'Tesla Model 3 erg populair in december'
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Tesla Model 3 was in december met afstand de meest populaire auto in Nederland. Volgens Kentekenradar, dat dagelijks gegevens bijhoudt over de verkoop van nieuwe auto's, waren er tot en met 30 december al meer dan 11.500 exemplaren van dit type Tesla op kenteken gezet. Dat is meer dan vier keer zoveel als de nummer twee op de lijst, de Audi E-tron. Begin januari komen brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging met definitieve cijfers naar buiten.
Uit de autowereld klonken recent al geluiden van een run op elektrische auto's in de laatste maand van het jaar. Dat hangt samen met een wijziging van de bijtellingsregels. Per 1 januari gaat de fiscale bijtelling van 4 procent naar 8 procent, van toepassing op de eerste 45.000 euro van de catalogusprijs van een elektrische auto. Boven dat bedrag is het tarief 22 procent, net zoals bij zakelijke auto's op fossiele brandstoffen. Tot 1 januari geldt voor de stekkerauto echter nog een tarief van 4 procent over de eerste 50.000 euro.
Tesla kan de verkoopspurt in Nederland goed gebruiken. De maker van elektrische auto's moet in het laatste kwartaal van het jaar wereldwijd ongeveer 105.000 voertuigen afleveren om zijn doelstelling voor heel 2019 van 360.000 tot 400.000 auto's te halen. In het verleden slaagde Tesla er niet altijd in om de eigen doelen waar te maken. In het derde kwartaal bleven de leveringen steken op 97.000 wagens. Dat was een record, maar analisten rekenen erop dat Tesla in het vierde kwartaal weer een nieuw record in de boeken zal zetten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
51 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
1 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.
2 uur geledenOSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
4 uur geledenGAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.
6 uur geledenROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.
6 uur geleden