Tesla stijgt op voorzichtig Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla is maandag omhooggegaan op de aandelenbeurzen in New York. De maker van elektrische auto's liet via Twitter weten zijn aandeelhouders tijdens de komende jaarvergadering te vragen om te stemmen over een aandelensplitsing. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Ook de gedeeltelijke lockdown vanwege coronabesmettingen in de grote Chinese zaken- en havenstad Shanghai zorgde voor enige terughoudendheid.
Vadim Denisenko, adviseur van het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken, verklaarde geen doorbraak te verwachten over de belangrijkste kwesties tussen Rusland en Oekraïne. De twee landen zouden maandag in Turkije de vredesonderhandelingen hervatten, maar volgens het Krelim beginnen de nieuwe onderhandelingen pas dinsdag.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent lager op 34.707 punten. De brede S&P 500 bleef vrijwel vlak op 4543 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 14.279 punten.
Apple
Tesla steeg 6,3 procent na het nieuws over een mogelijke nieuwe aandelensplitsing. In 2020 werd het aandeel Tesla ook al gesplitst. Beleggers moeten nu ruim 1000 dollar betalen voor een aandeel. Door de aandelen te splitsen wordt het voor kleinere beleggers weer aantrekkelijker om aandelen Tesla te kopen. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat Tesla zijn autofabriek in Shanghai voor ten minste een dag moet stilleggen vanwege de lockdown.
Apple daalde 0,1 procent. Nikkei Asia meldde dat het techconcern de productie van de iPhone SE en AirPods de komende tijd wat wil terugschroeven vanwege een zwakkere vraag naar de producten. Volgens het Japanse zakenmedium zou het gaan om een van de eerste tekenen dat de oorlog in Oekraïne en de opgelopen inflatie beginnen te drukken op de vraag naar consumentenelektronica.
De olieprijzen gingen omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 6,9 procent goedkoper op 106,02 dollar. Brentolie kostte 6,7 procent minder op 112,56 dollar per vat. De euro was 1,0970 dollar waard, tegen 1,0988 dollar rond het middaguur.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
6 uur geleden