Tesla stopt met Bitcoin als betaalmiddel voor auto's
PALO ALTO (ANP) - Tesla-topman Elon Musk laat weten dat zijn bedrijf niet langer de cryptomunt Bitcoin aanneemt als betaalmiddel voor auto's. Musk meldt dat Tesla bezorgd is over het gebruik van fossiele brandstoffen bij het delven van de digitale munt.
Musk zegt dat hij gelooft dat cryptovaluta een goed idee is met een veelbelovende toekomst, maar dit mag volgens hem niet ten koste gaan van het milieu. Tesla maakte nog niet lang gebruik van Bitcoin als betaalmiddel. Op 24 maart 2021 kondigde Musk aan dat het mogelijk zou worden. Dit was alleen nog in de Verenigde Staten het geval.
Het bedrijf zal haar Bitcoins niet verkopen. Tesla wil het geld gebruiken voor transacties wanneer het delven van de munten met meer duurzame energiebronnen kan. Het bedrijf kijkt wel naar andere cryptomunten die minder fossiele energiebronnen verbruiken.
De munt Bitcoin werkt op basis van de blockchain, een soort collectief logboek waarin alle deelnemers samen alle transacties bijhouden. Dat register wordt om de tien minuten aangevuld met een nieuwe 'bladzijde' met de laatste veranderingen. Om elke aanvulling veilig te verwerken, moet een complexe wiskundige formule worden opgelost. Wereldwijd staan speciale computersystemen daar de hele dag door op te puzzelen. Dat heet minen of delven. Wie de formule oplost, wordt beloond in Bitcoin.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Investeerders in het Midden-Oosten hebben grote interesse in de beursgang van SpaceX die vrijdag in New York moet plaatsvinden. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg hebben de staatsfondsen van Saudi-Arabiƫ en Koeweit al voor miljarden dollars aan orders geplaatst voor aandelen SpaceX.
16 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en vakbonden hebben een akkoord ondertekend over het sociaal plan voor de reorganisatie bij de chipmachinemaker, meldt vakbond De Unie. Het techbedrijf kondigde eerder dit jaar aan 1700 banen te schrappen omdat de organisatie te stroef was geworden. Nu is onder andere afgesproken dat er tot 1 mei volgend jaar geen gedwongen ontslagen mogen vallen.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht lager geopend. Dinsdag waren de aandelenmarkten in New York ook al overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten houden beleggers bezig.
1 uur geledenBASRA (ANP/BLOOMBERG) - Irak versnelt de olieverladingen in zijn belangrijkste haven en voert de export vanuit de Perzische Golf op. Dat blijkt volgens persbureau Bloomberg uit tankergegevens. Het is een nieuw teken dat grote landen van het oliekartel OPEC in het Midden-Oosten meer vaten door de Straat van Hormuz vervoeren.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het gebruik van afslankmedicatie leidt tot minder uitgaven in de Britse supermarkt. In het Verenigd Koninkrijk wordt zo'n 780 miljoen pond (900 miljoen euro) minder besteed aan boodschappen, blijkt uit onderzoek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe verplichtingen om energiebesparende maatregelen te nemen, dwingen bedrijven tot extra investeringen van opgeteld 1 miljard euro. Tegelijkertijd is het nog onduidelijk of die aangescherpte regels noodzakelijk zijn, waarschuwt het Adviescollege Toetsing Regeldruk (ATR) in een brief aan het kabinet. De waakhond adviseert de nieuwe regels daarom niet in de voorgestelde vorm in te voeren.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland kan in 2030 niet meer volledig aan de elektriciteitsvraag voldoen. Daarmee komt het moment van een energietekort dichterbij. Daarvoor waarschuwt hoogspanningsnetbeheerder TenneT woensdag in zijn Monitor Voorzieningszekerheid 2026, een jaarlijks advies van het bedrijf aan het ministerie van Economische Zaken. In alle onderzochte scenario's is er straks meer dan de maximaal toegestane vier uur per jaar een tekort aan elektriciteit in ons land in 2030. Vorig jaar waarschuwde TenneT dat dit pas na 2030 zou gebeuren.
5 uur geleden