Tesla roept 135.000 auto's terug, geeft Nvidia de schuld
PALO ALTO (ANP) - Maker van elektrische auto's Tesla heeft in de Verenigde Staten 135.000 auto's teruggeroepen van de types Model S en Model X. Bij die auto's, die tussen 2012 en 2018 zijn gebouwd, kunnen problemen ontstaan met het touchscreen waarmee vrijwel alle functies in de auto kunnen worden bediend. Volgens Tesla zijn de problemen ontstaan door de chips van Nvidia die het bedrijf gebruikte.
Vorige maand had de Amerikaanse dienst voor de verkeersveiligheid (NHTSA) Tesla opgeroepen om maximaal 158.000 auto's van het Model S en het Model X terug naar de garage te halen. De dienst noemde de problemen met de touchscreens een defect waarvoor een terugroepactie noodzakelijk was. Tesla is het daar niet mee eens, maar lost de problemen nu toch op.
Door de mankementen kan het onder meer gebeuren dat de achteruitcamera niet werkt en dat het autopilotsysteem en de richtingaanwijzer minder goed werken. Ook de systemen om te voorkomen dat de voorruit beslaat of bevriest hebben te lijden onder het defect.
Aanzienlijk aantal
135.000 auto's is een aanzienlijk aantal voor Tesla. Vorig jaar bouwde het bedrijf zo'n 500.000 voertuigen. Een jaar eerder waren dat er nog geen 380.000. Bovendien maken de types Model 3 en Model Y, die betaalbaarder zijn dan de Model S en Model X, daar een aanzienlijk deel van uit.
Het is niet direct duidelijk of Tesla buiten de Verenigde Staten ook een terugroepactie instelt. Begin vorig jaar waren er zon 18.000 Models S en X op de Nederlandse weg.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft zijn vijandige overnamebod op Warner Bros. Discovery verhoogd in een poging aandeelhouders te overtuigen zijn bod te steunen in plaats van dat van concurrent Netflix.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door een actie van de douane op Schiphol hebben passagiers dinsdagmiddag na aankomst kleine vertragingen opgelopen, meldt vakbond FNV. De douaniers voerden actie omdat ze een hoger salaris voor rijksambtenaren willen en deden dit door tijdelijk extra controles uit te voeren, waardoor er enige vertraging ontstond.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Spotify werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De muziekstreamingdienst zag de omzet en winst stijgen in het laatste kwartaal van 2025. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg tot een nieuw record van 751 miljoen. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts, groeide tot 290 miljoen. Voor het huidige kwartaal rekent Spotify op een verdere stijging van het aantal gebruikers en betalende abonnees. Het aandeel won 15,5 procent.
2 uur geleden