Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla heeft wereldwijd 25.000 snellaadpalen

Tesla heeft wereldwijd 25.000 snellaadpalen

PALO ALTO (ANP) - Autofabrikant Tesla zegt wereldwijd 25.000 snellaadpalen te hebben. Dat meldt het bedrijf op een speciaal daarvoor aangemaakt Twitter-account. Het is het grootste netwerk van snellaadpalen voor elektrische auto's wereldwijd. In Nederland zijn er nu zo'n 30 snellaadlocaties, met meerdere palen.

Het Twitter-account, genaamd Tesla Charging, houdt sinds begin dit jaar bij hoeveel snellaadstations en bijbehorende laadpalen er steeds bijkomen en waar. De afgelopen paar dagen kwamen er stations bij in de Verenigde Staten, Zweden en China.

In oktober 2020 opende het Nederlandse snellaadbedrijf Fastned samen met Tesla het grootste snellaadstation van Duitsland. Tesla bouwt verder aan een gigafabriek in de buurt van Berlijn dat de grootste productielocatie voor batterijen ter wereld kan gaan worden. Die bouw heeft wel vertraging opgelopen, onder meer vanwege het wachten op toestemming van lokale autoriteiten door een wijziging in de oorspronkelijke vergunningsaanvraag van Tesla.

Topman Elon Musk houdt intussen weer de gemoederen op sociale media bezig. Zo presenteert hij zaterdagavond de beroemde Amerikaanse sketchshow Saturday Night Live en twitterde hij in de aanloop daarvan dat een prototype van de Cybertruck, de elektrische pick-uptruck van zijn bedrijf, dit weekend in New York is. Daar wordt de tv-show opgenomen. Eind 2021 wil Tesla met de fabricage van de elektrische pick-uptruck beginnen.

Meer uit Financieel

Stichting blijft aandacht vragen voor claim Babboe-eigenaren

UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."

27 minuten geleden
Brancheclub: faillissement Accell droevig nieuws voor fietsmarkt

BUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.

44 minuten geleden
Opnieuw slotrecord voor AEX na plussen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.

58 minuten geleden
Twaalf meldingen bij Autoriteit Persoonsgegevens na datalek CEVA

DEN HAAG (ANP) - Twaalf bedrijven hebben bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) melding gemaakt van mogelijk gelekte klantengegevens door een samenwerking met logistiek partner CEVA. Dat bevestigt de instantie na berichtgeving van het AD. Om welke bedrijven het gaat wil de toezichthouder niet zeggen. Bekend is dat in ieder geval de Bijenkorf, bol, Zalando, Ace & Tate en Ajax zijn geraakt door het datalek.

1 uur geleden
Spotify komt met label voor AI-gegenereerde artiesten

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify komt met een label waarmee wordt aangegeven of een artiest met kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd. Door AI gegenereerde artiestenprofielen krijgen de badge 'AI Personas' en hun muziek komt niet voor in gepersonaliseerde aanbevelingen.

1 uur geleden
FNV: faillissement Accell 'verschrikkelijk' voor werknemers

AMSTERDAM (ANP) - FNV noemt het faillissement van fietsfabrikant Accell "verschrikkelijk" voor de 340 werknemers in Nederland. "Het is vreselijk voor deze mensen. Sommigen krijgen het nieuws op hun vakantieadres te horen. Ze hebben zich tot het laatste moment met eer en trots voor Accell ingezet", zegt bestuurder Arend Hamstra van FNV Metaal.

2 uur geleden
Wall Street wacht op doorbraak in patstelling VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende twijfels of de Verenigde Staten en Iran de patstelling rond de onderhandelingen weten te doorbreken. Beide landen hebben harde eisen op tafel gelegd, waaraan moet worden voldaan om verder te kunnen onderhandelen over een bredere oplossing van het conflict. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag verschijnt.

2 uur geleden