Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla onderuit op Wall Street na tegenvallende resultaten

Tesla onderuit op Wall Street na tegenvallende resultaten

NEW YORK (ANP) - Tesla ging woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het tweede kwartaal fors dalen door prijsverlagingen van zijn modellen en flinke investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). De resultaten van Tesla voldeden voor het vierde kwartaal op rij niet aan de verwachtingen van kenners. Het aandeel werd daarop 10 procent lager gezet.

Tesla-topman Elon Musk zei in een toelichting op de resultaten ook dat hij het idee steunde dat Tesla in zijn AI-bedrijf xAI zou investeren als aandeelhouders dit goedkeuren. Hij plaatste ook een opiniepeiling over de kwestie op X, waarin hij zijn volgers vroeg of Tesla 5 miljard dollar moet investeren in xAI. Musk, die toezicht houdt op zes bedrijven, ligt vaak onder vuur bij investeerders om zijn tegenstrijdige belangen. In juni bevestigde de miljardair nog dat hij schaarse AI-chips van Tesla voor zijn bedrijven X en xAI had gebruikt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 40.183 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 1 procent tot 5499 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,7 procent tot 17.694 punten.

Meer creditcardbetalingen met Visa

Alphabet zakte 5,2 procent. Het moederbedrijf van Google deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten. Ook advertenties leverden meer op. De omzet en de winst van het techconcern vielen daardoor hoger uit dan verwacht. De verkoop van advertenties op YouTube stelde echter teleur.

Visa verloor 3,7 procent. De creditcardmaatschappij verwerkte meer betalingen, maar boekte afgelopen kwartaal iets minder omzet dan verwacht. Het komt niet vaak voor dat Visa niet aan de marktverwachtingen voldoet.

AT&T

Texas Instruments steeg 0,6 procent, na publicatie van de resultaten. De chipfabrikant boekte meer winst dan verwacht in het tweede kwartaal. Ook gaf het bedrijf een geruststellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.

AT&T klom 3,5 procent. Het telecomconcern kreeg er in het afgelopen kwartaal meer mobiele abonnees bij dan verwacht en liet daarmee voor het eerst in acht kwartalen groei zien. De omzet en winst lagen in lijn met de marktverwachtingen. Techconcern IBM, dat na de slotbel met resultaten komt, ging 0,3 procent omhoog.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0860 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 77,78 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder, op 81,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

1 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

1 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

2 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

2 uur geleden
Bronnen: vermogensbeheerder BlackRock schrapt meer banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.

4 uur geleden
Gladheid teistert Europese luchthavens

BOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.

5 uur geleden
ECB steunt solidariteitsverklaring Fed-voorzitter Jerome Powell

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.

5 uur geleden