Tesla onderuit op Wall Street na onthulling robotaxi
NEW YORK (ANP) - Tesla ging vrijdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers waren niet onder de indruk van de robotaxi van de elektrische autofabrikant. Topman Elon Musk presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab tijdens een groots evenement in een studio van Warner Bros. De robotaxi gaat minder dan 30.000 dollar (zo'n 27.000 euro) kosten en moet volgens Musk in 2026 in productie gaan.
De Tesla-baas gaf echter aan dat hij vaak te optimistisch is over de planning van nieuwe producten. Ook liet hij weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders.
Het aandeel Tesla werd 9 procent lager gezet. In de afgelopen maanden liet Tesla een flinke opmars zien door de hooggespannen verwachtingen rond de robotaxi.
Robovan
Musk presenteerde ook een model van de Robovan, een zelfrijdende bus die twintig mensen kan vervoeren. Ook Tesla's robot Optimus werd aan het publiek getoond.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 42.629 punten en de brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5786 punten. Beide graadmeters sloten eerder deze week nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.211 punten.
Federal Reserve
Donderdag zorgde commentaar van een bestuurder van de Amerikaanse Federal Reserve voor terughoudendheid bij beleggers. De Fed-baas van Atlanta zei namelijk dat de "schommelingen" in recente gegevens over de inflatie en werkgelegenheid kunnen rechtvaardigen om de rente in november ongewijzigd te laten. Op de financiƫle markten wordt juist gehoopt dat de rente verder omlaag gaat.
JPMorgan Chase steeg 3,8 procent. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Wells Fargo
Wells Fargo klom 5,3 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde beter dan verwacht. Vooral bij de zakelijke activiteiten zag de bank de inkomsten sterk stijgen.
De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 75,37 dollar. De prijs van Brentolie daalde ook 0,6 procent, tot 78,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiƫn Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie plant nog geen noodmaatregelen om de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat heeft ze laten weten in een videovergadering met de lidstaten.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geleden