Tesla onderuit op Wall Street na onthulling robotaxi
NEW YORK (ANP) - Tesla ging vrijdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers waren niet onder de indruk van de robotaxi van de elektrische autofabrikant. Topman Elon Musk presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab tijdens een groots evenement in een studio van Warner Bros. De robotaxi gaat minder dan 30.000 dollar (zo'n 27.000 euro) kosten en moet volgens Musk in 2026 in productie gaan.
De Tesla-baas gaf echter aan dat hij vaak te optimistisch is over de planning van nieuwe producten. Ook liet hij weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders.
Het aandeel Tesla werd 9 procent lager gezet. In de afgelopen maanden liet Tesla een flinke opmars zien door de hooggespannen verwachtingen rond de robotaxi.
Robovan
Musk presenteerde ook een model van de Robovan, een zelfrijdende bus die twintig mensen kan vervoeren. Ook Tesla's robot Optimus werd aan het publiek getoond.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 42.629 punten en de brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5786 punten. Beide graadmeters sloten eerder deze week nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.211 punten.
Federal Reserve
Donderdag zorgde commentaar van een bestuurder van de Amerikaanse Federal Reserve voor terughoudendheid bij beleggers. De Fed-baas van Atlanta zei namelijk dat de "schommelingen" in recente gegevens over de inflatie en werkgelegenheid kunnen rechtvaardigen om de rente in november ongewijzigd te laten. Op de financiële markten wordt juist gehoopt dat de rente verder omlaag gaat.
JPMorgan Chase steeg 3,8 procent. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Wells Fargo
Wells Fargo klom 5,3 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde beter dan verwacht. Vooral bij de zakelijke activiteiten zag de bank de inkomsten sterk stijgen.
De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 75,37 dollar. De prijs van Brentolie daalde ook 0,6 procent, tot 78,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
8 uur geleden