Tesla stijgt op voorzichtig Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla is maandag omhooggegaan op de aandelenbeurzen in New York. De maker van elektrische auto's liet via Twitter weten zijn aandeelhouders tijdens de komende jaarvergadering te vragen om te stemmen over een aandelensplitsing. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Ook de gedeeltelijke lockdown vanwege coronabesmettingen in de grote Chinese zaken- en havenstad Shanghai zorgde voor enige terughoudendheid.
Vadim Denisenko, adviseur van het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken, verklaarde geen doorbraak te verwachten over de belangrijkste kwesties tussen Rusland en Oekraïne. De twee landen zouden maandag in Turkije de vredesonderhandelingen hervatten, maar volgens het Krelim beginnen de nieuwe onderhandelingen pas dinsdag.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent lager op 34.707 punten. De brede S&P 500 bleef vrijwel vlak op 4543 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 14.279 punten.
Apple
Tesla steeg 6,3 procent na het nieuws over een mogelijke nieuwe aandelensplitsing. In 2020 werd het aandeel Tesla ook al gesplitst. Beleggers moeten nu ruim 1000 dollar betalen voor een aandeel. Door de aandelen te splitsen wordt het voor kleinere beleggers weer aantrekkelijker om aandelen Tesla te kopen. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat Tesla zijn autofabriek in Shanghai voor ten minste een dag moet stilleggen vanwege de lockdown.
Apple daalde 0,1 procent. Nikkei Asia meldde dat het techconcern de productie van de iPhone SE en AirPods de komende tijd wat wil terugschroeven vanwege een zwakkere vraag naar de producten. Volgens het Japanse zakenmedium zou het gaan om een van de eerste tekenen dat de oorlog in Oekraïne en de opgelopen inflatie beginnen te drukken op de vraag naar consumentenelektronica.
De olieprijzen gingen omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 6,9 procent goedkoper op 106,02 dollar. Brentolie kostte 6,7 procent minder op 112,56 dollar per vat. De euro was 1,0970 dollar waard, tegen 1,0988 dollar rond het middaguur.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
3 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
3 uur geleden