Tesla in het rood op licht hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla was maandag bij de opening van de beurzen in New York een duidelijke verliezer. Beleggers zetten het aandeel aanzienlijk lager vanwege een poll op Twitter van topman Elon Musk over de vraag of hij aandelen in de autoproducent moet verkopen. De miljardair zorgde in het verleden vaker voor ophef met zijn tweets.
Het Amerikaanse concern leverde in de eerste handelsminuten circa 5 procent in. Van de ruim 3,5 miljoen stemmen heeft een meerderheid van bijna 58 procent ja gezegd op de vraag van Musk of hij 10 procent van zijn aandelen in Tesla moet verkopen. Musk maakte de poll zaterdag aan, nadat de Democraten met een voorstel waren gekomen om onder meer aandelen van miljardairs zwaarder te belasten. Hij verklaarde de uitkomst van de peiling te zullen respecteren.
Over de gehele linie is Wall Street met kleine winsten begonnen aan de nieuwe handelsweek. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,4 procent op 36.468 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4708 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 16.010 punten.
Goedkeuring infrastructuurplan Biden
De stemming onder beleggers wordt gesteund door de goedkeuring van het Amerikaanse Congres voor het infrastructuurplan van Joe Biden, waarmee de president de economie wil versterken. Het pakket ter waarde van 1 biljoen dollar is onder meer bedoeld voor wegen, spoorlijnen, bruggen en betere internetverbindingen. Bedrijven die kunnen profiteren van die investeringen hadden de wind mee. Zo wonnen machinebouwers Deere en Caterpillar tot meer dan 3 procent en de staalproducenten Nucor en U.S. Steel gingen tot ruim 8 procent vooruit.
Concertorganisator Live Nation verloor op zijn beurt bijna 5 procent. Live Nation was een van de organisatoren van muziekfestival Astroworld van rapper Travis Scott in Houston. Bij het optreden van Scott op vrijdag kwamen acht mensen om in het gedrang dat was ontstaan, met ook veel gewonden. Er zijn nu rechtszaken aangespannen, waarbij onder meer Live Nation aansprakelijk wordt gesteld.
Regeneron Pharmaceuticals werd verder bijna 1 procent hoger gezet. Het farmaciebedrijf zegt dat zijn behandeling tegen Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus, voor lange tijd bescherming kan bieden bij mensen. Cosmeticaverkoper Coty kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en vooruitzichten en werd beloond met een koerswinst van dik 12 procent.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
9 minuten geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.
50 minuten geledenOSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
3 uur geledenGAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.
5 uur geledenJAKARTA (ANP) - Tientallen Nederlandse reizigers zijn gestrand in Indonesië, bevestigt een woordvoerster van reisbranchevereniging ANVR na berichtgeving van De Telegraaf. De internationale luchthaven van Jakarta is sinds zondagochtend dicht vanwege een vulkaanuitbarsting.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat is er een groei van 0,6 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Bij een voorlopige raming eind juli werd nog een plus van 0,4 procent gemeld door Eurostat.
5 uur geleden