Tesla toont herstel op Wall Street na koersval
NEW YORK (ANP) - Tesla heeft woensdag wat herstel getoond op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's was een dag eerder ruim 11 procent gezakt na berichten over het terugschroeven van de productie in de grote fabriek in Shanghai. Dat wakkerde de vrees aan dat de vraag naar nieuwe Tesla's laag is. Het aandeel verloor deze maand al ruim 40 procent en staat voor het hele jaar zo'n 70 procent in de min. Tesla koerst daarmee af op het slechtste jaar sinds het bedrijf in 2010 een beursnotering kreeg.
Het aandeel Tesla stond in de eerste handelsminuten ruim 5 procent hoger en doorbrak daarmee een zevendaagse verliesreeks. Behalve met de mogelijk tegenvallende vraag naar zijn voertuigen kampt het bedrijf ook met toenemende concurrentie, nu steeds meer grote automerken elektrische voertuigen op de markt brengen.
Ook zijn Tesla-aandeelhouders bezorgd dat topman Elon Musk te veel tijd besteedt aan het socialemediabedrijf Twitter, dat hij heeft gekocht. Om die overname te financieren heeft Musk al voor miljarden aan Tesla-aandelen verkocht. Inmiddels heeft hij beloofd de komende twee jaar geen Tesla-aandelen meer van de hand te doen.
AMC Entertainment
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 33.348 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3844 punten en de Nasdaq won 0,5 procent tot 10.409 punten. De techgraadmeter zag dit jaar een derde aan waarde verdampen.
AMC Entertainment won 0,1 procent na het verzoek van topman Adam Aron van de bioscoopketen om zijn salaris te bevriezen. Aron riep zijn medebestuurders op om dat ook te doen.
Southwest Airlines
Southwest Airlines verloor zo'n 3 procent. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij was een dag eerder 6 procent gezakt doordat het bedrijf veel meer vluchten schrapte dan branchegenoten door het extreme winterweer. De transportautoriteiten van de Verenigde Staten zijn daarom een onderzoek gestart naar de maatschappij. Southwest schrapte in de afgelopen dagen duizenden vluchten. Ook woensdag zijn meer dan 2500 vluchten van Southwest geannuleerd.
Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 79,07 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,7 procent goedkoper, op 83,76 dollar per vat. De euro was 1,0670 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
11 uur geleden