Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla stevig omlaag op positief gestemd Wall Street

Tesla stevig omlaag op positief gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla is maandag fors lager gesloten op de Amerikaanse aandelenbeurzen. De producent van elektrische auto's verloor 6,3 procent van zijn waarde en kwam daarmee op het laagste punt in meer dan twee jaar. Het autobedrijf van miljardair Elon Musk kent een slecht jaar en daalde al meer dan de helft in waarde sinds begin januari.

De beurzen in New York gingen juist stevig omhoog. Beleggers waren uit op koopjes na de verliezen van de week ervoor. Ook kijken handelaren vooruit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Dinsdag begint de Federal Reserve aan zijn tweedaagse rentevergadering. Op die dag komt ook nog het Amerikaanse inflatiecijfer over november naar buiten. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente woensdag met een half procentpunt zal verhogen, na de recente stevige rentestappen van 0,75 procentpunt. Bij een aanhoudend hoge inflatie zal de centrale bank echter mogelijk langer door moeten gaan met het verhogen van de rentetarieven om de inflatie terug te dringen tot de doelstelling van 2 procent.

De Dow-Jonesindex sloot 1,6 procent hoger op 34.005,04 punten. De breed samengestelde S&P 500 en techbeurs Nasdaq hadden allebei last van de koersdaling van Tesla en haalden niet zo'n grote plus. De S&P 500 steeg 1,4 procent tot 3990,56 punten en de Nasdaq dikte 1,3 procent aan en sloot op 11.143,74 punten.

Boeing

Boeing steeg 3,8 procent. De vliegtuigbouwer zou dichtbij een deal zijn met luchtvaartmaatschappij Air India. Oliebedrijven als ExxonMobil (plus 2,5 procent) en Chevron (plus 1 procent) werden hoger gezet vanwege de gestegen olieprijzen. Amerikaanse olie werd 3,4 procent duurder en kostte 73,46 dollar per vat. Brentolie steeg 2,8 procent in prijs en werd voor 78,24 dollar per vat verhandeld.

Drogisterij- en apothekersketens CVX en Wallgreens Boots Alliance maakten bekend een schikking te hebben getroffen met meerdere Amerikaanse staten voor hun rol in de opiatencrisis in de Verenigde Staten. Zij hadden niet genoeg gecontroleerd of doktersrecepten voor zware pijnstillers wel terecht waren afgegeven en betalen gezamenlijk 10,7 miljard dollar. Beleggers waren blij dat de zaak is afgerond en zetten CVS 2,1 procent hoger en Wallgreens Boots Alliance 1,6 procent.

Goldman

Goldman Sachs ging 1,1 procent omhoog na berichten dat de zakenbank meer mensen ontslaat dan eerder aangekondigd. Goldman zou de verlieslatende consumententak zo willen reorganiseren. British American Tobacco daalde 0,9 procent nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof had geweigerd een verbod op tabaksproducten met een smaakje in Californië tegen te houden.

De euro was 1,0536 dollar waard, tegen 1,0548 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

1 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

2 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

3 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

4 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

6 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

8 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

9 uur geleden