Tesla stapt over op goedkopere accu's door dure grondstoffen
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla stapt over op goedkopere accu's vanwege de hoge prijzen voor grondstoffen die gebruikt worden in de reguliere accu's, aldus de fabrikant van elektrische auto's bij de presentatie van de kwartaalcijfers. In plaats van accu's van nikkel en kobalt gaat Tesla zogeheten LFP-accu's gebruiken voor de goedkopere Tesla-modellen. Deze lithium-ijzer-fosfaatbatterijen zijn goedkoper en stabieler dan andere alternatieven.
Tesla maakt zelf geen accu's, maar krijgt deze geleverd van andere fabrikanten. In China krijgt Tesla bijvoorbeeld al LFP-accu's van China's grootste accumaker Contemporary Amperex Technology. Dit type accu wordt steeds krachtiger. Daardoor kunnen steeds meer modellen van elektrische auto's gebruik maken van de LFP-accu. Voor de modellen die meer vermogen nodig hebben, zoals de Cybertruck, wil Tesla nog wel nikkel als grondstof gebruiken voor de accu.
Tesla heeft last van de hoge prijzen van nikkel, aldus financieel directeur Zach Kirkhorn. In een gesprek met beleggers gaf hij aan dat de hogere prijzen van grondstoffen worden doorberekend aan Tesla. "Het is geen groot bedrag, maar ook niet klein", aldus de financiële topman.
De laatste tijd zijn prijzen voor grondstoffen gestegen door het aantrekken van de economie. Tesla hintte vorige maand al op een mogelijke overstap naar andere accu's voor de goedkopere modellen van Tesla. Musk sprak zich al eerder uit over het krappe aanbod en de stijgende prijs van bijvoorbeeld nikkel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
4 uur geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
6 uur geleden