Tesla stijgt op Wall Street dankzij beter dan verwachte cijfers
NEW YORK (ANP) - Tesla is donderdag haast 5 procent hoger gezet op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwerkten de kwartaalcijfers van de fabrikant van elektrische auto's, die wat beter uitvielen dan verwacht. Tesla zag de winst in het tweede kwartaal ruimschoots verdubbelen ten opzichte van een jaar geleden, maar boekte wel minder winst dan in het eerste kwartaal. Dat kwam doordat het bedrijf afgelopen kwartaal minder auto's kon afleveren vanwege de coronalockdowns in China.
Ook werd gereageerd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De rente in het eurogebied ging omhoog met 0,5 procentpunt. Het was de eerste verhoging in elf jaar.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,6 procent lager op 31.700 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent tot 3943 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 11.873 punten.
Alcoa
Aluminiumproducent Alcoa werd 0,3 procent hoger gezet dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en de aankondiging voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Verzekeringsmaatschappij Travelers steeg 0,4 procent na publicatie van de kwartaalresultaten.
United Airlines zakte ruim 9 procent. De luchtvaartmaatschappij keerde afgelopen kwartaal weer terug naar winst dankzij het sterke herstel van de vraag naar tickets na de coronacrisis. Beleggers hadden echter op nog betere resultaten gerekend. Concurrent American Airlines schreef eveneens zwarte cijfers in het tweede kwartaal, na een verlies een jaar geleden. Ook in het derde kwartaal verwacht het bedrijf opnieuw winst te boeken. Het aandeel verloor desondanks 6,8 procent.
AT&T
AT&T daalde haast 10 procent. Het telecomconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, maar werd wel iets somberder over de rest van het jaar. Carnival kelderde ruim meer dan 13 procent nadat de cruisemaatschappij had laten weten 1 miljard dollar te willen ophalen met uitgifte van nieuwe aandelen.
Ford dikte 0,8 procent aan. De autofabrikant wil ongeveer 8000 banen schrappen. Het bedrijf denkt daarmee de winst te vergroten en de overstap naar elektrische auto's te versnellen, meldt Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
Didi Global
Didi Global ging 4,6 procent vooruit. De Chinese autoriteiten hebben de taxidienst een boete opgelegd van meer dan 8 miljard yuan, omgerekend zo'n 1,2 miljard euro. De boete volgt op een onderzoek naar het datagebruik van het bedrijf.
De euro was 1,0182 dollar waard, tegen 1,0199 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,6 procent goedkoper op 96,26 dollar. Brentolie kostte 3,3 procent minder op 103,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft het afgelopen kwartaal een duidelijke verkoopspurt doorgemaakt. De groei van het aantal verkochte producten, zoals Dove en Vaseline, lag op het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Prijsverhogingen werden nog niet op grote schaal doorgevoerd. Wisselkoersen hadden een negatieve invloed, maar de omzet kwam wel hoger uit dan een jaar eerder.
2 uur geleden