Tesla overweegt bouw eigen lithiumraffinaderij in Texas
AUSTIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De producent van elektrische auto's Tesla overweegt een eigen raffinaderij voor de verwerking van lithium te bouwen aan de kust van de Amerikaanse staat Texas. Lithium is een cruciale grondstof voor batterijen van elektrische auto's en met die eigen fabriek krijgt Tesla meer zekerheid bij de leveringen.
Bij de raffinaderij zal dan lithiumhydroxide worden gemaakt dat in de accu's toegepast wordt. Tesla overweegt de fabriek te bouwen bij de Texaanse stad Corpus Christi. Volgens het bedrijf zal het de "eerste van zijn soort" in Noord-Amerika worden. Het bedrijf zei ook een locatie in Louisiana te bekijken.
De bouw kan al in het vierde kwartaal van dit jaar beginnen, aldus Tesla. Commerciële productie zou dan in het vierde kwartaal van 2024 kunnen starten. Tesla wil Texas vragen om belastingvoordelen voor de bouw van de lithiumfabriek.
Tesla-topman Elon Musk heeft eerder al gezegd dat er in Noord-Amerika meer raffinage- en productiecapaciteit voor lithium moet komen. Vanwege de sterke opkomst van elektrische auto's is er grote wereldwijde vraag naar lithium en zijn de prijzen hard gestegen. China is momenteel de grootste speler ter wereld bij de raffinage van lithium. Tesla zou ook plannen hebben om zelf het metaal te gaan delven in mijnen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
11 uur geleden