Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla kent topman Elon Musk opnieuw megabeloning toe

Tesla kent topman Elon Musk opnieuw megabeloning toe

AUSTIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse maker van elektrische auto's Tesla kent topman Elon Musk een aandelenpakket toe ter waarde van 29 miljard dollar. Dat heeft de onderneming maandag in een document naar buiten gebracht. De nieuwe megabeloning is bedoeld om te voorkomen dat de rijkste man ter wereld bij het bedrijf vertrekt, terwijl hij bij de rechter nog strijdt voor uitbetaling van een eerder toegekende miljardenbonus.

Bij deze nieuwe stap kan Musk 96 miljoen aandelen tegen een zeer voordelige prijs kopen, waarmee hij dus veel geld verdient. Daarvoor moet hij wel nog twee jaar bij Tesla blijven. Vorig jaar verklaarde een rechtbank in Delaware Musks beloningspakket uit 2018, gewaardeerd op meer dan 50 miljard dollar, nog nietig. De rechtbank stelde dat het goedkeuringsproces bij Tesla gebrekkig was en oneerlijk tegenover aandeelhouders.

Die rechtszaak trok wereldwijd veel aandacht. Duizenden Tesla-aandeelhouders stuurden brieven naar de rechter om hun mening te geven. Musk was zelfs zo boos over de beslissing van de rechter dat hij een formele verhuizing van Tesla in gang zette van de staat Delaware naar Texas. De zakenman ging ook in beroep tegen de uitspraak. Dat loopt nog.

Boycotacties na DOGE

Musk kon afgelopen jaar minder tijd in Tesla steken door andere werkzaamheden. Hij sneed als adviseur van het Witte Huis fors in de Amerikaanse overheidsuitgaven. Ook bemoeide hij zich met de politiek in Duitsland. Dit leidde tot boycotacties van boze consumenten, die vanwege Musks nevenactiviteiten geen Tesla meer wilden kopen.

Tesla verdedigde de beloning voor Musk maandag. "Afspraak is afspraak", staat in een brief aan de aandeelhouders over Musks recht op een beloning. Daarbij wees de onderneming erop dat er sinds 2017 geen noemenswaardige extra vergoeding meer naar de topman is gegaan. Wel benadrukt Tesla dat mocht de beloning uit 2018 door de rechter worden toegestaan, dit met de nieuwe toekenning wordt verrekend. Musk zou dus niet beide beloningen volledig kunnen ontvangen.

Miljardenimperium

Overigens lijkt Musk niet van plan om weg te gaan. Hij is sinds 2008 de topman van de autofabrikant. In een interview met persbureau Bloomberg in mei zei hij dat hij van plan was om over vijf jaar nog steeds aan het roer te staan.

Musk heeft zo'n 13 procent van de aandelen in handen. Hij dankt zijn fortuin aan de forse waardestijging van zijn Tesla-belang door de jaren heen. Musk is goed voor een vermogen van 352 miljard dollar en is tevens eigenaar van socialemediaplatform X en ruimtevaartbedrijf SpaceX.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

5 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

16 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

17 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

18 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

20 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

22 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden