Tesla stijgt op Wall Street na aankondiging robotaxi
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Topman Elon Musk kondigde aan dat de elektrische autofabrikant op 8 augustus zijn robotaxi onthult. Daarop steeg het aandeel 3,5 procent, na een daling van 3,6 procent vrijdag. Dat kwam doordat persbureau Reuters meldde dat Tesla niet langer werkt aan de ontwikkeling van een betaalbaardere stekkerauto. Musk sprak dat echter tegen.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de koersverliezen van de afgelopen week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.944 punten. De hoofdindex verloor vorige week ruim 2 procent. Dat was het grootste weekverlies sinds maart vorig jaar. De bredere S&P 500-index opende 0,1 procent lager op 5200 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 16.237 punten.
Bij beleggers nam vorige week de twijfel toe over het aantal keer dat de Federal Reserve de rente dit jaar zal verlagen. Zo wees de sterke banengroei in de VS erop dat de economie nog altijd goed draait. Dat is goed nieuws voor het bedrijfsleven, maar geeft de Fed ook ruimte om nog even te wachten met het verlagen van de rente. Daarom zal woensdag ook nauwlettend worden gekeken naar cijfers over de Amerikaanse inflatie in maart.
Banken
Aan het einde van de week komen de grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo met cijfers over de eerste drie maanden naar buiten. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street geopend.
Boeing hoorde bij de stijgers, ondanks dat de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA weer een onderzoek heeft ingesteld na een incident tijdens een vlucht met een toestel van de vliegtuigfabrikant. Zondag keerde een Boeing 737-800 van luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines terug naar het vliegveld van Denver, omdat de kap van een motor tijdens het opstijgen van het vliegtuig af was gevallen en daarbij een vleugelklep had geraakt. Het aandeel noteerde 0,2 procent hoger.
De euro was 1,0833 dollar waard, tegen 1,0841 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omlaag na berichten dat er "aanzienlijke vooruitgang" zou zijn geboekt in de besprekingen over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas in Gaza. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent tot 85,52 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 89,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
11 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
11 uur geleden