Tesla-topman Elon Musk belooft snelle investering in India
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla zal waarschijnlijk een aanzienlijke investering gaan doen in India. Dat zei topman Elon Musk na een ontmoeting met Narendra Modi tijdens het bezoek van de Indiase premier aan de Verenigde Staten.
"Ik heb er alle vertrouwen in dat Tesla in India zal zijn en we zullen dit zo snel mogelijk doen", zei Musk na de bijeenkomst. "We willen niet op een aankondiging vooruitlopen, maar ik denk dat het vrij waarschijnlijk is dat er een aanzienlijke investering zal zijn in de relatie met India."
Tesla en India hebben de investeringsgesprekken in mei dit jaar nieuw leven ingeblazen, na een impasse in de onderhandelingen van een jaar. Hoewel leidinggevenden van de autofabrikant tijdens een recent bezoek aan India met overheidsfunctionarissen hebben gesproken over de binnenlandse inkoop van onderdelen en stimulansen van de overheid, leidde dit niet tot een voorstel om een fabriek op te zetten in het land.
SpaceX
Musk, die regelmatig door Indiase functionarissen wordt benaderd om lokaal elektrische auto's te gaan bouwen, zei dat hij van plan is in 2024 het land met de meeste inwoners ter wereld te gaan bezoeken. India wil profiteren van de verslechterde relatie tussen China en Verenigde Staten door het land te presenteren als een alternatief voor Amerikaanse bedrijven die hun afhankelijkheid van China willen beperken. Premier Modi heeft tijdens zijn bezoek aan New York dan ook gesproken met meer dan twintig belangrijke politici en zakenlieden.
De samenwerking tussen Amerikaanse en Indiase bedrijven op het gebied van nieuwe technologieƫn en het verminderen van handelsbelemmeringen zijn ook de belangrijkste onderwerpen voor de ontmoeting tussen Modi en de Amerikaanse president Joe Biden, die voor donderdag is gepland.
Musk, die naast topman van Tesla ook de baas is van een aantal andere ondernemingen, ziet naast de productie van elektrische auto's in India ook mogelijkheden voor andere investeringsprojecten in het land. Zo ziet de rijkste man ter wereld ook kansen voor duurzame energieopwekking en energieopslag in India. Daarnaast wil Musk de plannen van zijn bedrijf SpaceX nieuw leven inblazen om afgelegen Indiase dorpen te voorzien van snel internet. Musk zei vorig jaar dat SpaceX wachtte op goedkeuring van de Indiase overheid om zijn internetdiensten aan te bieden, na het opzetten van een Indiase tak in 2021.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
6 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
7 uur geleden