Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla levert eerste elektrische truck af

Tesla levert eerste elektrische truck af

AUSTIN (ANP) - Autofabrikant Tesla levert donderdag zijn eerste elektrische vrachtwagen af. De Semi wordt later op donderdag tijdens een speciaal evenement in de Amerikaanse staat Nevada onthuld. Het was eigenlijk de bedoeling dat de truck al in 2019 de weg op zou gaan, maar door batterijproblemen werd de onthulling uitgesteld.

Met de lancering stort Tesla zich voor het eerste op de markt voor elektrische vrachtwagens. Dat gebeurt op het moment dat de regering van de Amerikaanse president Joe Biden een belastingvoordeel van 40.000 dollar wil aanbieden voor schone bedrijfsvoertuigen. De vraag in de markt is ook in hoeverre de accu's van de elektrische vrachtwagens zich houden als die langere afstanden moeten rijden met zware ladingen.

In 2017 zei Tesla dat de Semi een bereik van ruim 800 kilometer zou hebben met een prijskaartje van 180.000 dollar. De topman van Tesla heeft er evenwel een handje van zaken te optimistisch in te schatten. Musk beloofde bijvoorbeeld eerder dat de Model 3 van Tesla een prijs van 35.000 dollar zou hebben. Het basismodel kost nu 47.000 dollar.

Robyn Denholm, voorzitter van Tesla, zei onlangs dat de automaker dit jaar misschien honderd Semi's zal maken. Musk kondigde begin oktober de start van de productie van de truck aan. Voedsel- en drankgigant PepsiCo krijgt de eerste geleverd.

Meer uit Financieel

Boerenorganisaties EU en Australië niet blij met vrijhandelsdeal

BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.

22 minuten geleden
Ondernemers: snel maatregelen nodig voor impact Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Ondersteuning voor Nederlandse bedrijven en medewerkers kan niet wachten tot de besluitvorming in augustus rond Prinsjesdag, zoals het kabinet van premier Rob Jetten vorige week aankondigde. Daarvoor waarschuwen MKB Nederland en VNO-NCW. De ondernemersorganisaties pleiten onder meer voor een tijdelijk publiek fonds voor bedrijven die liquiditeitsproblemen hebben. Daar kunnen bedrijven geld lenen om deze periode door te kunnen komen, aldus de belangenbehartigers.

30 minuten geleden
DNB: oorlog kan inflatie flink stuwen en groei economie drukken

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan de inflatie in Nederland flink aanjagen en de economische groei ondermijnen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB), die dinsdag verschillende scenario's heeft geschetst. Toch verwacht de centrale bank niet dat de impact zo groot wordt als tijdens de energiecrisis van 2022 na de Russische inval in Oekraïne.

39 minuten geleden
Sleijpen: verstandig dat kabinet nog wacht met energiecompensatie

AMSTERDAM (ANP) - Het is verstandig dat het kabinet nog niet meteen een besluit heeft genomen over eventuele compensatie voor huishoudens van de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen. Dat zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag van de centrale bank.

39 minuten geleden
Weer rode cijfers DNB, ook komende jaren nog verliezen voorzien

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft in 2025 voor het derde jaar op rij verlies geleden. De rode cijfers pakten zoals verwacht minder fors uit dan in het voorgaande jaar. Wel voorziet de centrale bank dat de verliezen de komende jaren aanhouden, langer dan waarmee eerder rekening werd gehouden.

40 minuten geleden
ACM: veel webshops niet toegankelijk voor mensen met beperking

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van Nederlandse webwinkels is onvoldoende of helemaal niet toegankelijk voor mensen met een beperking. Dat ziet de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na tests bij ongeveer honderd van de grootste Nederlandse webshops en websites van telecom- en energieaanbieders. Sinds juni 2025 zijn onlinewinkels wettelijk verplicht om hun diensten zo in te richten dat mensen met een beperking er ook gebruik van kunnen maken.

1 uur geleden
Frankrijk schiet boeren te hulp na forse prijsstijgingen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse ministerie van Landbouw neemt maatregelen om boeren financieel te ondersteunen na de sterke stijging van de brandstof- en kunstmestprijzen. De maatregelen maken het voor boeren mogelijk om hun sociale premies later te betalen, meer tijd te krijgen voor hun belastingaangifte en tijdelijk geld te lenen bij de Franse staatsbank Bpifrance.

1 uur geleden