Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla schiet ruim 10 procent omhoog op positief Wall Street

Tesla schiet ruim 10 procent omhoog op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn dinsdag, na een wat aarzelende start, hoger geëindigd. Tesla maakte een koerssprong van 10,2 procent na de publicatie van meevallende cijfers over de leveringen van nieuwe elektrische auto's in het afgelopen kwartaal. Maandag werd het aandeel al 6 procent meer waard.

Het Amerikaanse bedrijf leverde in het tweede kwartaal bijna 444.000 auto's aan klanten, aanzienlijk meer dan de 387.000 stuks in het voorgaande kwartaal. Vergeleken met het tweede kwartaal van vorig jaar gaat het om een daling van 4,8 procent. Marktkenners gingen echter uit van een grotere daling.

De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,4 procent op 39.331,85 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,6 procent op 5509,01 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 0,8 procent omhoog tot 18.028,76 punten. Op maandag, de eerste handelsdag van de tweede jaarhelft, waren nog plussen tot 0,8 procent op de koersenborden te zien.

Beleggers maakten zich aan het begin van de handelsdag zorgen over een toespraak van de Amerikaanse voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell, maar dat was van korte duur. Powell zei dinsdag dat er meer aanwijzingen nodig zijn dat de inflatie daalt voordat de rente verlaagd kan worden. De centralebankpresident deed mee aan een paneldiscussie op het forum voor centrale bankiers van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.

Naast Tesla, viel ook mediabedrijf Paramount Global (plus 5,7 procent) op bij de stijgers. Miljardair Barry Diller zou met zijn digitale mediaconglomeraat IAC een overnamebod op Paramount bestuderen.

Ook grote technologiebedrijven als Apple, Amazon.com en Alphabet waren gewild, met koerswinsten tot 1,6 procent.

Moderna klom 1 procent. De farmaceut heeft bijna 200 miljoen dollar ontvangen van de Amerikaanse overheid om de ontwikkeling van een nieuw mRNA-griepvaccin te versnellen. Het middel zou ook moeten beschermen tegen vogelgriepvirussen die in de Verenigde Staten in omloop zijn.

Meer uit Financieel

DNB: richt defensie-uitgaven op chips in plaats van tanks

AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.

10 minuten geleden
VEH: lagere rekening met thuisbatterij, terugverdientijd onzeker

AMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.

36 minuten geleden
Uber moet 8,5 miljoen betalen na seksueel misbruik door chauffeur

PHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.

57 minuten geleden
CNV boos over misstanden bij schoonmakers Ibis Styles Arnhem

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht vrijdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.

1 uur geleden
Bitcoin veert op na koersval tot 60.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds grootste en bekendste digitale munt, veerde vrijdag wat op na kortstondig tot 60.000 dollar (ongeveer 50.850 euro) te zijn gezakt. De cryptomunt raakte daarmee meer dan de helft van zijn waarde kwijt ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar. Deze week is de bitcoin al ongeveer 30 procent in waarde gedaald.

1 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.

2 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

6 uur geleden