Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla overweegt bouw eigen lithiumraffinaderij in Texas

Tesla overweegt bouw eigen lithiumraffinaderij in Texas

AUSTIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De producent van elektrische auto's Tesla overweegt een eigen raffinaderij voor de verwerking van lithium te bouwen aan de kust van de Amerikaanse staat Texas. Lithium is een cruciale grondstof voor batterijen van elektrische auto's en met die eigen fabriek krijgt Tesla meer zekerheid bij de leveringen.

Bij de raffinaderij zal dan lithiumhydroxide worden gemaakt dat in de accu's toegepast wordt. Tesla overweegt de fabriek te bouwen bij de Texaanse stad Corpus Christi. Volgens het bedrijf zal het de "eerste van zijn soort" in Noord-Amerika worden. Het bedrijf zei ook een locatie in Louisiana te bekijken.

De bouw kan al in het vierde kwartaal van dit jaar beginnen, aldus Tesla. Commerciële productie zou dan in het vierde kwartaal van 2024 kunnen starten. Tesla wil Texas vragen om belastingvoordelen voor de bouw van de lithiumfabriek.

Tesla-topman Elon Musk heeft eerder al gezegd dat er in Noord-Amerika meer raffinage- en productiecapaciteit voor lithium moet komen. Vanwege de sterke opkomst van elektrische auto's is er grote wereldwijde vraag naar lithium en zijn de prijzen hard gestegen. China is momenteel de grootste speler ter wereld bij de raffinage van lithium. Tesla zou ook plannen hebben om zelf het metaal te gaan delven in mijnen.

Meer uit Financieel

Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

40 minuten geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

59 minuten geleden
Zakenkrant: UBS-baas Sergio Ermotti stapt in 2027 op

ZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

59 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Teheran langer op

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.

1 uur geleden
Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

2 uur geleden
Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

2 uur geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

2 uur geleden