Tesla krijgt steun Trump in strijd om fabrieksopening
FREMONT (ANP) - Automaker Tesla moet als het aan de Amerikaanse president Donald Trump ligt zo snel mogelijk zijn fabriek in Californië kunnen openen. Dat schreef Trump in een bericht op Twitter. Tesla opende eerder deze week zijn fabriek in het Californische Fremont, wat indruist tegen het besluit van lokale autoriteiten.
"Californië moet Tesla en Elon Musk toestemming geven de fabriek NU te openen. Dat kan gemakkelijk en veilig", twitterde de president. Musk, de topman van de maker van elektrische auto's, bedankte Trump via hetzelfde medium.
De gezondheidsdienst van Alameda County, waar Fremont deel van uitmaakt, liet weten dat de zogeheten Gigafactory pas aanstaande maandag weer volledig open mag. Tesla moet dan wel voldoende veiligheidsmaatregelen tegen het nieuwe coronavirus hebben doorgevoerd in zijn enige autofabriek in de Verenigde Staten. Tesla werd eerder gedwongen meerdere Amerikaanse fabrieken stil te leggen wegens lockdownmaatregelen.
Technieuwswebsite The Verge meldt dat Tesla ook voorbereidingen treft om een andere fabriek in de stad Reno in Nevada volledig te openen. Tesla zou dat in een interne e-mail hebben laten weten. Aanvankelijk zou deze fabriek voor accu's en auto-onderdelen slechts gedeeltelijk opengaan.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
15 uur geleden