Tesla steelt show op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met forse winsten gesloten, waarbij Tesla opnieuw een opmerkelijke positieve uitschieter was. Wall Street reageerde tevreden op het herstel van de beurzen in China en de maatregelen van de Chinese centrale bank om de financiële impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. Verder kwam een flink aantal bedrijven, waaronder Google-moeder Alphabet, met resultaten.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,4 procent hoger op 28.807,63 punten. De brede S&P 500 klom 1,5 procent tot 3297,59 punten en technologiegraadmeter Nasdaq ging 2,1 procent vooruit tot 9467,97 punten.
Tesla sprong bijna 14 procent omhoog door aanhoudend optimisme bij beleggers en analisten over de fabrikant van elektrische auto's. Tesla steeg maandag al bijna 20 procent dankzij positieve resultaten uit het samenwerkingsverband voor accu's met Panasonic.
Amazon
Internetmarktplaats eBay klom bijna 9 procent, na berichten dat beursbedrijf Intercontinental Exchange (ICE) een overnamebod zou hebben gedaan op de moederonderneming van het Nederlandse Marktplaats. Met dat bod van ICE zou eBay gewaardeerd worden op wel 30 miljard dollar.
Amazon sloot met een plus van 2,3 procent, waarmee de beurswaarde van het technologieconcern voor het eerst boven de 1000 miljard dollar uitkwam.
Alphabet
Alphabet rapporteerde een hogere omzet. De inkomsten uit advertenties stegen evenwel minder hard dan een jaar eerder. Verder werd bekend dat Google te maken krijgt met een nieuw privacyonderzoek in de Europese Unie, wegens mogelijke overtredingen met het verzamelen van locatiedata. Alphabet daalde 2,6 procent.
De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors ging 3,8 procent vooruit, dankzij resultaten en vooruitzichten die goed vielen bij beleggers.
Olie
ConocoPhillips meldde een gedaalde winst en verloor 4,6 procent. Het olie- en gasconcern had te maken met lagere prijzen en verminderde productie. Modemerk Ralph Lauren verraste met zijn omzet- en winstcijfers over het voorbije kwartaal, geholpen door goede verkopen in de belangrijke feestdagenperiode. Ralph Lauren kreeg er 9 procent bij.
Royal Caribbean Cruises won 1,3 procent. De cruisemaatschappij blijft positief voor dit jaar ondanks de onrust rond het coronavirus. Wel worden cruises van de maatschappij die uit China zouden vertrekken, afgelast.
De euro was 1,1044 dollar waard tegen 1,1035 dollar in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,9 procent tot 49,67 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent op 54,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
4 uur geleden