Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla levert te midden van pandemie meer auto's af

Tesla levert te midden van pandemie meer auto's af

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla heeft in de eerste drie maanden van dit jaar flink meer voertuigen geproduceerd en afgeleverd dan een jaar eerder. Dat maakte het Amerikaanse bedrijf bekend in een kwartaalbericht over de productie, zonder daarbij in te gaan op de gevolgen van het nieuwe coronavirus.

Tesla leverde in het voorbije kwartaal 88.400 auto's af, ruim 40 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2019. Het aantal verkochte auto's overtrof de verwachtingen van analisten gepeild door persbureau Bloomberg ruimschoots. De productie werd opgevoerd tot 102.672 auto's, tegenover 77.100 een jaar geleden.

In een toelichting rept Tesla met geen woord over de impact van de coronapandemie. Het bedrijf werd onlangs gedwongen zijn gigantische fabriek in het Californische Fremont te sluiten, als maatregel om de verdere verspreiding van het longvirus tegen te gaan. Op last van de Chinese autoriteiten werd ook de nieuwe Tesla-fabriek in Shanghai begin dit jaar stilgelegd, maar die draait inmiddels weer.

Meer uit Financieel

Bloomberg: G7 akkoord over minder mineralenimport uit China

EVIAN (ANP) - De landen van de G7 hebben afspraken gemaakt om hun afhankelijkheid van China voor de levering van kritieke mineralen af te bouwen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou de bedoeling zijn dat na 2030 geen enkel lid van de rijkelandengroep meer dan 60 procent van zijn kritieke mineralen uit slechts een land haalt. Kritieke mineralen zijn bijvoorbeeld gallium voor chips en zeldzame aardmetalen voor windturbines.

33 minuten geleden
Controversiële Shein-winkel Parijs 'idealiter' voor kerst dicht

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse warenhuis BHV Marais beëindigt de samenwerking met de Chinese webwinkel Shein. De nieuwe eigenaren van het warenhuis vertellen aan persbureau AFP dat Shein de winkel in hartje Parijs "idealiter" nog voor Kerstmis moet sluiten.

2 uur geleden
VS beloven na bezuiniging 800 miljoen voor Wereldvoedselprogramma

ROME (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 800 miljoen dollar beloofd aan het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties. Die stap volgt op een eerdere forse bezuiniging van de regering-Trump op de bijdragen aan de organisatie die voedselhulp verstrekt.

2 uur geleden
DekaMarkt boekt verlies door kosten van verbouwing winkels

VELSEN-NOORD (ANP) - DekaMarkt heeft het afgelopen jaar verlies geleden. Dat komt volgens de supermarktketen onder meer door de verbouwing van nieuwe winkels en afschrijvingen op andere posten.

3 uur geleden
IEA stelt prognose voor wereldwijde olievraag naar beneden bij

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldwijde vraag naar olie in 2026 lijkt nog verder te dalen dan eerder werd aangenomen. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. Het agentschap wijst op een grote impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de markt.

3 uur geleden
Prijzen aan de pomp opnieuw lager na verdere daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn woensdag verder gedaald. Olieprijzen zakten tot het laagste punt in drie maanden tijd door hoop op vrede in het Midden-Oosten en een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de prijs van diesel met bijna 3 procent tot 2,274 euro per liter.

4 uur geleden
AEX licht hoger, olieprijzen blijven dalen na vredesakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst aan de handelsdag begonnen na de kleine verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers wachten het vredesakkoord tussen de VS en Iran komende vrijdag af. Hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten stuwde de AEX-index vrijdag nog naar een recordhoogte.

5 uur geleden