Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla levert eerste elektrische truck af

Tesla levert eerste elektrische truck af

AUSTIN (ANP) - Autofabrikant Tesla levert donderdag zijn eerste elektrische vrachtwagen af. De Semi wordt later op donderdag tijdens een speciaal evenement in de Amerikaanse staat Nevada onthuld. Het was eigenlijk de bedoeling dat de truck al in 2019 de weg op zou gaan, maar door batterijproblemen werd de onthulling uitgesteld.

Met de lancering stort Tesla zich voor het eerste op de markt voor elektrische vrachtwagens. Dat gebeurt op het moment dat de regering van de Amerikaanse president Joe Biden een belastingvoordeel van 40.000 dollar wil aanbieden voor schone bedrijfsvoertuigen. De vraag in de markt is ook in hoeverre de accu's van de elektrische vrachtwagens zich houden als die langere afstanden moeten rijden met zware ladingen.

In 2017 zei Tesla dat de Semi een bereik van ruim 800 kilometer zou hebben met een prijskaartje van 180.000 dollar. De topman van Tesla heeft er evenwel een handje van zaken te optimistisch in te schatten. Musk beloofde bijvoorbeeld eerder dat de Model 3 van Tesla een prijs van 35.000 dollar zou hebben. Het basismodel kost nu 47.000 dollar.

Robyn Denholm, voorzitter van Tesla, zei onlangs dat de automaker dit jaar misschien honderd Semi's zal maken. Musk kondigde begin oktober de start van de productie van de truck aan. Voedsel- en drankgigant PepsiCo krijgt de eerste geleverd.

Meer uit Financieel

Apple in beroep tegen EU-boete van 500 miljoen euro

CUPERTINO (ANP/AFP/RTR) - Apple gaat in beroep tegen een boete van 500 miljoen euro die de Europese Commissie in april had opgelegd. Het Amerikaanse techconcern kreeg de boete omdat het bedrijf erop aanstuurt apps alleen in de eigen appstore aan te bieden. Volgens de Commissie overtreedt Apple daarmee de wet digitale markten (Digital Markets Act).

12 minuten geleden
Nederlandse AI-startup haalt 1,6 miljoen euro op voor groei

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse AI-startup Perry heeft 1,6 miljoen euro opgehaald. Het in maart opgerichte bedrijf ontwikkelt door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven werkinstructies voor technici. Het bedrijf wil daarmee het tekort aan technisch personeel aanpakken.

1 uur geleden
China: BRICS wil geen confrontatie met Trump na dreiging tarieven

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De BRICS-landen waaronder China, Braziliƫ, Rusland, Zuid-Afrika en India willen geen confrontatie met de Amerikaanse president Donald Trump op handelsgebied. Dat zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken na Trumps dreiging een extra importheffing van 10 procent op te leggen voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van de BRICS.

1 uur geleden
Duitse industrie produceert meer in aanloop naar heffingen VS

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industriƫle productie is in mei onverwacht gestegen, meldt het statistiekbureau Destatis. Duitse fabrikanten lijken hun productie te hebben versneld voordat er mogelijk veel hogere handelstarieven op de export naar de Verenigde Staten worden ingevoerd.

2 uur geleden
Shell: zwakker tweede kwartaal bij handel olie en gas

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het tweede kwartaal zwakker gepresteerd bij de handel in olie en gas dan in de eerste drie maanden van dit jaar, mede door de onrust op de oliemarkt over de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Shell zullen de handelsresultaten over de afgelopen periode aanzienlijk lager uitkomen dan in het eerste kwartaal.

3 uur geleden
AEX-index licht lager door dreiging Amerikaanse importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omlaag, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers bleven voorzichtig door het naderen van de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump bevestigde dat de handelstarieven, die voor het eerst in april werden aangekondigd, op 1 augustus van kracht worden voor landen die nog geen akkoord hebben bereikt.

3 uur geleden
Grote steden trekken fors meer kopers, volgt uit hypotheekcijfers

DE MEERN (ANP) - De grote steden in Nederland trekken fors meer huizenkopers. Dat merkt het Hypotheken Data Netwerk (HDN) op basis van cijfers over hypotheekaanvragen op zijn platform. Het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning nam in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht afgelopen kwartaal met bijna 24 procent toe ten opzichte van een jaar terug.

3 uur geleden