Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla in het rood op licht hoger Wall Street

Tesla in het rood op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla was maandag bij de opening van de beurzen in New York een duidelijke verliezer. Beleggers zetten het aandeel aanzienlijk lager vanwege een poll op Twitter van topman Elon Musk over de vraag of hij aandelen in de autoproducent moet verkopen. De miljardair zorgde in het verleden vaker voor ophef met zijn tweets.

Het Amerikaanse concern leverde in de eerste handelsminuten circa 5 procent in. Van de ruim 3,5 miljoen stemmen heeft een meerderheid van bijna 58 procent ja gezegd op de vraag van Musk of hij 10 procent van zijn aandelen in Tesla moet verkopen. Musk maakte de poll zaterdag aan, nadat de Democraten met een voorstel waren gekomen om onder meer aandelen van miljardairs zwaarder te belasten. Hij verklaarde de uitkomst van de peiling te zullen respecteren.

Over de gehele linie is Wall Street met kleine winsten begonnen aan de nieuwe handelsweek. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,4 procent op 36.468 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4708 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 16.010 punten.

Goedkeuring infrastructuurplan Biden

De stemming onder beleggers wordt gesteund door de goedkeuring van het Amerikaanse Congres voor het infrastructuurplan van Joe Biden, waarmee de president de economie wil versterken. Het pakket ter waarde van 1 biljoen dollar is onder meer bedoeld voor wegen, spoorlijnen, bruggen en betere internetverbindingen. Bedrijven die kunnen profiteren van die investeringen hadden de wind mee. Zo wonnen machinebouwers Deere en Caterpillar tot meer dan 3 procent en de staalproducenten Nucor en U.S. Steel gingen tot ruim 8 procent vooruit.

Concertorganisator Live Nation verloor op zijn beurt bijna 5 procent. Live Nation was een van de organisatoren van muziekfestival Astroworld van rapper Travis Scott in Houston. Bij het optreden van Scott op vrijdag kwamen acht mensen om in het gedrang dat was ontstaan, met ook veel gewonden. Er zijn nu rechtszaken aangespannen, waarbij onder meer Live Nation aansprakelijk wordt gesteld.

Regeneron Pharmaceuticals werd verder bijna 1 procent hoger gezet. Het farmaciebedrijf zegt dat zijn behandeling tegen Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus, voor lange tijd bescherming kan bieden bij mensen. Cosmeticaverkoper Coty kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en vooruitzichten en werd beloond met een koerswinst van dik 12 procent.

Meer uit Financieel

Betaald reservistenverlof voor ING-personeel, regeling in opkomst

AMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.

12 minuten geleden
Bloomberg: Paramount schikt met staten over overname Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een schikking getroffen met Californië en de andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden via een rechtszaak. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.

32 minuten geleden
Venetië overweegt forse belastingverhoging voor dagjesmensen

VENETIË (ANP/RTR) - Venetië overweegt om de toeristenbelasting voor dagjesmensen fors te verhogen tot maximaal 30 euro per dag. Nu is dit nog 5 tot 10 euro. Daarnaast wil het stadsbestuur de periode waarin de toeristenbelasting wordt geheven verlengen.

1 uur geleden
Wall Street wint door stijging AI-aandelen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan de nieuwe week. Vooral aandelen van AI-bedrijven werden opgepikt, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beleggers lijken zich echter te richten op signalen dat de uitgaven aan de ontwikkeling van AI nog steeds toenemen. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

1 uur geleden
VEH mist in actieplan maatregelen voor bouw starterswoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat in het actieplan van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) voor snellere woningbouw te weinig maatregelen staan voor de bouw van betaalbare huizen voor bijvoorbeeld starters en senioren. Dergelijke woningen zijn volgens de belangenbehartiger voor huiseigenaren "essentieel" om de doorstroming verder op gang te krijgen.

1 uur geleden
Woonbond over actieplan woningbouw: rekening komt bij huurders

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".

3 uur geleden
Nederlands duurzaam kledingmerk Mud Jeans maakt doorstart

WEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.

3 uur geleden