Tesla omlaag op Wall Street in afwachting van nieuwe plannen
NEW YORK (ANP) - Tesla was op de beurs in New York dinsdag een van de verliezers. Bij beleggers beginnen de zenuwen toe te nemen vanwege het 'masterplan' dat topman Elon Musk woensdag naar buiten brengt. Dan praat de maker van elektrische auto's investeerders bij. De beurskoers van Tesla is de laatste tijd nog flink gestegen. Maar kenners vrezen dat de kans daardoor aanwezig is dat de woorden van Musk juist zullen tegenvallen.
Tesla leverde dinsdag bijna 1 procent aan beurswaarde in. Tesla was ook om een andere reden in het nieuws. De fabrikant gaat een fabriek openen in het noorden van Mexico, maakte het Mexicaanse staatshoofd Andrés Manuel López Obrador bekend. Het is de eerste fabriek van Tesla ten zuiden van de Amerikaanse grens en hij maakt deel uit van de plannen van Musk om de wereldwijde productie uit te breiden.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend na het voorzichtige herstel een dag eerder. De zorgen over de hoge inflatie en de renteverhogingen door de centrale banken om die inflatie te bestrijden, bleven boven de markten hangen. De Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent lager op 32.656,70 punten. De breder samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 3970,15 punten en techbeurs Nasdaq zakte 0,1 procent tot 11.455,54 punten. Ondanks het sterke begin van het jaar tekenden de hoofdgraadmeters op de laatste dag van februari het tweede maandverlies op rij op.
Zoom Video Communications
Zoom Video Communications behoorde tot de stijgers. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen mee. Het bedrijf liet daarnaast weten kunstmatige intelligentie (AI) te willen gebruiken voor zijn diensten en werd daarop door beleggers ruim 1 procent hoger gezet.
Winkelbedrijf Target won ook ongeveer 1 procent na meevallende resultaten. De warenhuisketen boekte meer omzet en winst dan verwacht in het laatste kwartaal van 2022. Target, dat had gewaarschuwd voor een mogelijk zwak feestdagenseizoen, wist daarmee voor het eerst in drie kwartalen beter te presteren dan kenners hadden voorzien. De vooruitzichten voor dit jaar vielen wel wat tegen. Later deze week komen andere grote Amerikaanse retailers als Lowe's, Costco, Macy's en Best Buy nog met kwartaalcijfers.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0576 dollar waard, tegenover 1,0600 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 76,85 dollar per vat. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 83,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
21 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
53 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
2 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
2 uur geleden