Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla lager op afwachtend Wall Street

Tesla lager op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's heeft besloten geen nieuwe bestellingen voor zijn goedkoopste Cybertruck meer aan te nemen en een duurdere versie van het model sneller te leveren. De futuristische Cybertruck is sinds eind vorig jaar te koop, maar verkoopt niet zo goed als de fabrikant had gehoopt. Door onder meer tegenvallende verkoopcijfers van de Cybertruck maakte Tesla in april al bekend wereldwijd meer dan 10 procent van de banen te schrappen. Het aandeel daalde 1,2 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan, na de turbulente beurshandel vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 39.423 punten. De bredere S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5431 punten en techgraadmeter Nasdaq stond een fractie hoger op 16.751 punten. De New Yorkse graadmeters wisten vrijdag uiteindelijk de zware koersverliezen van het begin van de week bijna volledig goed te maken.

De aandelenmarkten werden begin vorige week nog overspoeld door een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Later in de week namen de recessiezorgen echter af door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen in de VS. Ook hopen beleggers dat de Amerikaanse Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.

Rente

In hoeverre de Fed de rente kan verlagen, hangt echter sterk af van de inflatie. De leenkosten werden hoog gehouden om de inflatie aan te pakken. Op de beursvloeren wordt dan ook vooral gewacht op het nieuwe inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Fed kan beginnen met het verlagen van de rente. Ook geven cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen en de resultaten van supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot, die later in de week komen, meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Robinhood Markets won 2,7 procent. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler verhoogden hun aanbeveling voor de beleggingsapp naar kopen.

Starbucks

Starbucks klom 3,4 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de activistische investeerder Starboard Value, die een belang heeft in de koffieketen, wil dat het bedrijf stappen onderneemt om de aandelenkoers te verbeteren.

De euro was 1,0918 dollar waard, vergeleken met 1,0923 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 77,20 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 79,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Personeelstekort in kinderopvang lijkt langzaam af te nemen

UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.

6 minuten geleden
JDE Peet's verhoogt opnieuw prijzen Douwe Egberts-koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.

1 uur geleden
Trump Mobile schrapt beweringen over 'Made in USA'-smartphone

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.

1 uur geleden
Forbes: Elon Musk ontslaat Tesla-bestuurder na daling verkopen

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Air France-KLM wint flink op beurs na verbod staking door rechter

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.

4 uur geleden
Amerikaanse handelstekort loopt op ondanks handelsbeleid Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.

5 uur geleden
Dollar zakt in waarde na gerucht over mogelijke opvolging Powell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.

5 uur geleden