Tesla herstelt 5 procent op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag na een beweeglijke handelssessie hoger geëindigd. Eerder op de dag kwamen de koersen onder druk te staan na de publicatie van notulen van de Amerikaanse centrale bank. Maar geleidelijk aan voerde het optimisme weer de boventoon.
Volgens de beleidsmakers van de Federal Reserve zijn er dit jaar meer renteverhogingen nodig om de inflatie te beteugelen. Zij zijn vastberaden om de inflatie terug te dringen. Ook waarschuwen de beleidsmakers dat een "ongerechtvaardigde" versoepeling van het monetaire beleid hun inspanningen om prijsstabiliteit te bereiken zou schaden.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 33.269,77 punten. De breder samengestelde S&P 500 sloot 0,8 procent in de plus op 3852,97 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,7 procent op 10.458,76 punten.
Grootste dagverlies
Tesla wist woensdag wat op te krabbelen op de aandelenbeurzen in New York en won 5 procent. Het bedrijf van topman Elon Musk was een dag eerder ruim 12 procent gekelderd door tegenvallende leveringen van zijn elektrische auto's in het afgelopen jaar. Dat was het grootste dagverlies in meer dan twee jaar tijd. Analisten van RBC verlaagden het koersdoel voor Tesla.
Apple (plus 1 procent) moest een deel van zijn koerswinst bij het slot weer inleveren. De iPhonemaker verloor dinsdag nog bijna 4 procent na mediaberichten over een zwakkere vraag naar zijn producten. De beurswaarde van Apple zakte daardoor onder de 2 biljoen dollar. Een jaar geleden was het techconcern nog kortstondig meer dan 3 biljoen dollar waard.
Personeelsbestand
Salesforce steeg 3,6 procent na de aankondiging duizenden banen te schrappen. De fabrikant van bedrijfssoftware wil zijn personeelsbestand met ongeveer 10 procent verminderen doordat klanten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven. Bij het concern werken wereldwijd zo'n 80.000 mensen. De ontslagronde gaat volgens het bedrijf tussen de 1,4 miljard en 2,1 miljard dollar kosten.
Microsoft werd 4,4 procent lager gezet. Analisten van de Zwitserse bank UBS haalden de softwaremaker van hun kooplijst af. Warenhuisketen Target wist het koersverlies van eerder op de dag van zich af te schudden en sloot 0,6 procent hoger. Target koerste aanvankelijk lager na een adviesverlaging door Wells Fargo. Ook Rivian Automotive boog een koersverlies om in een plus. De fabrikant van elektrische pick-ups en SUV's heeft zijn productiedoelstelling in het afgelopen jaar niet gehaald. Desondanks eindigde het aandeel Rivian 2,1 procent hoger.
Olieprijzen en de euro
Olieconcern Chevron (min 1 procent) ging verder omlaag door de aanhoudende daling van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent minder op 73,22 dollar per vat. Brentolie werd 4,9 procent goedkoper op 78,08 dollar per vat. De euro was 1,0607 dollar waard, tegen 1,0557 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
10 minuten geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.
1 uur geleden