Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla onderuit op Wall Street na onthulling robotaxi

Tesla onderuit op Wall Street na onthulling robotaxi

NEW YORK (ANP) - Tesla ging vrijdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers waren niet onder de indruk van de robotaxi van de elektrische autofabrikant. Topman Elon Musk presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab tijdens een groots evenement in een studio van Warner Bros. De robotaxi gaat minder dan 30.000 dollar (zo'n 27.000 euro) kosten en moet volgens Musk in 2026 in productie gaan.

De Tesla-baas gaf echter aan dat hij vaak te optimistisch is over de planning van nieuwe producten. Ook liet hij weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders.

Het aandeel Tesla werd 9 procent lager gezet. In de afgelopen maanden liet Tesla een flinke opmars zien door de hooggespannen verwachtingen rond de robotaxi.

Robovan

Musk presenteerde ook een model van de Robovan, een zelfrijdende bus die twintig mensen kan vervoeren. Ook Tesla's robot Optimus werd aan het publiek getoond.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 42.629 punten en de brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5786 punten. Beide graadmeters sloten eerder deze week nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.211 punten.

Federal Reserve

Donderdag zorgde commentaar van een bestuurder van de Amerikaanse Federal Reserve voor terughoudendheid bij beleggers. De Fed-baas van Atlanta zei namelijk dat de "schommelingen" in recente gegevens over de inflatie en werkgelegenheid kunnen rechtvaardigen om de rente in november ongewijzigd te laten. Op de financiƫle markten wordt juist gehoopt dat de rente verder omlaag gaat.

JPMorgan Chase steeg 3,8 procent. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Wells Fargo

Wells Fargo klom 5,3 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde beter dan verwacht. Vooral bij de zakelijke activiteiten zag de bank de inkomsten sterk stijgen.

De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 75,37 dollar. De prijs van Brentolie daalde ook 0,6 procent, tot 78,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

53 minuten geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

1 uur geleden
Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

2 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

2 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

3 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciƫle gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

4 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

4 uur geleden