Tesla stopt met Bitcoin als betaalmiddel voor auto's
PALO ALTO (ANP) - Tesla-topman Elon Musk laat weten dat zijn bedrijf niet langer de cryptomunt Bitcoin aanneemt als betaalmiddel voor auto's. Musk meldt dat Tesla bezorgd is over het gebruik van fossiele brandstoffen bij het delven van de digitale munt.
Musk zegt dat hij gelooft dat cryptovaluta een goed idee is met een veelbelovende toekomst, maar dit mag volgens hem niet ten koste gaan van het milieu. Tesla maakte nog niet lang gebruik van Bitcoin als betaalmiddel. Op 24 maart 2021 kondigde Musk aan dat het mogelijk zou worden. Dit was alleen nog in de Verenigde Staten het geval.
Het bedrijf zal haar Bitcoins niet verkopen. Tesla wil het geld gebruiken voor transacties wanneer het delven van de munten met meer duurzame energiebronnen kan. Het bedrijf kijkt wel naar andere cryptomunten die minder fossiele energiebronnen verbruiken.
De munt Bitcoin werkt op basis van de blockchain, een soort collectief logboek waarin alle deelnemers samen alle transacties bijhouden. Dat register wordt om de tien minuten aangevuld met een nieuwe 'bladzijde' met de laatste veranderingen. Om elke aanvulling veilig te verwerken, moet een complexe wiskundige formule worden opgelost. Wereldwijd staan speciale computersystemen daar de hele dag door op te puzzelen. Dat heet minen of delven. Wie de formule oplost, wordt beloond in Bitcoin.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.
28 minuten geledenFLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
2 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft een volgende stap gezet in het opnieuw opstarten van een stilgelegde kerncentrale. De regering heeft daarvoor een voorlopig plan goedgekeurd. Het eiland, waar de grootste chipproducent ter wereld zit, streeft naar grotere energiezekerheid.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.
3 uur geledenSCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.
3 uur geledenKRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.
4 uur geleden