Tesla straalt op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten de handel uitgegaan. Zorgen over het nieuwe coronavirus werden voor even terzijde geschoven. Een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse industrie van marktonderzoeker ISM stuwde daarbij het sentiment. Het aandeel van automaker Tesla was de uitblinker.
De leidende Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 28.399,81 punten. De brede S&P 500 won 0,7 procent tot 3248,92 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,3 procent tot 9273,40 punten. In China sloten de beurzen eerder op maandag stevig in het rood. Het was de eerste sessie na een verlengde vakantieperiode vanwege het Chinees Nieuwjaar.
Tesla won bijna 20 procent aan beurswaarde geholpen door positieven resultaten van de batterijentak waar Tesla samen met Panasonic in zit. Ook een positief analistenrapport van Argus Research gaf de koers een impuls. De kenners wezen onder meer op de dominante positie van Tesla. De automaker verbaasde onlangs nog met zijn kwartaalupdate.
Apple
Gilead Sciences won 5,2 procent. De biotechnoloog wil een experimenteel middel tegen ebola gaan inzetten bij testen ter bestrijding van het coronavirus. Het bedrijf heeft daarvoor goedkeuring van de Chinese gezondheidsautoriteiten gekregen.
Apple verloor 0,3 procent. De iPhone-maker gaat al zijn winkels en kantoren op het Chinese vasteland sluiten tot komende zondag vanwege zorgen rond het coronavirus. Google-moeder Alphabet won 3,5 procent voorafgaand aan de cijferpublicatie na de slotbel. Sportartikelenreus Nike won dik 3 procent. De onderneming werd door analisten van JPMorgan op het favorietenlijstje geplaatst.
Olieprijzen
Verder stonden oliebedrijven in de schijnwerpers vanwege de aanhoudende daling van de olieprijzen. Doordat in grote delen van China het openbare leven goeddeels plat ligt, is de vraag naar olie ook minder. Oliereus ExxonMobil verloor 2,2 procent aan beurswaarde, ook omdat het een adviesverlaging van Goldman Sachs aan de broek kreeg. Chevron verloor 0,8 procent.
Een vat Amerikaanse olie kostte 3,1 procent minder op 49,98 dollar. Brentolie werd 4,2 procent goedkoper op 54,26 dollar per vat. De euro was 1,1060 dollar waard, gelijk aan het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.
5 uur geleden