Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla levert recordaantal voertuigen in laatste kwartaal 2021

Tesla levert recordaantal voertuigen in laatste kwartaal 2021

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Tesla heeft in het vierde kwartaal van 2021 308.600 voertuigen geleverd. Het gaat om een recordaantal voor de fabrikant van elektrische auto's.

In totaal verkocht het bedrijf in 2021 meer dan 936.000 voertuigen, een toename van 87 procent ten opzichte van 2020. In dat jaar leverde Tesla net iets minder dan een half miljoen voertuigen.

De cijfers over de laatste drie maanden van 2021 lagen hoger dan verwacht. Analisten voorspelden zo'n 236.000 leveringen.

Tesla heeft herhaaldelijk aangegeven op lange termijn te streven naar een toename van het aantal leveringen van 50 procent op jaarbasis.

Meer uit Financieel

Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

8 minuten geleden
Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

1 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

2 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

4 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

5 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

5 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

6 uur geleden