Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla roept opnieuw duizenden Cybertrucks terug in VS

Tesla roept opnieuw duizenden Cybertrucks terug in VS

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla roept opnieuw duizenden Cybertrucks terug in de Verenigde Staten. Het is de derde keer in ongeveer een half jaar dat de Amerikaanse autofabrikant dit doet. Dit keer gaat het om ruim 27.000 exemplaren, de meeste auto's van het futuristisch ogende model die in de VS zijn verkocht.

De Amerikaanse fabrikant meldt dit in een rapport aan de toezichthouder National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). De achteruitrijcamera van de Cybertrucks loopt volgens de elektrische automaker achter, waardoor bestuurders minder goed kunnen zien waar ze rijden en de kans op een botsing groter is. Als de bestuurder de auto in zijn achteruit zet, zou het tot acht seconden kunnen duren voordat het beeld van de achteruitrijcamera te zien is. De automaker wil het probleem oplossen met een software-update.

Afgelopen juni riep Tesla ongeveer 11.000 Cybertrucks terug om problemen met de ruitenwissers en onderdelen van de laadbak die mogelijk niet goed vastzaten. Dat waren toen de meeste Cybertrucks die in de VS waren verkocht. Tesla riep in april bijna 3900 exemplaren terug om de gaspedalen te repareren of te vervangen.

Roest

Eind november leverde Tesla de eerste Cybertrucks af bij klanten, na twee jaar van vertragingen en productieproblemen. Maar de auto's verkopen niet zo goed als gehoopt en de autofabrikant moest de prijzen flink verlagen om de verkopen aan te jagen.

Eigenaren van een Cybertruck hebben daarnaast geklaagd over roest op hun auto. De panelen van de Cybertruck bestaan uit roestvrij staal. Maar meerdere mensen hadden na ritjes in de regen al snel last van corrosie op hun voertuigen, meldde zakenzender Fox Business in februari.

Meer uit Financieel

AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

37 minuten geleden
FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

1 uur geleden
Baas centrale bank Duitsland bezorgd over radicaal-rechts

BERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.

1 uur geleden
Wall Street begint lager door aanhoudende inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.

2 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt tot boven 105 dollar per vat

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.

2 uur geleden
Heineken wil belang uitbreiden in hardseltzerproducent Stëlz

DEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.

2 uur geleden
Lagarde heeft 'niets te melden' over eventueel eerder vertrek

BERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.

3 uur geleden