Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla levert eerste Cybertrucks af aan klanten

Tesla levert eerste Cybertrucks af aan klanten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla levert na twee jaar van vertragingen en productieproblemen donderdag zijn eerste Cybertrucks af. Volgend jaar moet het futuristisch uitziende voertuig in massaproductie gaan, maar of dat gaat lukken is de vraag.

Tesla-topman Elon Musk levert de roestvrijstalen Cybertrucks, voorzien van kogelvrij glas, persoonlijk af aan klanten op het hoofdkantoor in Austin. Met de Cybertruck zet Tesla zijn eerste schreden op de zeer competitieve pickup-markt in de Verenigde Staten. Niet iedereen is overtuigd van de winstgevendheid van het nieuwe voertuig. Grote vraag is ook of het ongebruikelijke ontwerp kopers niet zal afschrikken.

Een prototype van de elektrische truck werd bijna vier jaar geleden voor het eerst getoond. De truck zou aanvankelijk al eind 2021 verkrijgbaar zijn, maar door de coronapandemie, tekorten in de toeleveringsketen, inflatie en technische problemen ontstond er forse vertraging.

Prijzen

De Cybertruck moest oorspronkelijk 40.000 dollar gaan kosten, maar Tesla heeft sindsdien de prijzen en specificaties van de Cybertruck van zijn website verwijderd. Musk zei vorige maand dat ergens in 2025 een productie van 250.000 voertuigen op jaarbasis mogelijk moet zijn.

Tesla bindt met de Cybertruck de strijd aan met Ford, Stellantis en General Motors. De Chevrolet Silverado van General Motors is al jaren een van de populairste auto's in de VS.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven volgens waakhond niet klaar voor AI-cyberaanval

BERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.

50 minuten geleden
Duitsland blokkeert verkoop bedrijf aan China om veiligheid

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.

1 uur geleden
EP stemt in met tolkorting voor schonere bussen en vrachtwagens

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.

1 uur geleden
Rapport: jongerenvariant ChatGPT te riskant voor tieners

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.

2 uur geleden
FNV: wij voelen geen opgave om bezuiniging sociale zaken te halen

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."

3 uur geleden
IMF waarschuwt voor aanhoudende hoge energieprijzen mede door AI

SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.

6 uur geleden
Spekman voelt geen druk om snel tot sociaal akkoord te komen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.

6 uur geleden