Tesla moet ex-werknemer 118 miljoen euro betalen na racisme
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale jury in San Francisco heeft Tesla veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 137 miljoen dollar (118 miljoen euro) aan de zwarte voormalig werknemer Owen Diaz, omdat die te maken kreeg met een racistische werkomgeving. Diaz was als uitzendkracht werkzaam in de Tesla-fabriek in Fremont in het noorden van Californië in 2015 en 2016.
De jury kwam tot de conclusie dat het bedrijf er niet in was geslaagd om te voorkomen dat de werknemer racistisch werd behandeld. De schadevergoeding bestaat uit 6,9 miljoen dollar voor emotionele schade en 130 miljoen als straf, meldt een van Diaz' advocaten. Tesla en de advocaat van het bedrijf reageerden nog niet op verzoeken om een reactie.
Tesla verklaarde eerder dat het nooit de intentie had om de rechten en veiligheid van zwarte werknemers te veronachtzamen en dat alle door Diaz gemelde incidenten waren onderzocht en opgelost. De advocate van Tesla zei ook tegen de jury dat de claims van Diaz niet werden ondersteund door bewijs.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.
3 uur geleden