Tesla grote winnaar op Wall Street ondanks zwakke cijfers
NEW YORK (ANP) - Tesla was woensdag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's heeft het slechtste kwartaal in jaren achter de rug, waarin de omzet daalde en de nettowinst ruimschoots halveerde. Tesla kampt met een felle concurrentie in China. Ook staat de vraag naar elektrische auto's wereldwijd onder druk omdat veel overheden hun subsidieregelingen voor deze wagens afbouwen.
Beleggers reageerden echter enthousiast op de aankondiging van Tesla om sneller goedkopere elektrische auto's op de markt te brengen. Met die modellen hoopt topman Elon Musk de verkopen weer aan te jagen. Het aandeel werd daarop zo'n 12 procent hoger gezet en maakte daarmee een groot deel van het koersverlies van vorige week weer goed. Tesla zakte vorige week nog bijna 14 procent, nadat het bedrijf zijn grootste ontslagronde ooit had aangekondigd om kosten te besparen.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na het koersherstel in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 38.493 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5085 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 15.817 punten.
Incidenten
Boeing klom dik 1 procent. De vliegtuigfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd. Ook de omzet viel mee. Boeing wordt sinds begin dit jaar geplaagd door incidenten met zijn toestellen. Daardoor lopen er diverse onderzoeken naar de kwaliteit en veiligheid die impact hadden op de productie van het concern. Topman David Calhoun en andere bestuurders hebben al aangekondigd op te stappen.
Texas Instruments steeg 6 procent, na goed ontvangen resultaten van de chipproducent. Telecomconcern AT&T (fractie hoger) boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wel wat tegen. Mattel klom bijna 7 procent. De speelgoedfabrikant leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gedacht. Creditcardmaatschappij Visa won ruim 2 procent dankzij beter dan verwachte resultaten.
Meta Platforms noteerde daarnaast een plus van dik 1 procent. Het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram komt na de slotbel in New York met resultaten. In het laatste kwartaal van 2023 wist Meta de winst nog te verdrievoudigen. Ook heeft het techconcern de afgelopen tijd flink geïnvesteerd in kunstmatige intelligentie (AI).
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.
57 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.
2 uur geleden