Tesla koopt jarenlange rechtszaak om racisme op werkvloer af
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Tesla heeft een jarenlange rechtszaak afgekocht over racisme op de werkvloer. Een zwarte oud-werknemer van de autofabrikant, Owen Diaz, klaagde Tesla in 2017 aan, omdat hij tijdens het werk slachtoffer zou zijn geweest van ernstig racisme.
Tesla en de advocaten van Diaz maakten niet bekend hoeveel geld is gemoeid met de schikking en reageerden niet tegenover persbureau Reuters. Eerder zei de autofabrikant geen discriminatie te tolereren en werknemers te hebben ontslagen die zijn beschuldigd van racisme.
Diaz werkte in 2015 en 2016 als uitzendkracht in een Amerikaanse fabriek van de autofabrikant in Fremont. Hij zou dagelijks te maken hebben gehad met racistische opmerkingen en andere vormen van discriminatie. Tesla zou zijn klachten hebben genegeerd. Een jury oordeelde vorig jaar april dat Diaz recht heeft op een schadevergoeding van 3,2 miljoen dollar, omgerekend ruim 2,9 miljoen euro. In eerste instantie oordeelde een andere jury in 2021 dat hij recht had op 137 miljoen dollar, maar een rechter vond dat bedrag te hoog.
Tegen de autofabrikant lopen in de Verenigde Staten nog andere rechtszaken om racisme op het werk, waaronder een zaak namens 6000 werknemers. Tesla ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
9 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
9 uur geleden