Tesla in beroep tegen enorme schadevergoeding voor racisme
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat in beroep tegen een beslissing van een Amerikaanse jury in San Francisco. Die bepaalde dat de autofabrikant de zwarte voormalige werknemer Owen Diaz een schadevergoeding van 137 miljoen dollar (118 miljoen euro) moet betalen omdat hij bij Tesla te maken kreeg met een racistische werkomgeving. Volgens Tesla is het bedrag buitensporig hoog en "zonder precedent in de Amerikaanse antidiscriminatiewetgeving".
De schadevergoeding bestaat uit 6,9 miljoen dollar voor emotionele schade en 130 miljoen dollar als straf. Diaz was als uitzendkracht werkzaam in de Tesla-fabriek in het noorden van Californië in 2015 en 2016. De jury kwam tot de conclusie dat de maker van elektrische auto's er niet in was geslaagd om te voorkomen dat de werknemer met racisme werd geconfronteerd.
Diaz verklaarde tijdens het proces dat racistische opmerkingen regelmatig werden gebruikt in de fabriek in Fremont. Daarvoor zijn volgens Tesla destijds werknemers ontslagen. Ook het "n-woord" zou daarbij meermaals zijn gevallen. Die verklaring werd ondersteund door verschillende ooggetuigen.
Tesla ontkent niet dat het "n-woord" op de werkvloer is gevallen. Dat gebeurde volgens getuigen veelal op een vriendschappelijke manier tussen zwarte medewerkers onderling. De automaker benadrukt dat er geen getuigen zijn of ander bewijs is dat het tegen Diaz is gezegd. Er was ook sprake van racistische graffiti op de toiletten, die volgens Tesla na een melding van Diaz werden verwijderd door schoonmakers.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
3 uur geleden