Tesla verder omhoog op verkorte handelsdag Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla stond woensdag opnieuw bij de winnaars op Wall Street, deze keer met een plus van 6,5 procent. De afgelopen handelsdagen won het aandeel al flink aan waarde. De Amerikaanse aandelenmarkten zijn verder overwegend hoger geëindigd op een verkorte handelsdag, in aanloop naar Fourth of July op donderdag.
Tesla ging dinsdag al meer dan 10 procent omhoog, na de publicatie van meevallende cijfers over de leveringen van elektrische auto's. Maandag maakte het aandeel ook al een koerssprong. Toen ging het om ruim 6 procent.
Wall Street blijft donderdag dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd.
De aandelenindex S&P 500 eindigde woensdag 0,5 procent hoger op een nieuw record van 5537,02 punten, terwijl technologiegraadmeter Nasdaq 0,9 procent klom naar 18.188,30 punten. De Dow-Jonesindex sloot wel iets lager, met een min van 0,1 procent op 39.308,00 punten.
Beleggers waren woensdag in afwachting van de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve die na het slot van de halve handelsdag bekend worden gemaakt. Die aantekeningen worden doorgaans nauwlettend bestudeerd voor aanwijzingen over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Fed-president Jerome Powell verklaarde dinsdag op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra dat vooruitgang wordt geboekt met het terugdringen van de inflatie, maar dat de Fed wel meer informatie nodig heeft voordat de rente verlaagd kan worden. Die opmerkingen worden door beleggers gezien als teken dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente.
Ook kwamen cijfers van loonstrookverwerker ADP over de groei van de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven die iets zwakker waren dan verwacht. Dat cijfer loopt vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.
Aandelen van mediaconcern Paramount Global werden 4 procent hoger gezet. Het moederbedrijf van onder meer CBS, MTV en Nickelodeon zou een akkoord hebben bereikt over een fusie met filmstudio Skydance Media.
Microsoft won 0,3 procent. Het techbedrijf gaat 2,2 miljard euro investeren in een groot datacenterproject in het noordoosten van Spanje, zo werd woensdag bekend.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
39 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.
1 uur geledenLOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.
1 uur geleden