Tesla toont herstel op Wall Street na koersval
NEW YORK (ANP) - Tesla heeft woensdag wat herstel getoond op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's was een dag eerder ruim 11 procent gezakt na berichten over het terugschroeven van de productie in de grote fabriek in Shanghai. Dat wakkerde de vrees aan dat de vraag naar nieuwe Tesla's laag is. Het aandeel verloor deze maand al ruim 40 procent en staat voor het hele jaar zo'n 70 procent in de min. Tesla koerst daarmee af op het slechtste jaar sinds het bedrijf in 2010 een beursnotering kreeg.
Het aandeel Tesla stond in de eerste handelsminuten ruim 5 procent hoger en doorbrak daarmee een zevendaagse verliesreeks. Behalve met de mogelijk tegenvallende vraag naar zijn voertuigen kampt het bedrijf ook met toenemende concurrentie, nu steeds meer grote automerken elektrische voertuigen op de markt brengen.
Ook zijn Tesla-aandeelhouders bezorgd dat topman Elon Musk te veel tijd besteedt aan het socialemediabedrijf Twitter, dat hij heeft gekocht. Om die overname te financieren heeft Musk al voor miljarden aan Tesla-aandelen verkocht. Inmiddels heeft hij beloofd de komende twee jaar geen Tesla-aandelen meer van de hand te doen.
AMC Entertainment
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 33.348 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3844 punten en de Nasdaq won 0,5 procent tot 10.409 punten. De techgraadmeter zag dit jaar een derde aan waarde verdampen.
AMC Entertainment won 0,1 procent na het verzoek van topman Adam Aron van de bioscoopketen om zijn salaris te bevriezen. Aron riep zijn medebestuurders op om dat ook te doen.
Southwest Airlines
Southwest Airlines verloor zo'n 3 procent. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij was een dag eerder 6 procent gezakt doordat het bedrijf veel meer vluchten schrapte dan branchegenoten door het extreme winterweer. De transportautoriteiten van de Verenigde Staten zijn daarom een onderzoek gestart naar de maatschappij. Southwest schrapte in de afgelopen dagen duizenden vluchten. Ook woensdag zijn meer dan 2500 vluchten van Southwest geannuleerd.
Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 79,07 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,7 procent goedkoper, op 83,76 dollar per vat. De euro was 1,0670 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
13 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
14 uur geleden