Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla-topman Elon Musk belooft snelle investering in India

Tesla-topman Elon Musk belooft snelle investering in India

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla zal waarschijnlijk een aanzienlijke investering gaan doen in India. Dat zei topman Elon Musk na een ontmoeting met Narendra Modi tijdens het bezoek van de Indiase premier aan de Verenigde Staten.

"Ik heb er alle vertrouwen in dat Tesla in India zal zijn en we zullen dit zo snel mogelijk doen", zei Musk na de bijeenkomst. "We willen niet op een aankondiging vooruitlopen, maar ik denk dat het vrij waarschijnlijk is dat er een aanzienlijke investering zal zijn in de relatie met India."

Tesla en India hebben de investeringsgesprekken in mei dit jaar nieuw leven ingeblazen, na een impasse in de onderhandelingen van een jaar. Hoewel leidinggevenden van de autofabrikant tijdens een recent bezoek aan India met overheidsfunctionarissen hebben gesproken over de binnenlandse inkoop van onderdelen en stimulansen van de overheid, leidde dit niet tot een voorstel om een fabriek op te zetten in het land.

SpaceX

Musk, die regelmatig door Indiase functionarissen wordt benaderd om lokaal elektrische auto's te gaan bouwen, zei dat hij van plan is in 2024 het land met de meeste inwoners ter wereld te gaan bezoeken. India wil profiteren van de verslechterde relatie tussen China en Verenigde Staten door het land te presenteren als een alternatief voor Amerikaanse bedrijven die hun afhankelijkheid van China willen beperken. Premier Modi heeft tijdens zijn bezoek aan New York dan ook gesproken met meer dan twintig belangrijke politici en zakenlieden.

De samenwerking tussen Amerikaanse en Indiase bedrijven op het gebied van nieuwe technologieën en het verminderen van handelsbelemmeringen zijn ook de belangrijkste onderwerpen voor de ontmoeting tussen Modi en de Amerikaanse president Joe Biden, die voor donderdag is gepland.

Musk, die naast topman van Tesla ook de baas is van een aantal andere ondernemingen, ziet naast de productie van elektrische auto's in India ook mogelijkheden voor andere investeringsprojecten in het land. Zo ziet de rijkste man ter wereld ook kansen voor duurzame energieopwekking en energieopslag in India. Daarnaast wil Musk de plannen van zijn bedrijf SpaceX nieuw leven inblazen om afgelegen Indiase dorpen te voorzien van snel internet. Musk zei vorig jaar dat SpaceX wachtte op goedkeuring van de Indiase overheid om zijn internetdiensten aan te bieden, na het opzetten van een Indiase tak in 2021.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

3 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

4 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

5 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

6 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

7 uur geleden