Tesla toont herstel op licht hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla toonde vrijdag wat herstel op de aandelenbeurs in New York en won ruim 1 procent. Volgens persbureau Bloomberg leverde de fabrikant van elektrische auto's bij zijn fabriek in Shanghai in februari weer meer voertuigen af dan een jaar geleden, mede dankzij de prijsverlagingen van zijn modellen in China. Donderdag verloor Tesla nog bijna 6 procent na de presentatie van tegenvallende toekomstplannen door het bedrijf.
De algehele stemming op Wall Street bleef optimistisch. Donderdag trokken beleggers zich al op aan uitlatingen van Fed-bestuurder Raphael Bostic. De president van de Federal Reserve Bank of Atlanta verklaarde voorstander te zijn van kleine renteverhogingen van een kwart procentpunt. Fed-gouverneur Christopher Waller waarschuwde echter dat het uiteindelijke rentetarief mogelijk hoger zal uitvallen als de inflatie onvoldoende afkoelt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 33.078 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3999 punten en techbeurs Nasdaq won 0,6 procent tot 11.534 punten. De hoofdgraadmeters koersen daarmee af op een weekwinst.
Apple
Apple won bijna 2 procent. Analisten van Morgan Stanley verwachten dat het aandeel van de iPhone-maker met 20 procent zal stijgen. Procter & Gamble steeg 0,5 procent. Analisten van JPMorgan verhoogden het advies voor het levensmiddelenconcern, bekend van merken als Pampers, Gillette, Head & Shoulders.
Dell Technologies won 1 procent. De computerfabrikant, die in februari aankondigde duizenden werknemers te ontslaan, boekte in het laatste kwartaal van 2022 meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. De vooruitzichten van het bedrijf stelden echter teleur.
Hewlett Packard Enterprise
Hewlett Packard Enterprise dikte 1,4 procent aan. Het IT-bedrijf keerde terug naar winst in het afgelopen kwartaal, na een verlies een jaar eerder en gaf ook een positieve verwachting voor het huidige kwartaal af.
Silvergate Capital verloor nog eens 5 procent. Donderdag zag de cryptobank bijna 60 procent aan beurswaarde verdampen door zorgen over het voortbestaan van het bedrijf. Silvergate staat onder druk door de ineenstorting van cryptobeurs FTX, die heeft geleid tot een kapitaaluitstroom van miljarden dollars bij de cryptobank.
De euro was 1,0615 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent minder op 77,03 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 83,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
11 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
15 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
18 uur geleden