Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla omlaag op Wall Street in afwachting van nieuwe plannen

Tesla omlaag op Wall Street in afwachting van nieuwe plannen

NEW YORK (ANP) - Tesla was op de beurs in New York dinsdag een van de verliezers. Bij beleggers beginnen de zenuwen toe te nemen vanwege het 'masterplan' dat topman Elon Musk woensdag naar buiten brengt. Dan praat de maker van elektrische auto's investeerders bij. De beurskoers van Tesla is de laatste tijd nog flink gestegen. Maar kenners vrezen dat de kans daardoor aanwezig is dat de woorden van Musk juist zullen tegenvallen.

Tesla leverde dinsdag bijna 1 procent aan beurswaarde in. Tesla was ook om een andere reden in het nieuws. De fabrikant gaat een fabriek openen in het noorden van Mexico, maakte het Mexicaanse staatshoofd Andrés Manuel López Obrador bekend. Het is de eerste fabriek van Tesla ten zuiden van de Amerikaanse grens en hij maakt deel uit van de plannen van Musk om de wereldwijde productie uit te breiden.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend na het voorzichtige herstel een dag eerder. De zorgen over de hoge inflatie en de renteverhogingen door de centrale banken om die inflatie te bestrijden, bleven boven de markten hangen. De Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent lager op 32.656,70 punten. De breder samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 3970,15 punten en techbeurs Nasdaq zakte 0,1 procent tot 11.455,54 punten. Ondanks het sterke begin van het jaar tekenden de hoofdgraadmeters op de laatste dag van februari het tweede maandverlies op rij op.

Zoom Video Communications

Zoom Video Communications behoorde tot de stijgers. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen mee. Het bedrijf liet daarnaast weten kunstmatige intelligentie (AI) te willen gebruiken voor zijn diensten en werd daarop door beleggers ruim 1 procent hoger gezet.

Winkelbedrijf Target won ook ongeveer 1 procent na meevallende resultaten. De warenhuisketen boekte meer omzet en winst dan verwacht in het laatste kwartaal van 2022. Target, dat had gewaarschuwd voor een mogelijk zwak feestdagenseizoen, wist daarmee voor het eerst in drie kwartalen beter te presteren dan kenners hadden voorzien. De vooruitzichten voor dit jaar vielen wel wat tegen. Later deze week komen andere grote Amerikaanse retailers als Lowe's, Costco, Macy's en Best Buy nog met kwartaalcijfers.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0576 dollar waard, tegenover 1,0600 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 76,85 dollar per vat. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 83,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

30 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

2 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

4 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

5 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

15 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

15 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

16 uur geleden