Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla steelt show op positief gestemd Wall Street

Tesla steelt show op positief gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met forse winsten gesloten, waarbij Tesla opnieuw een opmerkelijke positieve uitschieter was. Wall Street reageerde tevreden op het herstel van de beurzen in China en de maatregelen van de Chinese centrale bank om de financiële impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. Verder kwam een flink aantal bedrijven, waaronder Google-moeder Alphabet, met resultaten.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,4 procent hoger op 28.807,63 punten. De brede S&P 500 klom 1,5 procent tot 3297,59 punten en technologiegraadmeter Nasdaq ging 2,1 procent vooruit tot 9467,97 punten.

Tesla sprong bijna 14 procent omhoog door aanhoudend optimisme bij beleggers en analisten over de fabrikant van elektrische auto's. Tesla steeg maandag al bijna 20 procent dankzij positieve resultaten uit het samenwerkingsverband voor accu's met Panasonic.

Amazon

Internetmarktplaats eBay klom bijna 9 procent, na berichten dat beursbedrijf Intercontinental Exchange (ICE) een overnamebod zou hebben gedaan op de moederonderneming van het Nederlandse Marktplaats. Met dat bod van ICE zou eBay gewaardeerd worden op wel 30 miljard dollar.

Amazon sloot met een plus van 2,3 procent, waarmee de beurswaarde van het technologieconcern voor het eerst boven de 1000 miljard dollar uitkwam.

Alphabet

Alphabet rapporteerde een hogere omzet. De inkomsten uit advertenties stegen evenwel minder hard dan een jaar eerder. Verder werd bekend dat Google te maken krijgt met een nieuw privacyonderzoek in de Europese Unie, wegens mogelijke overtredingen met het verzamelen van locatiedata. Alphabet daalde 2,6 procent.

De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors ging 3,8 procent vooruit, dankzij resultaten en vooruitzichten die goed vielen bij beleggers.

Olie

ConocoPhillips meldde een gedaalde winst en verloor 4,6 procent. Het olie- en gasconcern had te maken met lagere prijzen en verminderde productie. Modemerk Ralph Lauren verraste met zijn omzet- en winstcijfers over het voorbije kwartaal, geholpen door goede verkopen in de belangrijke feestdagenperiode. Ralph Lauren kreeg er 9 procent bij.

Royal Caribbean Cruises won 1,3 procent. De cruisemaatschappij blijft positief voor dit jaar ondanks de onrust rond het coronavirus. Wel worden cruises van de maatschappij die uit China zouden vertrekken, afgelast.

De euro was 1,1044 dollar waard tegen 1,1035 dollar in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,9 procent tot 49,67 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent op 54,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

1 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

11 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

12 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

14 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

15 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

16 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

17 uur geleden