Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla levert tegen verwachting in meer auto's af

Tesla levert tegen verwachting in meer auto's af

PALO ALTO (ANP) - De leveringen van nieuwe Tesla-auto's gaat beter dan verwacht. In het tweede kwartaal van dit jaar werden er 90.650 auto's geleverd aan klanten. Dat is een toename van 5 procent, meldt de automaker.

Voor de Model S betekende dat een toename van 14 procent, van 6326 naar 10.600 auto's. De Model Y kende een toename van 4 procent, van 75.946 tot 80.050 wagens. In het eerste kwartaal werden nog 88.400 modellen geleverd, meldt Bloomberg.

Door de coronacrisis was de fabriek in het Amerikaanse Fremont het grootste gedeelte van het eerste kwartaal dicht. Ook konden veel Tesla's nog niet verscheept worden, bijvoorbeeld vanuit China. Die achterstand heeft de automaker inmiddels weten in te halen door de productie in de fabriek bij Shanghai te vergroten. De productie is weer op hetzelfde niveau als voor de crisis, maakte de automaker bekend.

Kwartaalresultaten

Tesla zelf omschrijft het aantal geleverde modellen als 'enigszins behoudend', omdat alleen de modellen die daadwerkelijk bij klanten zijn afgeleverd zijn meegeteld. De definitieve cijfers kunnen een half procent hoger uitvallen, denkt de automaker.

Het bedrijf van Elon Musk laat verder weten dat de levering van auto's niet bepalend is voor de kwartaalresultaten. Die zullen afhangen van andere factoren, zoals verkoopkosten, effecten van wisselkoersen en het leasen van voertuigen.

Het aandeel Tesla lijkt donderdag op Wall Street verder aan waarde te winnen. Woensdag loste de maker van elektrische auto's qua beurswaarde nog Toyota af als waardevolste automaker wereldwijd.

Meer uit Financieel

Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

34 minuten geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op Damrak, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.

36 minuten geleden
Nintendo en Sony voorzien verkoopboost door nieuwe Zelda en GTA 6

KYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.

1 uur geleden
Bank hoeft consument niet te vergoeden na 'grove nalatigheid'

DEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.

1 uur geleden
Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

5 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

5 uur geleden