Tesla schiet ruim 10 procent omhoog op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn dinsdag, na een wat aarzelende start, hoger geëindigd. Tesla maakte een koerssprong van 10,2 procent na de publicatie van meevallende cijfers over de leveringen van nieuwe elektrische auto's in het afgelopen kwartaal. Maandag werd het aandeel al 6 procent meer waard.
Het Amerikaanse bedrijf leverde in het tweede kwartaal bijna 444.000 auto's aan klanten, aanzienlijk meer dan de 387.000 stuks in het voorgaande kwartaal. Vergeleken met het tweede kwartaal van vorig jaar gaat het om een daling van 4,8 procent. Marktkenners gingen echter uit van een grotere daling.
De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,4 procent op 39.331,85 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,6 procent op 5509,01 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 0,8 procent omhoog tot 18.028,76 punten. Op maandag, de eerste handelsdag van de tweede jaarhelft, waren nog plussen tot 0,8 procent op de koersenborden te zien.
Beleggers maakten zich aan het begin van de handelsdag zorgen over een toespraak van de Amerikaanse voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell, maar dat was van korte duur. Powell zei dinsdag dat er meer aanwijzingen nodig zijn dat de inflatie daalt voordat de rente verlaagd kan worden. De centralebankpresident deed mee aan een paneldiscussie op het forum voor centrale bankiers van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.
Naast Tesla, viel ook mediabedrijf Paramount Global (plus 5,7 procent) op bij de stijgers. Miljardair Barry Diller zou met zijn digitale mediaconglomeraat IAC een overnamebod op Paramount bestuderen.
Ook grote technologiebedrijven als Apple, Amazon.com en Alphabet waren gewild, met koerswinsten tot 1,6 procent.
Moderna klom 1 procent. De farmaceut heeft bijna 200 miljoen dollar ontvangen van de Amerikaanse overheid om de ontwikkeling van een nieuw mRNA-griepvaccin te versnellen. Het middel zou ook moeten beschermen tegen vogelgriepvirussen die in de Verenigde Staten in omloop zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.
2 uur geleden