Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla grote winnaar op Wall Street ondanks zwakke cijfers

Tesla grote winnaar op Wall Street ondanks zwakke cijfers

NEW YORK (ANP) - Tesla was woensdag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's heeft het slechtste kwartaal in jaren achter de rug, waarin de omzet daalde en de nettowinst ruimschoots halveerde. Tesla kampt met een felle concurrentie in China. Ook staat de vraag naar elektrische auto's wereldwijd onder druk omdat veel overheden hun subsidieregelingen voor deze wagens afbouwen.

Beleggers reageerden echter enthousiast op de aankondiging van Tesla om sneller goedkopere elektrische auto's op de markt te brengen. Met die modellen hoopt topman Elon Musk de verkopen weer aan te jagen. Het aandeel werd daarop zo'n 12 procent hoger gezet en maakte daarmee een groot deel van het koersverlies van vorige week weer goed. Tesla zakte vorige week nog bijna 14 procent, nadat het bedrijf zijn grootste ontslagronde ooit had aangekondigd om kosten te besparen.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na het koersherstel in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 38.493 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5085 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 15.817 punten.

Incidenten

Boeing klom dik 1 procent. De vliegtuigfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd. Ook de omzet viel mee. Boeing wordt sinds begin dit jaar geplaagd door incidenten met zijn toestellen. Daardoor lopen er diverse onderzoeken naar de kwaliteit en veiligheid die impact hadden op de productie van het concern. Topman David Calhoun en andere bestuurders hebben al aangekondigd op te stappen.

Texas Instruments steeg 6 procent, na goed ontvangen resultaten van de chipproducent. Telecomconcern AT&T (fractie hoger) boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wel wat tegen. Mattel klom bijna 7 procent. De speelgoedfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gedacht. Creditcardmaatschappij Visa won ruim 2 procent dankzij beter dan verwachte resultaten.

Meta Platforms noteerde daarnaast een plus van dik 1 procent. Het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram komt na de slotbel in New York met resultaten. In het laatste kwartaal van 2023 wist Meta de winst nog te verdrievoudigen. Ook heeft het techconcern de afgelopen tijd flink geïnvesteerd in kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

7 minuten geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

2 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

2 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

3 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

3 uur geleden
Huurder gasopslag hoeft niet voor aardbevingsschade te betalen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.

3 uur geleden
Economische activiteit eurozone stagneert na krimp door oorlog

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economische activiteit in de eurozone is in juni gestagneerd, meldt marktonderzoeker S&P Global op basis van definitieve cijfers. De bedrijvigheid in het eurogebied hield daarmee vorige maand beter stand dan gedacht. Eerder werd voor juni nog uitgegaan van een krimp van de economische activiteit door de stijgende prijzen en verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden