Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla heeft bij autoverkoop last van dure dollar

Tesla heeft bij autoverkoop last van dure dollar

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft last van de dure dollar. Daardoor lukt het de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's niet om zijn verkopen zo sterk op te voeren als kenners alom hadden verwacht. Het bedrijf van Elon Musk worstelt naar eigen zeggen ook met logistieke problemen, waardoor het de auto's moeilijker bij klanten weet te krijgen.

Tesla zet over het derde kwartaal uiteindelijk een omzet van 21,5 miljard dollar in de boeken. Dat is wel ruim de helft meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Maar analisten hadden op een beter cijfer gerekend. Auto's die Tesla buiten de Verenigde Staten verkoopt leveren door de huidige wisselkoers in dollars nu minder op.

Eerder werd al bekend dat het bedrijf in de meetperiode bij elkaar 343.830 auto's afleverde. Dat betekende een nieuw record, maar kenners rekenden er in doorsnee op dat er zeker 358.000 auto's hun weg naar de klanten vonden.

Opvoeren levering

Op Wall Street lijken de cijfers niet zo goed te worden ontvangen. Onder de streep gaat er wel bijna 3,3 miljard dollar winst in de boeken. Dat is meer dan het dubbele van de winst van een jaar terug en afgezet tegen de prognoses een meevaller.

Het in Austin, Texas gevestigde bedrijf houdt vast aan zijn lang gekoesterde plannen om de voertuigleveringen met gemiddeld 50 procent per jaar op te voeren. Daarbij is het ook nog steeds de verwachting dat er in december begonnen kan worden met het leveren van de nieuwe Semi Truck.

Maar heel makkelijk gaat het allemaal niet. Hoewel de beschikbaarheid van onderdelen afgelopen kwartaal iets minder een probleem was, werd het volgens Tesla een steeds grotere uitdaging om op drukke momenten auto's van zijn fabrieken naar afzetmarkten te vervoeren.

Meer uit Financieel

Fastned: meer Nederlanders met elektrische auto op vakantie

AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.

2 minuten geleden
Tanken goedkoper na Amerikaanse gevechtspauze in Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.

32 minuten geleden
Philips hard onderuit op Damrak, Unilever wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

49 minuten geleden
Aantal sportschoolgangers Basic-Fit neemt verder toe

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.

1 uur geleden
Unilever houdt prijsverhogingen nog beperkt en verkoopt meer

LONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft het afgelopen kwartaal een duidelijke verkoopspurt doorgemaakt. De groei van het aantal verkochte producten, zoals Dove en Vaseline, lag op het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Prijsverhogingen werden nog niet op grote schaal doorgevoerd. Wisselkoersen hadden een negatieve invloed, maar de omzet kwam wel hoger uit dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Terugbetaling importheffingen VS eenmalige meevaller bij Philips

AMSTERDAM (ANP) - De terugbetaling aan Philips van 186 miljoen euro in het tweede kwartaal voor de Amerikaanse importheffingen is een eenmalige meevaller. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een toelichting op de resultaten over het tweede kwartaal. In het derde kwartaal zal Philips hooguit nog enkele miljoenen ontvangen uit die terugbetaling, aldus Jakobs.

1 uur geleden
Mercedes somberder over jaaromzet door zwakke vraag uit China

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz is somberder geworden over zijn te verwachten omzet in 2026. Het Duitse autoconcern kampt met een zwakkere vraag in China, waar een aanhoudende vastgoedcrisis het consumentenvertrouwen aantast en de vraag naar luxewagens drukt.

2 uur geleden