Tesla straalt op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten de handel uitgegaan. Zorgen over het nieuwe coronavirus werden voor even terzijde geschoven. Een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse industrie van marktonderzoeker ISM stuwde daarbij het sentiment. Het aandeel van automaker Tesla was de uitblinker.
De leidende Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 28.399,81 punten. De brede S&P 500 won 0,7 procent tot 3248,92 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,3 procent tot 9273,40 punten. In China sloten de beurzen eerder op maandag stevig in het rood. Het was de eerste sessie na een verlengde vakantieperiode vanwege het Chinees Nieuwjaar.
Tesla won bijna 20 procent aan beurswaarde geholpen door positieven resultaten van de batterijentak waar Tesla samen met Panasonic in zit. Ook een positief analistenrapport van Argus Research gaf de koers een impuls. De kenners wezen onder meer op de dominante positie van Tesla. De automaker verbaasde onlangs nog met zijn kwartaalupdate.
Apple
Gilead Sciences won 5,2 procent. De biotechnoloog wil een experimenteel middel tegen ebola gaan inzetten bij testen ter bestrijding van het coronavirus. Het bedrijf heeft daarvoor goedkeuring van de Chinese gezondheidsautoriteiten gekregen.
Apple verloor 0,3 procent. De iPhone-maker gaat al zijn winkels en kantoren op het Chinese vasteland sluiten tot komende zondag vanwege zorgen rond het coronavirus. Google-moeder Alphabet won 3,5 procent voorafgaand aan de cijferpublicatie na de slotbel. Sportartikelenreus Nike won dik 3 procent. De onderneming werd door analisten van JPMorgan op het favorietenlijstje geplaatst.
Olieprijzen
Verder stonden oliebedrijven in de schijnwerpers vanwege de aanhoudende daling van de olieprijzen. Doordat in grote delen van China het openbare leven goeddeels plat ligt, is de vraag naar olie ook minder. Oliereus ExxonMobil verloor 2,2 procent aan beurswaarde, ook omdat het een adviesverlaging van Goldman Sachs aan de broek kreeg. Chevron verloor 0,8 procent.
Een vat Amerikaanse olie kostte 3,1 procent minder op 49,98 dollar. Brentolie werd 4,2 procent goedkoper op 54,26 dollar per vat. De euro was 1,1060 dollar waard, gelijk aan het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
6 uur geleden