Tesla-monteurs in Zweden gaan toch door met maandenlange staking
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Tesla-monteurs in Zweden blijven volgens een vakbond doorgaan met hun maandenlange staking, waarmee ze de operatie van het autoconcern verstoren. Dit gebeurt ondanks dat topman Elon Musk heeft gezegd dat de problemen voor zijn bedrijf in het Scandinavische land voorbij zijn.
In Zweden voert Tesla-personeel al sinds oktober actie. Tal van andere mensen, onder wie vuilnismannen, havenarbeiders en schoonmakers, hebben zich solidair getoond door geen Tesla-gerelateerde zaken meer af te handelen.
"Ik denk dat de storm op dat front voorbij is", zei Musk maandag in een livechat op zijn socialemediaplatform X. "Ik denk dat het redelijk goed gaat in Zweden." De Amerikaanse autofabrikant maakt geen auto's in Zweden, maar zijn elektrische voertuigen worden er onderhouden door meer dan 120 monteurs.
Omzeilen
Vakbond IF Metall spreekt de verklaring van Musk tegen. "De staking in Zweden is nog steeds volop aan de gang, onze leden zijn in staking", verklaarde een woordvoerder tegen persbureau Reuters. "Tesla wil de indruk wekken dat alles normaal is, maar wij weten - en zij weten - dat dat niet helemaal waar is."
Het conflict draait om de arbeidsvoorwaarden voor Tesla-personeel. Volgens de bond weigert Tesla collectief te onderhandelen over bijvoorbeeld de lonen. Tesla heeft nog niet op de laatste opmerkingen van de bond gereageerd. Volgens een andere betrokken vakbond probeert het bedrijf de blokkade te omzeilen door bijvoorbeeld auto's op vrachtwagens of per trein naar Zweden te brengen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
4 uur geleden