Tesla koploper op Duitse elektrische automarkt
FLENSBURG (ANP) - Tesla was in de eerste helft van dit jaar opnieuw koploper op de Duitse markt voor volledig elektrisch aangedreven auto's. Dat meldt zakenkrant Handelsblatt op basis van cijfers van het Kraftfahrt-Bundesamt (KBA), de Duitse versie van de RDW. Volgens het KBA werden in de eerste zes maanden 36.400 Tesla-auto's op kenteken gezet.
Daarmee is Tesla goed voor een marktaandeel van 16,5 procent. In totaal werden ongeveer 220.200 volledig elektrische auto's geregistreerd. Het merk Volkswagen staat op de tweede plaats met 34.400 auto's, wat neerkomt op een aandeel van 15,6 procent. Volkswagen is wel bezig zijn achterstand op Tesla in te halen, aldus het KBA.
Daarna komen de merken Mercedes-Benz, met 16.900 auto's, Audi met 14.400 en BMW met 12.800 elektrische voertuigen.
In totaal rijden er nu meer dan 1,2 miljoen volledig elektrische auto's in Duitsland. De doelstelling van Berlijn voor 2030 ligt op 15 miljoen elektrische auto's. Veel Duitsers zijn nog voorzichtig met de aanschaf van elektrische wagens vanwege de hoge kosten, beperkte actieradius en het gebrek aan laadstations in met name afgelegen gebieden. De Duitse overheid is flink aan het investeren in de aanleg van laadpunten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,3 procent in september.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.
10 uur geledenEELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.
13 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
13 uur geleden