Tesla legt productie Duitse fabriek vier dagen stil, meldt krant
BERLIJN (ANP) - Tesla legt de productie van zijn fabriek nabij Berlijn na woensdag vier dagen stil. Dat meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt dinsdag op basis van een interne mail aan personeel. Aanleiding zijn de verwachte demonstraties tegen de uitbreiding van de fabriek in Grünheide. Activisten willen de fabrikant van elektrische auto's op die manier tegenhouden om onder meer een stuk bos te kappen. Volgens Handelsblatt wordt de productie weer opgestart tijdens de nachtdienst op zondag.
Het fabrieksterrein is 300 hectare groot, maar Tesla wil daar 170 hectare aan toevoegen. Die ruimte zou onder meer nodig zijn voor een treinstation voor goederenaanvoer, opslaghallen en een opvang voor kinderen van werknemers. Tesla produceert daar jaarlijks zo'n 300.000 auto's en wil die productiecapaciteit opvoeren naar 1 miljoen.
Er heerst al langer onvrede tegen de uitbreidingsplannen voor de fabriek. Zo werd er twee maanden geleden nog brand gesticht bij een elektriciteitsmast. Die actie werd opgeëist door een links-extremistische actiegroep. Als gevolg daarvan kwam niet alleen de fabriek, maar kwamen ook woningen in de omgeving van Grünheide zonder stroom te zitten. De fabriek lag na de brandstichting ook een tijdje stil.
Volgens fabrieksdirecteur André Thierig gaat het om een productiestop van slechts één dag, op vrijdag. Hij reageert daarmee op een bericht op socialmediaplatform X. Daarin bevestigt Thierig dat de productie op donderdag stilligt om een feestdag en dat de fabriek doorgaans alleen doordeweeks produceert.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
2 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
18 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
20 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
22 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
23 uur geleden