
Tesla stopt met aannemen bepaalde bestellingen in China
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla is gestopt met het aannemen van nieuwe bestellingen in China voor zijn Model S-sedan en Model X-SUV's nadat de Verenigde Staten en China de invoerheffingen op elkaars producten fors hebben verhoogd. Beide wagens maakt Tesla namelijk niet in China zelf, maar importeert het bedrijf uit de VS.
De elektrische autofabrikant bood eind maart nog de mogelijkheid om deze twee modellen te bestellen. Hoewel die optie vanaf vrijdag niet meer bestaat, is bestaande voorraad van de auto's nog steeds beschikbaar. Zo wordt volgens persbureau Bloomberg in China nog een witte Model S aangeboden voor omgerekend ongeveer 90.000 euro.
Tesla's fabriek in Shanghai maakt alleen Model 3 en Model Y auto's, waarvan de meeste in China worden verkocht of naar andere delen van Azië worden geëxporteerd. De volumes uit die fabriek dalen evenwel al zes maanden op rij. Tesla ondervindt in China grote concurrentie van met name BYD. Het bedrijf maakt de Model S en Model X in Fremont, Californië.
Niet de enige
Tesla is niet de enige autofabrikant waarvan de aanwezigheid in China verandert. Zo is Polestar begonnen met het verkleinen van zijn winkelnetwerk in het Aziatische land. Donderdag meldde Polestar ook dat het uit een samenwerkingsverband met de Chinese Hubei Xingji Meizu Group is gestapt. Volgens het bedrijf is die stap een gevolg van een verandering in marktfocus en strategie.
"Het is heel normaal dat we in verschillende markten verschillende benaderingen hebben en de Chinese markt is natuurlijk competitief", heeft Polestar-topman Michael Lohscheller laten weten. Hij voegde eraan toe dat Polestar nog steeds toegewijd is aan China en daar op lange termijn kansen ziet als merk.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid voor 50 miljard euro meer uit de Verenigde Staten te importeren als dat leidt tot een handelsakkoord met president Donald Trump. Dat zei eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in een interview met de Financial Times. Het is volgens hem echter onacceptabel als de VS de importheffing van 10 procent op alle goederen uit de EU in stand houden.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in de eerste drie maanden van 2025 een hogere omzet en winst geboekt. Het Amerikaanse techbedrijf profiteerde van de gestegen verkoop van iPhones en de groei van zijn dienstentak, waar bijvoorbeeld de App Store en Apple Music onder vallen. De omzet in China daalde juist.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst geboekt dan een jaar eerder. Daarbij profiteerde het techbedrijf zowel van betere verkopen door zijn webwinkels als van de grotere vraag naar zijn clouddiensten. Maar bij beleggers blijven zorgen over de impact van importheffingen spelen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. Beleggers putten hoop uit beter dan verwachte kwartaalresultaten van techbedrijven Microsoft en Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Zorgen over de impact van Donald Trumps handelsbeleid op de economie verschoven daardoor meer naar de achtergrond.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische investeerder in zorgvastgoed Aedifica wil zijn branchegenoot Cofinimmo overnemen. Beide bedrijven investeren in bijvoorbeeld zorgtehuizen, onder andere in Nederland. Door samen te gaan versterken ze hun positie op de markten waar ze al erg actief zijn en breiden ze uit naar andere landen, betoogt Aedifica.
8 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Harley-Davidson stopt met verdere investeringen in zijn dochterbedrijf voor elektrische motorfietsen, LiveWire. Er is veel minder vraag naar elektrische voertuigen dan eerder gedacht en daar verandert de komende tijd waarschijnlijk weinig aan, zei topman Jochen Zeitz in een toelichting op de kwartaalcijfers.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup heeft de voormalige handelsgezant van de Verenigde Staten, Robert Lighthizer, in dienst genomen als adviseur. Lighthizer was Donald Trumps handelsgezant tijdens diens eerste termijn als president van de VS. Het is de bedoeling dat hij die ervaring gebruikt in adviezen aan klanten van Citi over het Amerikaanse handelsbeleid, dat onder Trump wordt gekenmerkt door onzekerheid over handelsspanningen.
10 uur geleden