Tesla schrapt nog eens honderden banen in Californië
AUSTIN (ANP/RTR) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla is van plan nog eens 601 banen te schrappen in Californië. De nieuwe ontslagronde zal gevolgen hebben voor werknemers in de Tesla-fabrieken in Palo Alto en Fremont, meldt Tesla in een bericht aan de deelstaatregering van Californië.
Topman Elon Musk liet in april al weten dat Tesla wereldwijd meer dan 10 procent van de banen gaat schrappen om kosten te besparen. Bij het bedrijf werken ongeveer 140.000 mensen. Tesla kampt met een wereldwijd dalende vraag naar elektrische auto's. Vooral in China ondervindt het bedrijf hevige prijsconcurrentie. Mede hierdoor beleefde de automaker het afgelopen kwartaal zijn slechtste kwartaal in jaren.
Tesla heeft sindsdien verschillende ontslagrondes doorgevoerd. Zo kondigde Musk al aan bijna de gehele Supercharger-laadpalendivisie van zijn autoconcern op te heffen. Daarbij verloren circa vijfhonderd medewerkers hun baan. Volgens betrokkenen wil Musk meer banen schrappen dan de aangekondigde 10 procent, waarbij het aantal kan oplopen tot 20 procent. Tesla zei vorige maand dat het meer dan 6000 mensen zou ontslaan in Californië en Texas, als onderdeel van de personeelsinkrimping.
Meer uit Financieel
PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn "zeer waakzaam" over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie in de eurozone door de sterk stijgende energieprijzen. Dat zei de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel donderdag. Het is volgens hem nog wel te vroeg om te zeggen wat de gevolgen voor het rentebeleid van de ECB zijn door het conflict.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het toezicht op energieleveranciers intensiveren vanwege de flink gestegen gasprijs. De waakhond meldt dat enkele bedrijven de afgelopen dagen zijn gestopt met het aanbieden van vaste contracten. Maar leveranciers moeten altijd een variabel contract en een contract met een vaste prijs voor 1 jaar aanbieden, aldus de ACM.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt in de nacht van donderdag op vrijdag van Dubai naar Schiphol, omdat het luchtruim dan beperkt geopend zal zijn. De vlucht landt om 07.50 uur op Schiphol. De maatschappij zet in totaal honderd vluchten van en naar Dubai in op donderdag en vrijdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs heeft donderdag de sterkste stijging in jaren hervat door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden.
3 uur geleden