Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla-rivaal Rivian na beursdebuut ruim 100 miljard dollar waard

Tesla-rivaal Rivian na beursdebuut ruim 100 miljard dollar waard

NEW YORK (ANP) - De maker van elektrische pick-ups en SUV's Rivian is na zijn beursdebuut op woensdag ruim 100 miljard dollar (87 miljard euro) waard. Het bedrijf dat wordt gezien als een mogelijke rivaal voor Tesla is in een klap meer waard dan traditionele Amerikaanse automakers als Ford en General Motors. Rivian haalde 11,9 miljard dollar op, waarmee het de grootste beursgang in New York is van dit jaar. De aandelen werden verkocht tegen een prijs van 78 dollar per stuk. Bij de slotbel was dit bijna 100 dollar.

Tesla zag zijn marktwaarde 4,3 procent stijgen. Daarmee kwam een einde aan een verkoopgolf die drie dagen duurde. In die periode zag Tesla 200 miljard dollar aan beurswaarde verdampen.

De aandelenbeurzen in New York sloten woensdag overigens duidelijk lager. De Dow-Jonesindex sloot met een min van 0,7 procent op 36.079,94 punten. De brede S&P 500 zakte 0,8 procent tot 4646,71 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,7 procent tot 15.622,71 punten.

Inflatie

De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar cijfers over de inflatie. De prijzen die Amerikaanse consumenten voor goederen en diensten betalen zijn sinds 1990 niet zo hard gestegen als in oktober. Bedrijven zien zich door stijgende grondstofprijzen, personeelstekorten en logistieke knelpunten gedwongen hogere prijzen in rekening te brengen. Centrale banken verwachten vooralsnog dat de sterk toegenomen inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is door de verstoringen die de pandemie heeft veroorzaakt. Kenners verwachten dat de inflatie eerst nog verder oploopt. Mogelijk dwingt de hoge inflatie de Federal Reserve en president Joe Biden om de coronasteunafbouw te versnellen.

Het aandeel van Google-moederconcern Alphabet liet een verlies van 2 procent zien. Google komt niet uit onder een boete van 2,4 miljard euro die de Europese Commissie het techbedrijf heeft opgelegd. Coinbase, een platform voor de handel in cryptomunten, was een opvallende daler met een min van dik 8 procent. Coinbase kwam met tegenvallende cijfers over het afgelopen kwartaal. Ook fastfoodketen Wendy's opende de boeken over de afgelopen periode. Die resultaten vielen ook niet goed, want de koers van Wendy's ging dik 7 procent omlaag.

De euro was 1,11480 dollar waard, tegen 1,1523 bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,4 procent minder op 81,29 dollar. Brentolie zakte 2,6 procent in prijs tot 82,62 dollar per vat. De prijsval werd ingegeven door de gestegen voorraden in de VS.

Meer uit Financieel

Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

6 minuten geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

14 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

17 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

18 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

19 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

1 dag geleden