Tesla-topman Elon Musk belooft snelle investering in India
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla zal waarschijnlijk een aanzienlijke investering gaan doen in India. Dat zei topman Elon Musk na een ontmoeting met Narendra Modi tijdens het bezoek van de Indiase premier aan de Verenigde Staten.
"Ik heb er alle vertrouwen in dat Tesla in India zal zijn en we zullen dit zo snel mogelijk doen", zei Musk na de bijeenkomst. "We willen niet op een aankondiging vooruitlopen, maar ik denk dat het vrij waarschijnlijk is dat er een aanzienlijke investering zal zijn in de relatie met India."
Tesla en India hebben de investeringsgesprekken in mei dit jaar nieuw leven ingeblazen, na een impasse in de onderhandelingen van een jaar. Hoewel leidinggevenden van de autofabrikant tijdens een recent bezoek aan India met overheidsfunctionarissen hebben gesproken over de binnenlandse inkoop van onderdelen en stimulansen van de overheid, leidde dit niet tot een voorstel om een fabriek op te zetten in het land.
SpaceX
Musk, die regelmatig door Indiase functionarissen wordt benaderd om lokaal elektrische auto's te gaan bouwen, zei dat hij van plan is in 2024 het land met de meeste inwoners ter wereld te gaan bezoeken. India wil profiteren van de verslechterde relatie tussen China en Verenigde Staten door het land te presenteren als een alternatief voor Amerikaanse bedrijven die hun afhankelijkheid van China willen beperken. Premier Modi heeft tijdens zijn bezoek aan New York dan ook gesproken met meer dan twintig belangrijke politici en zakenlieden.
De samenwerking tussen Amerikaanse en Indiase bedrijven op het gebied van nieuwe technologieën en het verminderen van handelsbelemmeringen zijn ook de belangrijkste onderwerpen voor de ontmoeting tussen Modi en de Amerikaanse president Joe Biden, die voor donderdag is gepland.
Musk, die naast topman van Tesla ook de baas is van een aantal andere ondernemingen, ziet naast de productie van elektrische auto's in India ook mogelijkheden voor andere investeringsprojecten in het land. Zo ziet de rijkste man ter wereld ook kansen voor duurzame energieopwekking en energieopslag in India. Daarnaast wil Musk de plannen van zijn bedrijf SpaceX nieuw leven inblazen om afgelegen Indiase dorpen te voorzien van snel internet. Musk zei vorig jaar dat SpaceX wachtte op goedkeuring van de Indiase overheid om zijn internetdiensten aan te bieden, na het opzetten van een Indiase tak in 2021.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
52 minuten geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
6 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
19 uur geleden