Tesla stijgt op roodgekleurd Wall Street na koopadvies
NEW YORK (ANP) - Tesla werd donderdag 1,7 procent hoger gezet op de beurs in New York. Analisten van de Zwitserse bank UBS zijn positiever geworden over de fabrikant van elektrische auto's. Ze denken dat de aandelenkoers mogelijk nog ruim 50 procent kan stijgen en verhoogden hun beleggingsadvies naar kopen. De graadmeters in New York stonden in het rood.
Beleggers op Wall Street verwerkten daarnaast het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in het eurogebied ongewijzigd te laten. Wel gaf de ECB aan dat de rente in juli voor het eerst sinds 2011 zal worden verhoogd. Ook wordt uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat vrijdag op het programma staat. Net als in Europa is het levensonderhoud in de Verenigde Staten flink duurder geworden, maar is de Federal Reserve al begonnen met het verhogen van de rente om de inflatie in te dammen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,3 procent lager op 32.787 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4097 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,7 procent tot 12.003 punten.
Alibaba
Webwinkelconcern Alibaba daalde 4,5 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat de Chinese autoriteiten mogelijk groen licht zouden geven voor de beursgang van Ant Group, het betaalbedrijf van Alibaba. In 2020 moest Alibaba de beursgang van Ant op het laatste moment afblazen en openden toezichthouders een kartelonderzoek naar het concern. De toezichthouder liet in een reactie op het bericht weten dat er niet wordt gewerkt aan een herziening van de beursgang van Ant.
Ook Twitter (min 0,3 procent) bleef in de belangstelling staan. De krant Washington Post meldde woensdag al dat de berichtendienst Tesla-topman Elon Musk toegang wil geven tot alle informatie over de hoeveelheid zogeheten bots die op het sociale netwerk actief zijn. Musk claimt namelijk dat het probleem met dergelijke nepaccounts op Twitter veel groter is dan het bedrijf zelf meldt en heeft zijn overnamepoging van Twitter daarom stilgelegd.
Nio zakte 6,7 procent na tegenvallende resultaten en vooruitzichten van de Chinese fabrikant van elektrische auto's. Spotify ging licht omhoog. De streamingdienst denkt binnen twee jaar winst te kunnen maken met het aanbieden van podcasts. De afgelopen jaren stak het bedrijf omgerekend ruim 933 miljoen euro in podcasts met als doel om de belangrijkste speler in die markt te worden. Dat drukte echter op de winstgevendheid en de koers van het aandeel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
44 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
58 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
1 uur geleden