Tesla roept opnieuw duizenden Cybertrucks terug in VS
AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla roept opnieuw duizenden Cybertrucks terug in de Verenigde Staten. Het is de derde keer in ongeveer een half jaar dat de Amerikaanse autofabrikant dit doet. Dit keer gaat het om ruim 27.000 exemplaren, de meeste auto's van het futuristisch ogende model die in de VS zijn verkocht.
De Amerikaanse fabrikant meldt dit in een rapport aan de toezichthouder National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). De achteruitrijcamera van de Cybertrucks loopt volgens de elektrische automaker achter, waardoor bestuurders minder goed kunnen zien waar ze rijden en de kans op een botsing groter is. Als de bestuurder de auto in zijn achteruit zet, zou het tot acht seconden kunnen duren voordat het beeld van de achteruitrijcamera te zien is. De automaker wil het probleem oplossen met een software-update.
Afgelopen juni riep Tesla ongeveer 11.000 Cybertrucks terug om problemen met de ruitenwissers en onderdelen van de laadbak die mogelijk niet goed vastzaten. Dat waren toen de meeste Cybertrucks die in de VS waren verkocht. Tesla riep in april bijna 3900 exemplaren terug om de gaspedalen te repareren of te vervangen.
Roest
Eind november leverde Tesla de eerste Cybertrucks af bij klanten, na twee jaar van vertragingen en productieproblemen. Maar de auto's verkopen niet zo goed als gehoopt en de autofabrikant moest de prijzen flink verlagen om de verkopen aan te jagen.
Eigenaren van een Cybertruck hebben daarnaast geklaagd over roest op hun auto. De panelen van de Cybertruck bestaan uit roestvrij staal. Maar meerdere mensen hadden na ritjes in de regen al snel last van corrosie op hun voertuigen, meldde zakenzender Fox Business in februari.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Nederlandse technologiebedrijven schroeven soms hun productie terug en stellen investeringen of het aannemen van extra personeel uit door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat merkt brancheorganisatie FME in een peiling onder meer dan honderd ondernemingen in de sector. Als de onrust aanhoudt, verwachten ruim acht op de tien ondervraagde bedrijven in de komende zes maanden problemen in de toeleveringsketen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
12 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
13 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
17 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
18 uur geleden