Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla-topman Elon Musk belooft snelle investering in India

Tesla-topman Elon Musk belooft snelle investering in India

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla zal waarschijnlijk een aanzienlijke investering gaan doen in India. Dat zei topman Elon Musk na een ontmoeting met Narendra Modi tijdens het bezoek van de Indiase premier aan de Verenigde Staten.

"Ik heb er alle vertrouwen in dat Tesla in India zal zijn en we zullen dit zo snel mogelijk doen", zei Musk na de bijeenkomst. "We willen niet op een aankondiging vooruitlopen, maar ik denk dat het vrij waarschijnlijk is dat er een aanzienlijke investering zal zijn in de relatie met India."

Tesla en India hebben de investeringsgesprekken in mei dit jaar nieuw leven ingeblazen, na een impasse in de onderhandelingen van een jaar. Hoewel leidinggevenden van de autofabrikant tijdens een recent bezoek aan India met overheidsfunctionarissen hebben gesproken over de binnenlandse inkoop van onderdelen en stimulansen van de overheid, leidde dit niet tot een voorstel om een fabriek op te zetten in het land.

SpaceX

Musk, die regelmatig door Indiase functionarissen wordt benaderd om lokaal elektrische auto's te gaan bouwen, zei dat hij van plan is in 2024 het land met de meeste inwoners ter wereld te gaan bezoeken. India wil profiteren van de verslechterde relatie tussen China en Verenigde Staten door het land te presenteren als een alternatief voor Amerikaanse bedrijven die hun afhankelijkheid van China willen beperken. Premier Modi heeft tijdens zijn bezoek aan New York dan ook gesproken met meer dan twintig belangrijke politici en zakenlieden.

De samenwerking tussen Amerikaanse en Indiase bedrijven op het gebied van nieuwe technologieën en het verminderen van handelsbelemmeringen zijn ook de belangrijkste onderwerpen voor de ontmoeting tussen Modi en de Amerikaanse president Joe Biden, die voor donderdag is gepland.

Musk, die naast topman van Tesla ook de baas is van een aantal andere ondernemingen, ziet naast de productie van elektrische auto's in India ook mogelijkheden voor andere investeringsprojecten in het land. Zo ziet de rijkste man ter wereld ook kansen voor duurzame energieopwekking en energieopslag in India. Daarnaast wil Musk de plannen van zijn bedrijf SpaceX nieuw leven inblazen om afgelegen Indiase dorpen te voorzien van snel internet. Musk zei vorig jaar dat SpaceX wachtte op goedkeuring van de Indiase overheid om zijn internetdiensten aan te bieden, na het opzetten van een Indiase tak in 2021.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

5 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

6 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

7 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

10 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

10 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

20 uur geleden