Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla onderuit op Wall Street na onthulling robotaxi

Tesla onderuit op Wall Street na onthulling robotaxi

NEW YORK (ANP) - Tesla ging vrijdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers waren niet onder de indruk van de robotaxi van de elektrische autofabrikant. Topman Elon Musk presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab tijdens een groots evenement in een studio van Warner Bros. De robotaxi gaat minder dan 30.000 dollar (zo'n 27.000 euro) kosten en moet volgens Musk in 2026 in productie gaan.

De Tesla-baas gaf echter aan dat hij vaak te optimistisch is over de planning van nieuwe producten. Ook liet hij weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders.

Het aandeel Tesla werd 9 procent lager gezet. In de afgelopen maanden liet Tesla een flinke opmars zien door de hooggespannen verwachtingen rond de robotaxi.

Robovan

Musk presenteerde ook een model van de Robovan, een zelfrijdende bus die twintig mensen kan vervoeren. Ook Tesla's robot Optimus werd aan het publiek getoond.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 42.629 punten en de brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5786 punten. Beide graadmeters sloten eerder deze week nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.211 punten.

Federal Reserve

Donderdag zorgde commentaar van een bestuurder van de Amerikaanse Federal Reserve voor terughoudendheid bij beleggers. De Fed-baas van Atlanta zei namelijk dat de "schommelingen" in recente gegevens over de inflatie en werkgelegenheid kunnen rechtvaardigen om de rente in november ongewijzigd te laten. Op de financiële markten wordt juist gehoopt dat de rente verder omlaag gaat.

JPMorgan Chase steeg 3,8 procent. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Wells Fargo

Wells Fargo klom 5,3 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde beter dan verwacht. Vooral bij de zakelijke activiteiten zag de bank de inkomsten sterk stijgen.

De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 75,37 dollar. De prijs van Brentolie daalde ook 0,6 procent, tot 78,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

2 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

3 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

4 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

5 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

5 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

6 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

6 uur geleden