Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla toont herstel op Wall Street na koersval

Tesla toont herstel op Wall Street na koersval

NEW YORK (ANP) - Tesla heeft woensdag wat herstel getoond op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's was een dag eerder ruim 11 procent gezakt na berichten over het terugschroeven van de productie in de grote fabriek in Shanghai. Dat wakkerde de vrees aan dat de vraag naar nieuwe Tesla's laag is. Het aandeel verloor deze maand al ruim 40 procent en staat voor het hele jaar zo'n 70 procent in de min. Tesla koerst daarmee af op het slechtste jaar sinds het bedrijf in 2010 een beursnotering kreeg.

Het aandeel Tesla stond in de eerste handelsminuten ruim 5 procent hoger en doorbrak daarmee een zevendaagse verliesreeks. Behalve met de mogelijk tegenvallende vraag naar zijn voertuigen kampt het bedrijf ook met toenemende concurrentie, nu steeds meer grote automerken elektrische voertuigen op de markt brengen.

Ook zijn Tesla-aandeelhouders bezorgd dat topman Elon Musk te veel tijd besteedt aan het socialemediabedrijf Twitter, dat hij heeft gekocht. Om die overname te financieren heeft Musk al voor miljarden aan Tesla-aandelen verkocht. Inmiddels heeft hij beloofd de komende twee jaar geen Tesla-aandelen meer van de hand te doen.

AMC Entertainment

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 33.348 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3844 punten en de Nasdaq won 0,5 procent tot 10.409 punten. De techgraadmeter zag dit jaar een derde aan waarde verdampen.

AMC Entertainment won 0,1 procent na het verzoek van topman Adam Aron van de bioscoopketen om zijn salaris te bevriezen. Aron riep zijn medebestuurders op om dat ook te doen.

Southwest Airlines

Southwest Airlines verloor zo'n 3 procent. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij was een dag eerder 6 procent gezakt doordat het bedrijf veel meer vluchten schrapte dan branchegenoten door het extreme winterweer. De transportautoriteiten van de Verenigde Staten zijn daarom een onderzoek gestart naar de maatschappij. Southwest schrapte in de afgelopen dagen duizenden vluchten. Ook woensdag zijn meer dan 2500 vluchten van Southwest geannuleerd.

Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 79,07 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,7 procent goedkoper, op 83,76 dollar per vat. De euro was 1,0670 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

10 minuten geleden
KLM hervat vluchten naar Saudi-Arabië

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.

13 minuten geleden
India meldt eruit te zijn met EU over vrijhandelsakkoord

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.

49 minuten geleden
Autoplatform: tweedehands stekkerauto's goedkoper in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.

2 uur geleden
ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.

3 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

3 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

4 uur geleden