Tesla steelt show op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met forse winsten gesloten, waarbij Tesla opnieuw een opmerkelijke positieve uitschieter was. Wall Street reageerde tevreden op het herstel van de beurzen in China en de maatregelen van de Chinese centrale bank om de financiële impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. Verder kwam een flink aantal bedrijven, waaronder Google-moeder Alphabet, met resultaten.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,4 procent hoger op 28.807,63 punten. De brede S&P 500 klom 1,5 procent tot 3297,59 punten en technologiegraadmeter Nasdaq ging 2,1 procent vooruit tot 9467,97 punten.
Tesla sprong bijna 14 procent omhoog door aanhoudend optimisme bij beleggers en analisten over de fabrikant van elektrische auto's. Tesla steeg maandag al bijna 20 procent dankzij positieve resultaten uit het samenwerkingsverband voor accu's met Panasonic.
Amazon
Internetmarktplaats eBay klom bijna 9 procent, na berichten dat beursbedrijf Intercontinental Exchange (ICE) een overnamebod zou hebben gedaan op de moederonderneming van het Nederlandse Marktplaats. Met dat bod van ICE zou eBay gewaardeerd worden op wel 30 miljard dollar.
Amazon sloot met een plus van 2,3 procent, waarmee de beurswaarde van het technologieconcern voor het eerst boven de 1000 miljard dollar uitkwam.
Alphabet
Alphabet rapporteerde een hogere omzet. De inkomsten uit advertenties stegen evenwel minder hard dan een jaar eerder. Verder werd bekend dat Google te maken krijgt met een nieuw privacyonderzoek in de Europese Unie, wegens mogelijke overtredingen met het verzamelen van locatiedata. Alphabet daalde 2,6 procent.
De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors ging 3,8 procent vooruit, dankzij resultaten en vooruitzichten die goed vielen bij beleggers.
Olie
ConocoPhillips meldde een gedaalde winst en verloor 4,6 procent. Het olie- en gasconcern had te maken met lagere prijzen en verminderde productie. Modemerk Ralph Lauren verraste met zijn omzet- en winstcijfers over het voorbije kwartaal, geholpen door goede verkopen in de belangrijke feestdagenperiode. Ralph Lauren kreeg er 9 procent bij.
Royal Caribbean Cruises won 1,3 procent. De cruisemaatschappij blijft positief voor dit jaar ondanks de onrust rond het coronavirus. Wel worden cruises van de maatschappij die uit China zouden vertrekken, afgelast.
De euro was 1,1044 dollar waard tegen 1,1035 dollar in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,9 procent tot 49,67 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent op 54,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
5 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
10 uur geleden