Tesla onderuit op Wall Street na tegenvallende resultaten
NEW YORK (ANP) - Tesla ging woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het tweede kwartaal fors dalen door prijsverlagingen van zijn modellen en flinke investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). De resultaten van Tesla voldeden voor het vierde kwartaal op rij niet aan de verwachtingen van kenners. Het aandeel werd daarop 10 procent lager gezet.
Tesla-topman Elon Musk zei in een toelichting op de resultaten ook dat hij het idee steunde dat Tesla in zijn AI-bedrijf xAI zou investeren als aandeelhouders dit goedkeuren. Hij plaatste ook een opiniepeiling over de kwestie op X, waarin hij zijn volgers vroeg of Tesla 5 miljard dollar moet investeren in xAI. Musk, die toezicht houdt op zes bedrijven, ligt vaak onder vuur bij investeerders om zijn tegenstrijdige belangen. In juni bevestigde de miljardair nog dat hij schaarse AI-chips van Tesla voor zijn bedrijven X en xAI had gebruikt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 40.183 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 1 procent tot 5499 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,7 procent tot 17.694 punten.
Meer creditcardbetalingen met Visa
Alphabet zakte 5,2 procent. Het moederbedrijf van Google deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten. Ook advertenties leverden meer op. De omzet en de winst van het techconcern vielen daardoor hoger uit dan verwacht. De verkoop van advertenties op YouTube stelde echter teleur.
Visa verloor 3,7 procent. De creditcardmaatschappij verwerkte meer betalingen, maar boekte afgelopen kwartaal iets minder omzet dan verwacht. Het komt niet vaak voor dat Visa niet aan de marktverwachtingen voldoet.
AT&T
Texas Instruments steeg 0,6 procent, na publicatie van de resultaten. De chipfabrikant boekte meer winst dan verwacht in het tweede kwartaal. Ook gaf het bedrijf een geruststellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
AT&T klom 3,5 procent. Het telecomconcern kreeg er in het afgelopen kwartaal meer mobiele abonnees bij dan verwacht en liet daarmee voor het eerst in acht kwartalen groei zien. De omzet en winst lagen in lijn met de marktverwachtingen. Techconcern IBM, dat na de slotbel met resultaten komt, ging 0,3 procent omhoog.
Dollar- en oliekoersen
De euro was 1,0860 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 77,78 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder, op 81,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.
23 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
9 uur geleden