Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla lager op afwachtend Wall Street

Tesla lager op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's heeft besloten geen nieuwe bestellingen voor zijn goedkoopste Cybertruck meer aan te nemen en een duurdere versie van het model sneller te leveren. De futuristische Cybertruck is sinds eind vorig jaar te koop, maar verkoopt niet zo goed als de fabrikant had gehoopt. Door onder meer tegenvallende verkoopcijfers van de Cybertruck maakte Tesla in april al bekend wereldwijd meer dan 10 procent van de banen te schrappen. Het aandeel daalde 1,2 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan, na de turbulente beurshandel vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 39.423 punten. De bredere S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5431 punten en techgraadmeter Nasdaq stond een fractie hoger op 16.751 punten. De New Yorkse graadmeters wisten vrijdag uiteindelijk de zware koersverliezen van het begin van de week bijna volledig goed te maken.

De aandelenmarkten werden begin vorige week nog overspoeld door een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Later in de week namen de recessiezorgen echter af door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen in de VS. Ook hopen beleggers dat de Amerikaanse Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.

Rente

In hoeverre de Fed de rente kan verlagen, hangt echter sterk af van de inflatie. De leenkosten werden hoog gehouden om de inflatie aan te pakken. Op de beursvloeren wordt dan ook vooral gewacht op het nieuwe inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Fed kan beginnen met het verlagen van de rente. Ook geven cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen en de resultaten van supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot, die later in de week komen, meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Robinhood Markets won 2,7 procent. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler verhoogden hun aanbeveling voor de beleggingsapp naar kopen.

Starbucks

Starbucks klom 3,4 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de activistische investeerder Starboard Value, die een belang heeft in de koffieketen, wil dat het bedrijf stappen onderneemt om de aandelenkoers te verbeteren.

De euro was 1,0918 dollar waard, vergeleken met 1,0923 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 77,20 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 79,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt Vbet om illegale WK-weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.

11 uur geleden
Kerncentrale Borssele weer opgestart na lek

BORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.

11 uur geleden
Overslag havens Antwerpen en Brugge daalt in eerste jaarhelft

ANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.

12 uur geleden
Moederbedrijf zakenman Hennie van der Most ook failliet verklaard

ZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.

12 uur geleden
AEX-index voorzichtig omhoog na slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.

13 uur geleden
TSMC steekt 100 miljard dollar extra in Amerikaanse chipfabrieken

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.

13 uur geleden
Uber wil Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.

13 uur geleden