoord hebben bereikt over een fusie met filmstudio Skydance Media.

Microsoft won 0,3 procent. Het techbedrijf gaat 2,2 miljard euro investeren in een groot datacenterproject in het noordoosten van Spanje, zo werd woensdag bekend.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

1 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

4 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

4 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

6 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

6 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

6 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

6 uur geleden