Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla levert meer auto's af na slecht eerste kwartaal

Tesla levert meer auto's af na slecht eerste kwartaal

AUSTIN (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla heeft in het tweede kwartaal van dit jaar bijna 444.000 auto's geleverd aan klanten, aanzienlijk meer dan de 387.000 stuks in het voorgaande kwartaal. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar gaat het om een afname van 4,8 procent. De leveringsaantallen zijn boven de verwachtingen van marktkenners.

Volgens het bedrijf werden er in het tweede kwartaal bijna 411.000 auto's gebouwd. In de eerste drie maanden van dit jaar waren dat er ruim 433.000.

Het eerste kwartaal van dit jaar was het slechtste kwartaal in jaren voor Tesla. Dat kwam door een afzwakkende vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China. Ook had het bedrijf last van een vermoedelijke brandstichting in de autofabriek nabij Berlijn, waardoor de productie vertraging opliep.

Reorganisatie

Topman Elon Musk kondigde eerder dit jaar een reorganisatie aan waarbij wereldwijd meer dan 10 procent van de banen wordt geschrapt. In werkelijkheid verdwijnen er veel meer banen. Bij de producent van elektrische auto's werken in totaal ongeveer 140.000 mensen.

Een andere tegenvaller voor Musk is het nieuwe model Cybertruck, waarvan de introductie grote vertraging opliep. Het gaat om het eerste nieuwe model voor Tesla in jaren. De in Austin gevestigde autofabrikant moest dit jaar zijn prijzen flink verlagen om te proberen de verkopen op peil te houden. Musk zei eerder dat Tesla begin volgend jaar nieuwe en betaalbare modellen gaat uitbrengen, hoewel het bedrijf weinig details hierover gaf.

Meer uit Financieel

Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

48 minuten geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

1 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

3 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

3 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

5 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

5 uur geleden