Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla grote winnaar op Wall Street ondanks zwakke cijfers

Tesla grote winnaar op Wall Street ondanks zwakke cijfers

NEW YORK (ANP) - Tesla was woensdag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's heeft het slechtste kwartaal in jaren achter de rug, waarin de omzet daalde en de nettowinst ruimschoots halveerde. Tesla kampt met een felle concurrentie in China. Ook staat de vraag naar elektrische auto's wereldwijd onder druk omdat veel overheden hun subsidieregelingen voor deze wagens afbouwen.

Beleggers reageerden echter enthousiast op de aankondiging van Tesla om sneller goedkopere elektrische auto's op de markt te brengen. Met die modellen hoopt topman Elon Musk de verkopen weer aan te jagen. Het aandeel werd daarop zo'n 12 procent hoger gezet en maakte daarmee een groot deel van het koersverlies van vorige week weer goed. Tesla zakte vorige week nog bijna 14 procent, nadat het bedrijf zijn grootste ontslagronde ooit had aangekondigd om kosten te besparen.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na het koersherstel in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 38.493 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5085 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 15.817 punten.

Incidenten

Boeing klom dik 1 procent. De vliegtuigfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd. Ook de omzet viel mee. Boeing wordt sinds begin dit jaar geplaagd door incidenten met zijn toestellen. Daardoor lopen er diverse onderzoeken naar de kwaliteit en veiligheid die impact hadden op de productie van het concern. Topman David Calhoun en andere bestuurders hebben al aangekondigd op te stappen.

Texas Instruments steeg 6 procent, na goed ontvangen resultaten van de chipproducent. Telecomconcern AT&T (fractie hoger) boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wel wat tegen. Mattel klom bijna 7 procent. De speelgoedfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gedacht. Creditcardmaatschappij Visa won ruim 2 procent dankzij beter dan verwachte resultaten.

Meta Platforms noteerde daarnaast een plus van dik 1 procent. Het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram komt na de slotbel in New York met resultaten. In het laatste kwartaal van 2023 wist Meta de winst nog te verdrievoudigen. Ook heeft het techconcern de afgelopen tijd flink geïnvesteerd in kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

2 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

2 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

4 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

5 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

6 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

7 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

7 uur geleden