Tesla start productie in fabriek Berlijn op na onderdelentekort
BERLIJN (ANP/DPA) - Tesla heeft de productie in zijn fabriek bij Berlijn weer volledig opgestart. De elektrische autofabrikant legde de productie in de fabriek twee weken geleden stil omdat het te weinig onderdelen binnenkreeg.
Inmiddels zijn er weer genoeg onderdelen, meldt de Amerikaanse autofabrikant. Tesla had een tijdje niet genoeg onderdelen om auto's te blijven maken, omdat vrachtschepen die auto-onderdelen leveren om de Rode Zee heen varen.
Houthi's uit Jemen vallen regelmatig schepen aan die in de Rode Zee varen, waaronder goederenschepen. Sommige containerrederijen, zoals Maersk, laten hun vrachtschepen daarom sinds eind vorig jaar niet meer door de Rode Zee varen. De schepen varen nu om Afrika heen, waardoor goederen veel langer onderweg zijn en leveringen vertraging oplopen. De Rode Zee is normaal gesproken een belangrijke vaarroute voor goederen tussen Europa en grote delen van Aziƫ.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
6 uur geleden