Tesla hoger op Wall Street na nieuws megaorder door Hertz
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine plussen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Die staat vooral in het teken van de kwartaalcijfers van de grote technologiebedrijven Apple, Amazon, Microsoft en Google-moeder Alphabet. Facebook komt nabeurs met resultaten. Tesla was een flinke winnaar na het nieuws dat autoverhuurbedrijf Hertz een bestelling zou hebben geplaatst voor 100.000 elektrische auto's bij de autobouwer.
Tesla stond na enkele minuten handel ruim 5 procent in de plus. Bronnen zeiden tegen persbureau Bloomberg dat de bestelling neerkomt op 4,2 miljard dollar aan omzet voor Tesla. Daarnaast verhoogde Tesla de prijzen voor zijn Model X en Model S en schroefde zakenbank Morgan Stanley het koersdoel voor het autobedrijf op.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 35.678 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,1 procent tot 4550 punten en de techbeurs Nasdaq steeg 0,5 procent tot 15.161 punten.
Facebook ging in aanloop naar de kwartaalpublicatie 0,9 procent omlaag. De laatste tijd kwam Facebook in het nieuws nadat een klokkenluidster een reeks interne documenten naar buiten had gebracht. Het socialemediabedrijf zou weinig doen tegen nepnieuws en complottheorieën.
Pinterest was een opvallende daler met een koersverlies van 13 procent. Betalingsbedrijf PayPal streeft "op dit moment" geen overname na van het digitaal prikbord voor afbeeldingen. Bloomberg meldde onlangs op basis van ingewijden dat de bedrijven gesprekken zouden voeren over een mogelijke samenvoeging. PayPal won juist 4,8 procent.
Kimberly-Clark
Aan het cijferfront gaat de aandacht uit naar onder meer Kimberly-Clark, de producent van Huggies en Kleenex. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn winstverwachting voor het gehele jaar en daalde 5 procent. Ook Burger King-moederbedrijf Restaurant Brands International (min 3,3 procent) en liftenproducent Otis Worldwide (min 3,4 procent) kwamen met cijfers.
De oliebedrijven Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips profiteerden van de verder stijgende olieprijzen met plussen tot 1,6 procent. Oliedienstverleners als Halliburton, Schlumberger en Transocean werden tot 2,1 procent hoger gezet. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,7 procent tot 85,14 dollar. Dat is de hoogste prijs sinds 2014. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 86,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
7 minuten geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
4 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.
5 uur geleden