Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla onderuit op Wall Street na tegenvallende resultaten

Tesla onderuit op Wall Street na tegenvallende resultaten

NEW YORK (ANP) - Tesla ging woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het tweede kwartaal fors dalen door prijsverlagingen van zijn modellen en flinke investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). De resultaten van Tesla voldeden voor het vierde kwartaal op rij niet aan de verwachtingen van kenners. Het aandeel werd daarop 10 procent lager gezet.

Tesla-topman Elon Musk zei in een toelichting op de resultaten ook dat hij het idee steunde dat Tesla in zijn AI-bedrijf xAI zou investeren als aandeelhouders dit goedkeuren. Hij plaatste ook een opiniepeiling over de kwestie op X, waarin hij zijn volgers vroeg of Tesla 5 miljard dollar moet investeren in xAI. Musk, die toezicht houdt op zes bedrijven, ligt vaak onder vuur bij investeerders om zijn tegenstrijdige belangen. In juni bevestigde de miljardair nog dat hij schaarse AI-chips van Tesla voor zijn bedrijven X en xAI had gebruikt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 40.183 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 1 procent tot 5499 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,7 procent tot 17.694 punten.

Meer creditcardbetalingen met Visa

Alphabet zakte 5,2 procent. Het moederbedrijf van Google deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten. Ook advertenties leverden meer op. De omzet en de winst van het techconcern vielen daardoor hoger uit dan verwacht. De verkoop van advertenties op YouTube stelde echter teleur.

Visa verloor 3,7 procent. De creditcardmaatschappij verwerkte meer betalingen, maar boekte afgelopen kwartaal iets minder omzet dan verwacht. Het komt niet vaak voor dat Visa niet aan de marktverwachtingen voldoet.

AT&T

Texas Instruments steeg 0,6 procent, na publicatie van de resultaten. De chipfabrikant boekte meer winst dan verwacht in het tweede kwartaal. Ook gaf het bedrijf een geruststellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.

AT&T klom 3,5 procent. Het telecomconcern kreeg er in het afgelopen kwartaal meer mobiele abonnees bij dan verwacht en liet daarmee voor het eerst in acht kwartalen groei zien. De omzet en winst lagen in lijn met de marktverwachtingen. Techconcern IBM, dat na de slotbel met resultaten komt, ging 0,3 procent omhoog.

Dollar- en oliekoersen

De euro was 1,0860 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 77,78 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder, op 81,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

50 minuten geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

1 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

2 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

3 uur geleden
ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

10 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

12 uur geleden