Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla toont herstel op licht hoger Wall Street

Tesla toont herstel op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla toonde vrijdag wat herstel op de aandelenbeurs in New York en won ruim 1 procent. Volgens persbureau Bloomberg leverde de fabrikant van elektrische auto's bij zijn fabriek in Shanghai in februari weer meer voertuigen af dan een jaar geleden, mede dankzij de prijsverlagingen van zijn modellen in China. Donderdag verloor Tesla nog bijna 6 procent na de presentatie van tegenvallende toekomstplannen door het bedrijf.

De algehele stemming op Wall Street bleef optimistisch. Donderdag trokken beleggers zich al op aan uitlatingen van Fed-bestuurder Raphael Bostic. De president van de Federal Reserve Bank of Atlanta verklaarde voorstander te zijn van kleine renteverhogingen van een kwart procentpunt. Fed-gouverneur Christopher Waller waarschuwde echter dat het uiteindelijke rentetarief mogelijk hoger zal uitvallen als de inflatie onvoldoende afkoelt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 33.078 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3999 punten en techbeurs Nasdaq won 0,6 procent tot 11.534 punten. De hoofdgraadmeters koersen daarmee af op een weekwinst.

Apple

Apple won bijna 2 procent. Analisten van Morgan Stanley verwachten dat het aandeel van de iPhone-maker met 20 procent zal stijgen. Procter & Gamble steeg 0,5 procent. Analisten van JPMorgan verhoogden het advies voor het levensmiddelenconcern, bekend van merken als Pampers, Gillette, Head & Shoulders.

Dell Technologies won 1 procent. De computerfabrikant, die in februari aankondigde duizenden werknemers te ontslaan, boekte in het laatste kwartaal van 2022 meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. De vooruitzichten van het bedrijf stelden echter teleur.

Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard Enterprise dikte 1,4 procent aan. Het IT-bedrijf keerde terug naar winst in het afgelopen kwartaal, na een verlies een jaar eerder en gaf ook een positieve verwachting voor het huidige kwartaal af.

Silvergate Capital verloor nog eens 5 procent. Donderdag zag de cryptobank bijna 60 procent aan beurswaarde verdampen door zorgen over het voortbestaan van het bedrijf. Silvergate staat onder druk door de ineenstorting van cryptobeurs FTX, die heeft geleid tot een kapitaaluitstroom van miljarden dollars bij de cryptobank.

De euro was 1,0615 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent minder op 77,03 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 83,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

32 minuten geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

58 minuten geleden
Consumentencollectief verwacht nieuw record benzineprijs

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.

2 uur geleden
Kwakkelend GoPro fuseert met Amerikaans fotonicabedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.

3 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam omlaag door rente- en inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.

4 uur geleden
Pensioenfondsen financieel sterker richting nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.

5 uur geleden
Ministers VS en Canada spreken elkaar over handelsconflict

ASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.

5 uur geleden