Tesla levert meer auto's af na slecht eerste kwartaal
AUSTIN (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla heeft in het tweede kwartaal van dit jaar bijna 444.000 auto's geleverd aan klanten, aanzienlijk meer dan de 387.000 stuks in het voorgaande kwartaal. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar gaat het om een afname van 4,8 procent. De leveringsaantallen zijn boven de verwachtingen van marktkenners.
Volgens het bedrijf werden er in het tweede kwartaal bijna 411.000 auto's gebouwd. In de eerste drie maanden van dit jaar waren dat er ruim 433.000.
Het eerste kwartaal van dit jaar was het slechtste kwartaal in jaren voor Tesla. Dat kwam door een afzwakkende vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China. Ook had het bedrijf last van een vermoedelijke brandstichting in de autofabriek nabij Berlijn, waardoor de productie vertraging opliep.
Reorganisatie
Topman Elon Musk kondigde eerder dit jaar een reorganisatie aan waarbij wereldwijd meer dan 10 procent van de banen wordt geschrapt. In werkelijkheid verdwijnen er veel meer banen. Bij de producent van elektrische auto's werken in totaal ongeveer 140.000 mensen.
Een andere tegenvaller voor Musk is het nieuwe model Cybertruck, waarvan de introductie grote vertraging opliep. Het gaat om het eerste nieuwe model voor Tesla in jaren. De in Austin gevestigde autofabrikant moest dit jaar zijn prijzen flink verlagen om te proberen de verkopen op peil te houden. Musk zei eerder dat Tesla begin volgend jaar nieuwe en betaalbare modellen gaat uitbrengen, hoewel het bedrijf weinig details hierover gaf.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
10 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
13 uur geleden