Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla heeft wereldwijd 25.000 snellaadpalen

Tesla heeft wereldwijd 25.000 snellaadpalen

PALO ALTO (ANP) - Autofabrikant Tesla zegt wereldwijd 25.000 snellaadpalen te hebben. Dat meldt het bedrijf op een speciaal daarvoor aangemaakt Twitter-account. Het is het grootste netwerk van snellaadpalen voor elektrische auto's wereldwijd. In Nederland zijn er nu zo'n 30 snellaadlocaties, met meerdere palen.

Het Twitter-account, genaamd Tesla Charging, houdt sinds begin dit jaar bij hoeveel snellaadstations en bijbehorende laadpalen er steeds bijkomen en waar. De afgelopen paar dagen kwamen er stations bij in de Verenigde Staten, Zweden en China.

In oktober 2020 opende het Nederlandse snellaadbedrijf Fastned samen met Tesla het grootste snellaadstation van Duitsland. Tesla bouwt verder aan een gigafabriek in de buurt van Berlijn dat de grootste productielocatie voor batterijen ter wereld kan gaan worden. Die bouw heeft wel vertraging opgelopen, onder meer vanwege het wachten op toestemming van lokale autoriteiten door een wijziging in de oorspronkelijke vergunningsaanvraag van Tesla.

Topman Elon Musk houdt intussen weer de gemoederen op sociale media bezig. Zo presenteert hij zaterdagavond de beroemde Amerikaanse sketchshow Saturday Night Live en twitterde hij in de aanloop daarvan dat een prototype van de Cybertruck, de elektrische pick-uptruck van zijn bedrijf, dit weekend in New York is. Daar wordt de tv-show opgenomen. Eind 2021 wil Tesla met de fabricage van de elektrische pick-uptruck beginnen.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

4 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

6 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

9 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

10 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden