Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla herstelt 5 procent op positief Wall Street

Tesla herstelt 5 procent op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag na een beweeglijke handelssessie hoger geëindigd. Eerder op de dag kwamen de koersen onder druk te staan na de publicatie van notulen van de Amerikaanse centrale bank. Maar geleidelijk aan voerde het optimisme weer de boventoon.

Volgens de beleidsmakers van de Federal Reserve zijn er dit jaar meer renteverhogingen nodig om de inflatie te beteugelen. Zij zijn vastberaden om de inflatie terug te dringen. Ook waarschuwen de beleidsmakers dat een "ongerechtvaardigde" versoepeling van het monetaire beleid hun inspanningen om prijsstabiliteit te bereiken zou schaden.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 33.269,77 punten. De breder samengestelde S&P 500 sloot 0,8 procent in de plus op 3852,97 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,7 procent op 10.458,76 punten.

Grootste dagverlies

Tesla wist woensdag wat op te krabbelen op de aandelenbeurzen in New York en won 5 procent. Het bedrijf van topman Elon Musk was een dag eerder ruim 12 procent gekelderd door tegenvallende leveringen van zijn elektrische auto's in het afgelopen jaar. Dat was het grootste dagverlies in meer dan twee jaar tijd. Analisten van RBC verlaagden het koersdoel voor Tesla.

Apple (plus 1 procent) moest een deel van zijn koerswinst bij het slot weer inleveren. De iPhonemaker verloor dinsdag nog bijna 4 procent na mediaberichten over een zwakkere vraag naar zijn producten. De beurswaarde van Apple zakte daardoor onder de 2 biljoen dollar. Een jaar geleden was het techconcern nog kortstondig meer dan 3 biljoen dollar waard.

Personeelsbestand

Salesforce steeg 3,6 procent na de aankondiging duizenden banen te schrappen. De fabrikant van bedrijfssoftware wil zijn personeelsbestand met ongeveer 10 procent verminderen doordat klanten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven. Bij het concern werken wereldwijd zo'n 80.000 mensen. De ontslagronde gaat volgens het bedrijf tussen de 1,4 miljard en 2,1 miljard dollar kosten.

Microsoft werd 4,4 procent lager gezet. Analisten van de Zwitserse bank UBS haalden de softwaremaker van hun kooplijst af. Warenhuisketen Target wist het koersverlies van eerder op de dag van zich af te schudden en sloot 0,6 procent hoger. Target koerste aanvankelijk lager na een adviesverlaging door Wells Fargo. Ook Rivian Automotive boog een koersverlies om in een plus. De fabrikant van elektrische pick-ups en SUV's heeft zijn productiedoelstelling in het afgelopen jaar niet gehaald. Desondanks eindigde het aandeel Rivian 2,1 procent hoger.

Olieprijzen en de euro

Olieconcern Chevron (min 1 procent) ging verder omlaag door de aanhoudende daling van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent minder op 73,22 dollar per vat. Brentolie werd 4,9 procent goedkoper op 78,08 dollar per vat. De euro was 1,0607 dollar waard, tegen 1,0557 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

1 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

1 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

2 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

5 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

5 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

5 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

5 uur geleden