
Tesla koopt jarenlange rechtszaak om racisme op werkvloer af
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Tesla heeft een jarenlange rechtszaak afgekocht over racisme op de werkvloer. Een zwarte oud-werknemer van de autofabrikant, Owen Diaz, klaagde Tesla in 2017 aan, omdat hij tijdens het werk slachtoffer zou zijn geweest van ernstig racisme.
Tesla en de advocaten van Diaz maakten niet bekend hoeveel geld is gemoeid met de schikking en reageerden niet tegenover persbureau Reuters. Eerder zei de autofabrikant geen discriminatie te tolereren en werknemers te hebben ontslagen die zijn beschuldigd van racisme.
Diaz werkte in 2015 en 2016 als uitzendkracht in een Amerikaanse fabriek van de autofabrikant in Fremont. Hij zou dagelijks te maken hebben gehad met racistische opmerkingen en andere vormen van discriminatie. Tesla zou zijn klachten hebben genegeerd. Een jury oordeelde vorig jaar april dat Diaz recht heeft op een schadevergoeding van 3,2 miljoen dollar, omgerekend ruim 2,9 miljoen euro. In eerste instantie oordeelde een andere jury in 2021 dat hij recht had op 137 miljoen dollar, maar een rechter vond dat bedrag te hoog.
Tegen de autofabrikant lopen in de Verenigde Staten nog andere rechtszaken om racisme op het werk, waaronder een zaak namens 6000 werknemers. Tesla ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
2 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geƫindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.
5 uur geleden