'Tesla Model 3 erg populair in december'
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Tesla Model 3 was in december met afstand de meest populaire auto in Nederland. Volgens Kentekenradar, dat dagelijks gegevens bijhoudt over de verkoop van nieuwe auto's, waren er tot en met 30 december al meer dan 11.500 exemplaren van dit type Tesla op kenteken gezet. Dat is meer dan vier keer zoveel als de nummer twee op de lijst, de Audi E-tron. Begin januari komen brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging met definitieve cijfers naar buiten.
Uit de autowereld klonken recent al geluiden van een run op elektrische auto's in de laatste maand van het jaar. Dat hangt samen met een wijziging van de bijtellingsregels. Per 1 januari gaat de fiscale bijtelling van 4 procent naar 8 procent, van toepassing op de eerste 45.000 euro van de catalogusprijs van een elektrische auto. Boven dat bedrag is het tarief 22 procent, net zoals bij zakelijke auto's op fossiele brandstoffen. Tot 1 januari geldt voor de stekkerauto echter nog een tarief van 4 procent over de eerste 50.000 euro.
Tesla kan de verkoopspurt in Nederland goed gebruiken. De maker van elektrische auto's moet in het laatste kwartaal van het jaar wereldwijd ongeveer 105.000 voertuigen afleveren om zijn doelstelling voor heel 2019 van 360.000 tot 400.000 auto's te halen. In het verleden slaagde Tesla er niet altijd in om de eigen doelen waar te maken. In het derde kwartaal bleven de leveringen steken op 97.000 wagens. Dat was een record, maar analisten rekenen erop dat Tesla in het vierde kwartaal weer een nieuw record in de boeken zal zetten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
11 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden