Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla onderuit op Wall Street na tegenvallende resultaten

Tesla onderuit op Wall Street na tegenvallende resultaten

NEW YORK (ANP) - Tesla ging woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het tweede kwartaal fors dalen door prijsverlagingen van zijn modellen en flinke investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). De resultaten van Tesla voldeden voor het vierde kwartaal op rij niet aan de verwachtingen van kenners. Het aandeel werd daarop 10 procent lager gezet.

Tesla-topman Elon Musk zei in een toelichting op de resultaten ook dat hij het idee steunde dat Tesla in zijn AI-bedrijf xAI zou investeren als aandeelhouders dit goedkeuren. Hij plaatste ook een opiniepeiling over de kwestie op X, waarin hij zijn volgers vroeg of Tesla 5 miljard dollar moet investeren in xAI. Musk, die toezicht houdt op zes bedrijven, ligt vaak onder vuur bij investeerders om zijn tegenstrijdige belangen. In juni bevestigde de miljardair nog dat hij schaarse AI-chips van Tesla voor zijn bedrijven X en xAI had gebruikt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 40.183 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 1 procent tot 5499 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,7 procent tot 17.694 punten.

Meer creditcardbetalingen met Visa

Alphabet zakte 5,2 procent. Het moederbedrijf van Google deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten. Ook advertenties leverden meer op. De omzet en de winst van het techconcern vielen daardoor hoger uit dan verwacht. De verkoop van advertenties op YouTube stelde echter teleur.

Visa verloor 3,7 procent. De creditcardmaatschappij verwerkte meer betalingen, maar boekte afgelopen kwartaal iets minder omzet dan verwacht. Het komt niet vaak voor dat Visa niet aan de marktverwachtingen voldoet.

AT&T

Texas Instruments steeg 0,6 procent, na publicatie van de resultaten. De chipfabrikant boekte meer winst dan verwacht in het tweede kwartaal. Ook gaf het bedrijf een geruststellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.

AT&T klom 3,5 procent. Het telecomconcern kreeg er in het afgelopen kwartaal meer mobiele abonnees bij dan verwacht en liet daarmee voor het eerst in acht kwartalen groei zien. De omzet en winst lagen in lijn met de marktverwachtingen. Techconcern IBM, dat na de slotbel met resultaten komt, ging 0,3 procent omhoog.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0860 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 77,78 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder, op 81,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

8 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

11 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

12 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

14 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

15 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

1 dag geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

1 dag geleden