Tesla stijgt op Wall Street na aankondiging robotaxi
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Topman Elon Musk kondigde aan dat de elektrische autofabrikant op 8 augustus zijn robotaxi onthult. Daarop steeg het aandeel 3,5 procent, na een daling van 3,6 procent vrijdag. Dat kwam doordat persbureau Reuters meldde dat Tesla niet langer werkt aan de ontwikkeling van een betaalbaardere stekkerauto. Musk sprak dat echter tegen.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de koersverliezen van de afgelopen week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.944 punten. De hoofdindex verloor vorige week ruim 2 procent. Dat was het grootste weekverlies sinds maart vorig jaar. De bredere S&P 500-index opende 0,1 procent lager op 5200 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 16.237 punten.
Bij beleggers nam vorige week de twijfel toe over het aantal keer dat de Federal Reserve de rente dit jaar zal verlagen. Zo wees de sterke banengroei in de VS erop dat de economie nog altijd goed draait. Dat is goed nieuws voor het bedrijfsleven, maar geeft de Fed ook ruimte om nog even te wachten met het verlagen van de rente. Daarom zal woensdag ook nauwlettend worden gekeken naar cijfers over de Amerikaanse inflatie in maart.
Banken
Aan het einde van de week komen de grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo met cijfers over de eerste drie maanden naar buiten. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street geopend.
Boeing hoorde bij de stijgers, ondanks dat de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA weer een onderzoek heeft ingesteld na een incident tijdens een vlucht met een toestel van de vliegtuigfabrikant. Zondag keerde een Boeing 737-800 van luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines terug naar het vliegveld van Denver, omdat de kap van een motor tijdens het opstijgen van het vliegtuig af was gevallen en daarbij een vleugelklep had geraakt. Het aandeel noteerde 0,2 procent hoger.
De euro was 1,0833 dollar waard, tegen 1,0841 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omlaag na berichten dat er "aanzienlijke vooruitgang" zou zijn geboekt in de besprekingen over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas in Gaza. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent tot 85,52 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 89,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.
8 minuten geledenDRESDEN (ANP) - De Duitse industrie heeft sinds 2019 minstens een half miljoen banen verloren, waarbij vooral de autosector hard werd geraakt. Dat meldt het economisch onderzoeksinstituut Ifo. In de Duitse dienstensector kwamen er juist veel banen bij, waaronder in de gezondheids- en ouderenzorg door de vergrijzing.
1 uur geledenAMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Auto-, fiets- en scooterdeelbedrijven Greenwheels en Check gaan nauw samenwerken. De twee merken en hun apps blijven bestaan, maar het personeel gaat wel werken vanuit hetzelfde hoofdkantoor en de voertuigen van de merken worden in beide apps beschikbaar. Zo denkt moederbedrijf Pon de merken sneller te kunnen laten groeien en in de komende jaren het aantal te huren auto's, fietsen en scooters ruim te verdubbelen.
1 uur geledenHAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal volgend jaar elk kind in de Verenigde Staten een van zijn aandelen in zijn tech- en ruimtevaartbedrijf SpaceX geven. Dat heeft hij maandag gezegd op X, het socialemediaplatform dat ook van hem is. De aankondiging van Musk volgt op een bericht van het AI-bedrijf Anthropic dat het bedrijf achter chatbot Claude een deel van zijn aandelen wil reserveren voor het algemeen belang.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
4 uur geledenKILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.
4 uur geleden