Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla in het rood op licht hoger Wall Street

Tesla in het rood op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla was maandag bij de opening van de beurzen in New York een duidelijke verliezer. Beleggers zetten het aandeel aanzienlijk lager vanwege een poll op Twitter van topman Elon Musk over de vraag of hij aandelen in de autoproducent moet verkopen. De miljardair zorgde in het verleden vaker voor ophef met zijn tweets.

Het Amerikaanse concern leverde in de eerste handelsminuten circa 5 procent in. Van de ruim 3,5 miljoen stemmen heeft een meerderheid van bijna 58 procent ja gezegd op de vraag van Musk of hij 10 procent van zijn aandelen in Tesla moet verkopen. Musk maakte de poll zaterdag aan, nadat de Democraten met een voorstel waren gekomen om onder meer aandelen van miljardairs zwaarder te belasten. Hij verklaarde de uitkomst van de peiling te zullen respecteren.

Over de gehele linie is Wall Street met kleine winsten begonnen aan de nieuwe handelsweek. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,4 procent op 36.468 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4708 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 16.010 punten.

Goedkeuring infrastructuurplan Biden

De stemming onder beleggers wordt gesteund door de goedkeuring van het Amerikaanse Congres voor het infrastructuurplan van Joe Biden, waarmee de president de economie wil versterken. Het pakket ter waarde van 1 biljoen dollar is onder meer bedoeld voor wegen, spoorlijnen, bruggen en betere internetverbindingen. Bedrijven die kunnen profiteren van die investeringen hadden de wind mee. Zo wonnen machinebouwers Deere en Caterpillar tot meer dan 3 procent en de staalproducenten Nucor en U.S. Steel gingen tot ruim 8 procent vooruit.

Concertorganisator Live Nation verloor op zijn beurt bijna 5 procent. Live Nation was een van de organisatoren van muziekfestival Astroworld van rapper Travis Scott in Houston. Bij het optreden van Scott op vrijdag kwamen acht mensen om in het gedrang dat was ontstaan, met ook veel gewonden. Er zijn nu rechtszaken aangespannen, waarbij onder meer Live Nation aansprakelijk wordt gesteld.

Regeneron Pharmaceuticals werd verder bijna 1 procent hoger gezet. Het farmaciebedrijf zegt dat zijn behandeling tegen Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus, voor lange tijd bescherming kan bieden bij mensen. Cosmeticaverkoper Coty kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en vooruitzichten en werd beloond met een koerswinst van dik 12 procent.

Meer uit Financieel

CBS: bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) investeert dit jaar ruim 61 procent van de bedrijven in een klimaatneutrale bedrijfsvoering. Dat was iets meer dan 64 procent vorig jaar en 68 procent in 2024.

34 minuten geleden
Chiprally stuwt Wall Street omhoog na lang weekend

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters in New York gingen maandag verder omhoog, vooral door flinke koerswinsten van chipbedrijven en andere techconcerns. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in deze aandelen, na de recente koersverliezen in de techsector. Dat had te maken met zorgen bij beleggers over de winstgevendheid van de enorme AI-investeringen op de langere termijn door veel technologiebedrijven. Die zorgen verdwenen maandag verder naar de achtergrond.

8 uur geleden
WEF-oprichter Schwab doet aangifte na vondst afluisterapparaat

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Klaus Schwab, de oprichter van het World Economic Forum (WEF), heeft in Genève aangifte gedaan nadat hij in zijn werkkamer thuis een afluisterapparaat had ontdekt. Het apparaat werd gevonden na een routinematige veiligheidscontrole in zijn privéwoning in Genève, vlak bij de locatie van het World Economic Forum.

10 uur geleden
Stroomuitval in Tilburg blijkt gevolg van meetfout bij Enexis

TILBURG (ANP) - De afschakeling van een deel van het stroomnet in Tilburg zondag werd niet veroorzaakt door een plotselinge stroompiek, maar door defecte meetapparatuur. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Enexis maandag gezegd.

12 uur geleden
Damrak sluit vrijwel vlak, Besi opvallende verliezer

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi was maandag een opvallende daler op de beurs in Amsterdam met een verlies van 5,5 procent. Beleggers reageerden op berichten in Zuid-Koreaanse media dat de invoering van hybrid bonding door grote chipbedrijven als Samsung en SK Hynix mogelijk wordt vertraagd. Dat zou betekenen dat ze minder snel overstappen op de hybrid bondingsystemen van Besi, een nieuwe techniek waarmee verschillende soorten chips kunnen worden gestapeld en met elkaar kunnen worden verbonden.

13 uur geleden
Microsoft schrapt 3200 banen bij speldivisie Xbox

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Microsoft gaat 3200 banen schrappen bij Xbox, ongeveer 20 procent van het personeelsbestand. De ingreep maakt deel uit van een ingrijpende reorganisatie die de groei van de kwakkelende gamedivisie moet aanjagen. Buiten Xbox verdwijnen bij Microsoft nog eens meer dan 3000 banen, voornamelijk bij de verkoopdivisies.

14 uur geleden
Techbeurs Nasdaq herstelt op Wall Street na verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De techgraadmeter Nasdaq toonde maandag een overtuigend herstel in New York, terwijl de Dow-Jonesindex een nieuw record bereikte. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in techaandelen, na de koersverliezen in de sector afgelopen donderdag. Chip- en techbedrijven als Intel, AMD, Western Digital, Marvell Technology en Oracle stegen tot 6,5 procent. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA wonnen tot 3,6 procent, na koersdoelverhogingen door zakenbank Morgan Stanley.

15 uur geleden