Tesla onderuit op Wall Street na onthulling robotaxi
NEW YORK (ANP) - Tesla ging vrijdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers waren niet onder de indruk van de robotaxi van de elektrische autofabrikant. Topman Elon Musk presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab tijdens een groots evenement in een studio van Warner Bros. De robotaxi gaat minder dan 30.000 dollar (zo'n 27.000 euro) kosten en moet volgens Musk in 2026 in productie gaan.
De Tesla-baas gaf echter aan dat hij vaak te optimistisch is over de planning van nieuwe producten. Ook liet hij weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders.
Het aandeel Tesla werd 9 procent lager gezet. In de afgelopen maanden liet Tesla een flinke opmars zien door de hooggespannen verwachtingen rond de robotaxi.
Robovan
Musk presenteerde ook een model van de Robovan, een zelfrijdende bus die twintig mensen kan vervoeren. Ook Tesla's robot Optimus werd aan het publiek getoond.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 42.629 punten en de brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5786 punten. Beide graadmeters sloten eerder deze week nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.211 punten.
Federal Reserve
Donderdag zorgde commentaar van een bestuurder van de Amerikaanse Federal Reserve voor terughoudendheid bij beleggers. De Fed-baas van Atlanta zei namelijk dat de "schommelingen" in recente gegevens over de inflatie en werkgelegenheid kunnen rechtvaardigen om de rente in november ongewijzigd te laten. Op de financiële markten wordt juist gehoopt dat de rente verder omlaag gaat.
JPMorgan Chase steeg 3,8 procent. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Wells Fargo
Wells Fargo klom 5,3 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde beter dan verwacht. Vooral bij de zakelijke activiteiten zag de bank de inkomsten sterk stijgen.
De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 75,37 dollar. De prijs van Brentolie daalde ook 0,6 procent, tot 78,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.
4 uur geleden