Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla stijgt op roodgekleurd Wall Street na koopadvies

Tesla stijgt op roodgekleurd Wall Street na koopadvies

NEW YORK (ANP) - Tesla werd donderdag 1,7 procent hoger gezet op de beurs in New York. Analisten van de Zwitserse bank UBS zijn positiever geworden over de fabrikant van elektrische auto's. Ze denken dat de aandelenkoers mogelijk nog ruim 50 procent kan stijgen en verhoogden hun beleggingsadvies naar kopen. De graadmeters in New York stonden in het rood.

Beleggers op Wall Street verwerkten daarnaast het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in het eurogebied ongewijzigd te laten. Wel gaf de ECB aan dat de rente in juli voor het eerst sinds 2011 zal worden verhoogd. Ook wordt uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat vrijdag op het programma staat. Net als in Europa is het levensonderhoud in de Verenigde Staten flink duurder geworden, maar is de Federal Reserve al begonnen met het verhogen van de rente om de inflatie in te dammen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,3 procent lager op 32.787 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4097 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,7 procent tot 12.003 punten.

Alibaba

Webwinkelconcern Alibaba daalde 4,5 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat de Chinese autoriteiten mogelijk groen licht zouden geven voor de beursgang van Ant Group, het betaalbedrijf van Alibaba. In 2020 moest Alibaba de beursgang van Ant op het laatste moment afblazen en openden toezichthouders een kartelonderzoek naar het concern. De toezichthouder liet in een reactie op het bericht weten dat er niet wordt gewerkt aan een herziening van de beursgang van Ant.

Ook Twitter (min 0,3 procent) bleef in de belangstelling staan. De krant Washington Post meldde woensdag al dat de berichtendienst Tesla-topman Elon Musk toegang wil geven tot alle informatie over de hoeveelheid zogeheten bots die op het sociale netwerk actief zijn. Musk claimt namelijk dat het probleem met dergelijke nepaccounts op Twitter veel groter is dan het bedrijf zelf meldt en heeft zijn overnamepoging van Twitter daarom stilgelegd.

Nio zakte 6,7 procent na tegenvallende resultaten en vooruitzichten van de Chinese fabrikant van elektrische auto's. Spotify ging licht omhoog. De streamingdienst denkt binnen twee jaar winst te kunnen maken met het aanbieden van podcasts. De afgelopen jaren stak het bedrijf omgerekend ruim 933 miljoen euro in podcasts met als doel om de belangrijkste speler in die markt te worden. Dat drukte echter op de winstgevendheid en de koers van het aandeel.

Meer uit Financieel

Ieren zullen zoals verwacht tegen Mercosur-deal stemmen

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ieren gaan tegen het vrijhandelsverdrag met Zuid-Amerikaanse landen stemmen, ook na toezeggingen van de Europese Commissie voor de landbouwsector. Het gaat om een deal met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Paraguay en Uruguay, waarover vrijdag naar verwachting wordt gestemd door EU-landen.

39 minuten geleden
Zalando sluit logistiek centrum in Duitsland, 2700 banen onzeker

BERLIJN (ANP/DPA) - Zalando sluit eind september zijn logistieke centrum in het Duitse Erfurt. Daardoor staan 2700 banen op de tocht. De modewebwinkel zegt bezig te zijn met een herstructurering van het logistieke netwerk, na de overname van de Duitse webshop About You.

1 uur geleden
Recordaantal passagiers op Duitse luchthaven Weeze

WEEZE (ANP) - Ruim 2,2 miljoen passagiers maakten vorig jaar gebruik van de Duitse luchthaven Airport Weeze, 14 procent meer dan in 2024. Het vliegveld, populair bij Nederlanders door de ligging net over de grens bij Venray, verwacht dit jaar opnieuw een stijging van het aantal passagiers.

1 uur geleden
Schiphol plaatst schotten in Terminal 2 na stroomstoring

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft tijdelijk schotten geplaatst in Terminal 2, de terminal die vanochtend met een stroomonderbreking kampte. De schotten moeten ervoor zorgen dat de reizigers die vanochtend tijdelijk niet konden inchecken, dat nu met voorrang kunnen doen, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Stroomstoring op Schiphol is verholpen

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring op Schiphol is verholpen, melden Schiphol en KLM. Sinds donderdag 08.00 uur kampte de luchthaven met een stroomonderbreking in Terminal 2.

3 uur geleden
Uitzender Randstad zakt in lagere AEX na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Zakenbank Jefferies kwam met een negatief rapport over de uitzendsector, waarin Randstad van de kooplijst naar de verkooplijst werd verplaatst. Ook het koersdoel voor het aandeel ging flink omlaag. De beleggingsadviezen voor branchegenoten Adecco en Hays werden ook verlaagd naar verkopen. Randstad zakte 4 procent. Adecco en Hays verloren 6 en 5 procent.

4 uur geleden
Triodos Bank schrapt honderden banen

DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank gaat de komende drie jaar 250 tot 270 banen schrappen om de kosten te drukken. Hiermee wil de bank de jaarlijkse kosten met 25 tot 30 miljoen euro verlagen tegen eind 2028.

4 uur geleden