Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla grote winnaar op Wall Street ondanks zwakke cijfers

Tesla grote winnaar op Wall Street ondanks zwakke cijfers

NEW YORK (ANP) - Tesla was woensdag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's heeft het slechtste kwartaal in jaren achter de rug, waarin de omzet daalde en de nettowinst ruimschoots halveerde. Tesla kampt met een felle concurrentie in China. Ook staat de vraag naar elektrische auto's wereldwijd onder druk omdat veel overheden hun subsidieregelingen voor deze wagens afbouwen.

Beleggers reageerden echter enthousiast op de aankondiging van Tesla om sneller goedkopere elektrische auto's op de markt te brengen. Met die modellen hoopt topman Elon Musk de verkopen weer aan te jagen. Het aandeel werd daarop zo'n 12 procent hoger gezet en maakte daarmee een groot deel van het koersverlies van vorige week weer goed. Tesla zakte vorige week nog bijna 14 procent, nadat het bedrijf zijn grootste ontslagronde ooit had aangekondigd om kosten te besparen.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na het koersherstel in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 38.493 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5085 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 15.817 punten.

Incidenten

Boeing klom dik 1 procent. De vliegtuigfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd. Ook de omzet viel mee. Boeing wordt sinds begin dit jaar geplaagd door incidenten met zijn toestellen. Daardoor lopen er diverse onderzoeken naar de kwaliteit en veiligheid die impact hadden op de productie van het concern. Topman David Calhoun en andere bestuurders hebben al aangekondigd op te stappen.

Texas Instruments steeg 6 procent, na goed ontvangen resultaten van de chipproducent. Telecomconcern AT&T (fractie hoger) boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wel wat tegen. Mattel klom bijna 7 procent. De speelgoedfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gedacht. Creditcardmaatschappij Visa won ruim 2 procent dankzij beter dan verwachte resultaten.

Meta Platforms noteerde daarnaast een plus van dik 1 procent. Het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram komt na de slotbel in New York met resultaten. In het laatste kwartaal van 2023 wist Meta de winst nog te verdrievoudigen. Ook heeft het techconcern de afgelopen tijd flink geïnvesteerd in kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.

1 uur geleden
Vrachtwagens mogen in Duitsland tijdelijk ook op zondag de weg op

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.

1 uur geleden
Europese kritiek op Meta en TikTok om desinformatie over Ceuta

BRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.

2 uur geleden
ABN AMRO: Nederlanders gaven minder uit tijdens extreme hitte

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tijdens de extreme hitte in juni minder geld uitgegeven. Dat constateren onderzoekers van ABN AMRO op basis van transactiegegevens van klanten tijdens de hittegolf. Volgens de bank veranderden de bestedingen vooral op het platteland.

3 uur geleden
Zandvoort denkt nog jaren te profiteren van 'marketingmachine' F1

ZANDVOORT (ANP) - Zandvoort verwacht nog jaren te profiteren van de "fantastische marketingmachine" die de Formule 1 is. Dat zegt voorzitter Tom van der Veen van ondernemerskoepel Ondernemers Belangen Zandvoort in aanloop naar de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix over twee weken. "Dat gemis valt niet volledig op te vangen. Er zou heel veel geld in moeten als we de hele wereld willen blijven bereiken."

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na banencijfer VS, Airbnb uitblinker

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd. Beleggers reageerden op een tegenvallend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een grote winnaar op Wall Street was Airbnb. Het verhuurplatform voor vakantiehuisjes verhoogde de omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar.

13 uur geleden
Amerikaanse Senaat steunt nieuwe sancties tegen Rusland en Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.

15 uur geleden