Tesla roept opnieuw duizenden Cybertrucks terug in VS
AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla roept opnieuw duizenden Cybertrucks terug in de Verenigde Staten. Het is de derde keer in ongeveer een half jaar dat de Amerikaanse autofabrikant dit doet. Dit keer gaat het om ruim 27.000 exemplaren, de meeste auto's van het futuristisch ogende model die in de VS zijn verkocht.
De Amerikaanse fabrikant meldt dit in een rapport aan de toezichthouder National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). De achteruitrijcamera van de Cybertrucks loopt volgens de elektrische automaker achter, waardoor bestuurders minder goed kunnen zien waar ze rijden en de kans op een botsing groter is. Als de bestuurder de auto in zijn achteruit zet, zou het tot acht seconden kunnen duren voordat het beeld van de achteruitrijcamera te zien is. De automaker wil het probleem oplossen met een software-update.
Afgelopen juni riep Tesla ongeveer 11.000 Cybertrucks terug om problemen met de ruitenwissers en onderdelen van de laadbak die mogelijk niet goed vastzaten. Dat waren toen de meeste Cybertrucks die in de VS waren verkocht. Tesla riep in april bijna 3900 exemplaren terug om de gaspedalen te repareren of te vervangen.
Roest
Eind november leverde Tesla de eerste Cybertrucks af bij klanten, na twee jaar van vertragingen en productieproblemen. Maar de auto's verkopen niet zo goed als gehoopt en de autofabrikant moest de prijzen flink verlagen om de verkopen aan te jagen.
Eigenaren van een Cybertruck hebben daarnaast geklaagd over roest op hun auto. De panelen van de Cybertruck bestaan uit roestvrij staal. Maar meerdere mensen hadden na ritjes in de regen al snel last van corrosie op hun voertuigen, meldde zakenzender Fox Business in februari.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
8 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
11 uur geleden