Tesla levert recordaantal voertuigen in laatste kwartaal 2021
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Tesla heeft in het vierde kwartaal van 2021 308.600 voertuigen geleverd. Het gaat om een recordaantal voor de fabrikant van elektrische auto's.
In totaal verkocht het bedrijf in 2021 meer dan 936.000 voertuigen, een toename van 87 procent ten opzichte van 2020. In dat jaar leverde Tesla net iets minder dan een half miljoen voertuigen.
De cijfers over de laatste drie maanden van 2021 lagen hoger dan verwacht. Analisten voorspelden zo'n 236.000 leveringen.
Tesla heeft herhaaldelijk aangegeven op lange termijn te streven naar een toename van het aantal leveringen van 50 procent op jaarbasis.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zet donderdag grotere vliegtuigen in om meer passagiers mee te kunnen nemen. De afgelopen dagen moest KLM honderden vluchten schrappen door het winterse weer.
3 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland en India gaan samen mogelijk voor miljarden euro's onderzeeboten bouwen. Ze zijn het volgens ingewijden in grote lijnen eens over de overeenkomst, die volgende week getekend zou moeten worden. Het zou de grootste defensiedeal voor India ooit zijn.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen die te maken hebben met het winterse weer. Die gaan vooral over autoschade door gladde wegen. Het aantal meldingen bij Allianz Direct door de gladheid ligt twee keer zo hoog als normaal.
40 minuten geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ieren gaan tegen het vrijhandelsverdrag met Zuid-Amerikaanse landen stemmen, ook na toezeggingen van de Europese Commissie voor de landbouwsector. Het gaat om een deal met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay, waarover vrijdag naar verwachting wordt gestemd door EU-landen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zalando sluit eind september zijn logistieke centrum in het Duitse Erfurt. Daardoor staan 2700 banen op de tocht. De modewebwinkel zegt bezig te zijn met een herstructurering van het logistieke netwerk, na de overname van de Duitse webshop About You.
2 uur geledenWEEZE (ANP) - Ruim 2,2 miljoen passagiers maakten vorig jaar gebruik van de Duitse luchthaven Airport Weeze, 14 procent meer dan in 2024. Het vliegveld, populair bij Nederlanders door de ligging net over de grens bij Venray, verwacht dit jaar opnieuw een stijging van het aantal passagiers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft tijdelijk schotten geplaatst in Terminal 2, de terminal die vanochtend met een stroomonderbreking kampte. De schotten moeten ervoor zorgen dat de reizigers die vanochtend tijdelijk niet konden inchecken, dat nu met voorrang kunnen doen, laat een woordvoerder weten.
3 uur geleden