Tesla heeft wereldwijd 25.000 snellaadpalen
PALO ALTO (ANP) - Autofabrikant Tesla zegt wereldwijd 25.000 snellaadpalen te hebben. Dat meldt het bedrijf op een speciaal daarvoor aangemaakt Twitter-account. Het is het grootste netwerk van snellaadpalen voor elektrische auto's wereldwijd. In Nederland zijn er nu zo'n 30 snellaadlocaties, met meerdere palen.
Het Twitter-account, genaamd Tesla Charging, houdt sinds begin dit jaar bij hoeveel snellaadstations en bijbehorende laadpalen er steeds bijkomen en waar. De afgelopen paar dagen kwamen er stations bij in de Verenigde Staten, Zweden en China.
In oktober 2020 opende het Nederlandse snellaadbedrijf Fastned samen met Tesla het grootste snellaadstation van Duitsland. Tesla bouwt verder aan een gigafabriek in de buurt van Berlijn dat de grootste productielocatie voor batterijen ter wereld kan gaan worden. Die bouw heeft wel vertraging opgelopen, onder meer vanwege het wachten op toestemming van lokale autoriteiten door een wijziging in de oorspronkelijke vergunningsaanvraag van Tesla.
Topman Elon Musk houdt intussen weer de gemoederen op sociale media bezig. Zo presenteert hij zaterdagavond de beroemde Amerikaanse sketchshow Saturday Night Live en twitterde hij in de aanloop daarvan dat een prototype van de Cybertruck, de elektrische pick-uptruck van zijn bedrijf, dit weekend in New York is. Daar wordt de tv-show opgenomen. Eind 2021 wil Tesla met de fabricage van de elektrische pick-uptruck beginnen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
2 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
9 uur geleden