Tesla levert meer auto's af na slecht eerste kwartaal
AUSTIN (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla heeft in het tweede kwartaal van dit jaar bijna 444.000 auto's geleverd aan klanten, aanzienlijk meer dan de 387.000 stuks in het voorgaande kwartaal. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar gaat het om een afname van 4,8 procent. De leveringsaantallen zijn boven de verwachtingen van marktkenners.
Volgens het bedrijf werden er in het tweede kwartaal bijna 411.000 auto's gebouwd. In de eerste drie maanden van dit jaar waren dat er ruim 433.000.
Het eerste kwartaal van dit jaar was het slechtste kwartaal in jaren voor Tesla. Dat kwam door een afzwakkende vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China. Ook had het bedrijf last van een vermoedelijke brandstichting in de autofabriek nabij Berlijn, waardoor de productie vertraging opliep.
Reorganisatie
Topman Elon Musk kondigde eerder dit jaar een reorganisatie aan waarbij wereldwijd meer dan 10 procent van de banen wordt geschrapt. In werkelijkheid verdwijnen er veel meer banen. Bij de producent van elektrische auto's werken in totaal ongeveer 140.000 mensen.
Een andere tegenvaller voor Musk is het nieuwe model Cybertruck, waarvan de introductie grote vertraging opliep. Het gaat om het eerste nieuwe model voor Tesla in jaren. De in Austin gevestigde autofabrikant moest dit jaar zijn prijzen flink verlagen om te proberen de verkopen op peil te houden. Musk zei eerder dat Tesla begin volgend jaar nieuwe en betaalbare modellen gaat uitbrengen, hoewel het bedrijf weinig details hierover gaf.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
8 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
15 uur geleden