Tesla herstelt 5 procent op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag na een beweeglijke handelssessie hoger geëindigd. Eerder op de dag kwamen de koersen onder druk te staan na de publicatie van notulen van de Amerikaanse centrale bank. Maar geleidelijk aan voerde het optimisme weer de boventoon.
Volgens de beleidsmakers van de Federal Reserve zijn er dit jaar meer renteverhogingen nodig om de inflatie te beteugelen. Zij zijn vastberaden om de inflatie terug te dringen. Ook waarschuwen de beleidsmakers dat een "ongerechtvaardigde" versoepeling van het monetaire beleid hun inspanningen om prijsstabiliteit te bereiken zou schaden.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 33.269,77 punten. De breder samengestelde S&P 500 sloot 0,8 procent in de plus op 3852,97 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,7 procent op 10.458,76 punten.
Grootste dagverlies
Tesla wist woensdag wat op te krabbelen op de aandelenbeurzen in New York en won 5 procent. Het bedrijf van topman Elon Musk was een dag eerder ruim 12 procent gekelderd door tegenvallende leveringen van zijn elektrische auto's in het afgelopen jaar. Dat was het grootste dagverlies in meer dan twee jaar tijd. Analisten van RBC verlaagden het koersdoel voor Tesla.
Apple (plus 1 procent) moest een deel van zijn koerswinst bij het slot weer inleveren. De iPhonemaker verloor dinsdag nog bijna 4 procent na mediaberichten over een zwakkere vraag naar zijn producten. De beurswaarde van Apple zakte daardoor onder de 2 biljoen dollar. Een jaar geleden was het techconcern nog kortstondig meer dan 3 biljoen dollar waard.
Personeelsbestand
Salesforce steeg 3,6 procent na de aankondiging duizenden banen te schrappen. De fabrikant van bedrijfssoftware wil zijn personeelsbestand met ongeveer 10 procent verminderen doordat klanten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven. Bij het concern werken wereldwijd zo'n 80.000 mensen. De ontslagronde gaat volgens het bedrijf tussen de 1,4 miljard en 2,1 miljard dollar kosten.
Microsoft werd 4,4 procent lager gezet. Analisten van de Zwitserse bank UBS haalden de softwaremaker van hun kooplijst af. Warenhuisketen Target wist het koersverlies van eerder op de dag van zich af te schudden en sloot 0,6 procent hoger. Target koerste aanvankelijk lager na een adviesverlaging door Wells Fargo. Ook Rivian Automotive boog een koersverlies om in een plus. De fabrikant van elektrische pick-ups en SUV's heeft zijn productiedoelstelling in het afgelopen jaar niet gehaald. Desondanks eindigde het aandeel Rivian 2,1 procent hoger.
Olieprijzen en de euro
Olieconcern Chevron (min 1 procent) ging verder omlaag door de aanhoudende daling van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent minder op 73,22 dollar per vat. Brentolie werd 4,9 procent goedkoper op 78,08 dollar per vat. De euro was 1,0607 dollar waard, tegen 1,0557 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.
26 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
2 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.
2 uur geleden