Tesla schiet ruim 10 procent omhoog op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn dinsdag, na een wat aarzelende start, hoger geëindigd. Tesla maakte een koerssprong van 10,2 procent na de publicatie van meevallende cijfers over de leveringen van nieuwe elektrische auto's in het afgelopen kwartaal. Maandag werd het aandeel al 6 procent meer waard.
Het Amerikaanse bedrijf leverde in het tweede kwartaal bijna 444.000 auto's aan klanten, aanzienlijk meer dan de 387.000 stuks in het voorgaande kwartaal. Vergeleken met het tweede kwartaal van vorig jaar gaat het om een daling van 4,8 procent. Marktkenners gingen echter uit van een grotere daling.
De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,4 procent op 39.331,85 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,6 procent op 5509,01 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 0,8 procent omhoog tot 18.028,76 punten. Op maandag, de eerste handelsdag van de tweede jaarhelft, waren nog plussen tot 0,8 procent op de koersenborden te zien.
Beleggers maakten zich aan het begin van de handelsdag zorgen over een toespraak van de Amerikaanse voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell, maar dat was van korte duur. Powell zei dinsdag dat er meer aanwijzingen nodig zijn dat de inflatie daalt voordat de rente verlaagd kan worden. De centralebankpresident deed mee aan een paneldiscussie op het forum voor centrale bankiers van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.
Naast Tesla, viel ook mediabedrijf Paramount Global (plus 5,7 procent) op bij de stijgers. Miljardair Barry Diller zou met zijn digitale mediaconglomeraat IAC een overnamebod op Paramount bestuderen.
Ook grote technologiebedrijven als Apple, Amazon.com en Alphabet waren gewild, met koerswinsten tot 1,6 procent.
Moderna klom 1 procent. De farmaceut heeft bijna 200 miljoen dollar ontvangen van de Amerikaanse overheid om de ontwikkeling van een nieuw mRNA-griepvaccin te versnellen. Het middel zou ook moeten beschermen tegen vogelgriepvirussen die in de Verenigde Staten in omloop zijn.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis is het oneens met het Centraal Planbureau, dat pleit voor het afbouwen van voordelen voor mensen met een koopwoning. Volgens het CPB is dat nodig om de woningmarkt vlot te trekken en woningzoekenden beter te ondersteunen.
17 minuten geledenBEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.
48 minuten geledenBEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.
3 uur geleden