Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla hoger op Wall Street na nieuws megaorder door Hertz

Tesla hoger op Wall Street na nieuws megaorder door Hertz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine plussen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Die staat vooral in het teken van de kwartaalcijfers van de grote technologiebedrijven Apple, Amazon, Microsoft en Google-moeder Alphabet. Facebook komt nabeurs met resultaten. Tesla was een flinke winnaar na het nieuws dat autoverhuurbedrijf Hertz een bestelling zou hebben geplaatst voor 100.000 elektrische auto's bij de autobouwer.

Tesla stond na enkele minuten handel ruim 5 procent in de plus. Bronnen zeiden tegen persbureau Bloomberg dat de bestelling neerkomt op 4,2 miljard dollar aan omzet voor Tesla. Daarnaast verhoogde Tesla de prijzen voor zijn Model X en Model S en schroefde zakenbank Morgan Stanley het koersdoel voor het autobedrijf op.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 35.678 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,1 procent tot 4550 punten en de techbeurs Nasdaq steeg 0,5 procent tot 15.161 punten.

Facebook

Facebook ging in aanloop naar de kwartaalpublicatie 0,9 procent omlaag. De laatste tijd kwam Facebook in het nieuws nadat een klokkenluidster een reeks interne documenten naar buiten had gebracht. Het socialemediabedrijf zou weinig doen tegen nepnieuws en complottheorieën.

Pinterest was een opvallende daler met een koersverlies van 13 procent. Betalingsbedrijf PayPal streeft "op dit moment" geen overname na van het digitaal prikbord voor afbeeldingen. Bloomberg meldde onlangs op basis van ingewijden dat de bedrijven gesprekken zouden voeren over een mogelijke samenvoeging. PayPal won juist 4,8 procent.

Kimberly-Clark

Aan het cijferfront gaat de aandacht uit naar onder meer Kimberly-Clark, de producent van Huggies en Kleenex. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn winstverwachting voor het gehele jaar en daalde 5 procent. Ook Burger King-moederbedrijf Restaurant Brands International (min 3,3 procent) en liftenproducent Otis Worldwide (min 3,4 procent) kwamen met cijfers.

De oliebedrijven Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips profiteerden van de verder stijgende olieprijzen met plussen tot 1,6 procent. Oliedienstverleners als Halliburton, Schlumberger en Transocean werden tot 2,1 procent hoger gezet. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,7 procent tot 85,14 dollar. Dat is de hoogste prijs sinds 2014. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 86,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tientallen Nederlandse schepen in Perzische Golf, zegt KVNR

ROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.

44 minuten geleden
Schepen in zeeën rond Iran gewaarschuwd voor mogelijke storingen

LONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.

49 minuten geleden
Bloomberg: oliekraan OPEC+ mogelijk verder open na aanval op Iran

WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.

1 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

2 uur geleden
Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

3 uur geleden
Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

4 uur geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

4 uur geleden