Tesla roept 135.000 auto's terug, geeft Nvidia de schuld
PALO ALTO (ANP) - Maker van elektrische auto's Tesla heeft in de Verenigde Staten 135.000 auto's teruggeroepen van de types Model S en Model X. Bij die auto's, die tussen 2012 en 2018 zijn gebouwd, kunnen problemen ontstaan met het touchscreen waarmee vrijwel alle functies in de auto kunnen worden bediend. Volgens Tesla zijn de problemen ontstaan door de chips van Nvidia die het bedrijf gebruikte.
Vorige maand had de Amerikaanse dienst voor de verkeersveiligheid (NHTSA) Tesla opgeroepen om maximaal 158.000 auto's van het Model S en het Model X terug naar de garage te halen. De dienst noemde de problemen met de touchscreens een defect waarvoor een terugroepactie noodzakelijk was. Tesla is het daar niet mee eens, maar lost de problemen nu toch op.
Door de mankementen kan het onder meer gebeuren dat de achteruitcamera niet werkt en dat het autopilotsysteem en de richtingaanwijzer minder goed werken. Ook de systemen om te voorkomen dat de voorruit beslaat of bevriest hebben te lijden onder het defect.
Aanzienlijk aantal
135.000 auto's is een aanzienlijk aantal voor Tesla. Vorig jaar bouwde het bedrijf zo'n 500.000 voertuigen. Een jaar eerder waren dat er nog geen 380.000. Bovendien maken de types Model 3 en Model Y, die betaalbaarder zijn dan de Model S en Model X, daar een aanzienlijk deel van uit.
Het is niet direct duidelijk of Tesla buiten de Verenigde Staten ook een terugroepactie instelt. Begin vorig jaar waren er zon 18.000 Models S en X op de Nederlandse weg.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden