
Tesla grote stijger op gemengd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla was donderdag een van de opvallendste stijgers op de beurzen in New York. De producent van elektrische auto's maakte bekend in het eerste kwartaal van volgend jaar zijn software voor zelfrijdende auto's te lanceren in Europa en China. Daarvoor is nog wel goedkeuring van toezichthouders nodig.
Het aandeel van Tesla steeg bijna 11 procent. Met de aankondiging lijkt de fabrikant ervan overtuigd te zijn de goedkeuringen te krijgen. Tesla ziet deze technologie als een manier om te concurreren met elektrische autofabrikanten in China. Hun goedkopere voertuigen hebben de afgelopen tijd veel terrein gewonnen in Europa en China.
De Dow-Jonesindex daalde 0,5 procent tot 40.755,75 punten. De brede S&P-index verloor 0,3 procent tot 5503,41 punten. Techgraadmeter Nasdaq eindigde juist 0,3 procent hoger op 17.127,66 punten.
Hoge waardering
Nvidia steeg 0,9 procent, na de koersdaling van afgelopen dagen. Die werd veroorzaakt door zorgen over de hoge waardering van het aandeel van de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI), dat dit jaar flink was gestegen. Persbureau Bloomberg liet op basis van bronnen weten dat Nvidia een dagvaarding had gekregen over een mogelijke schending van de mededingingsregels, maar het bedrijf zei die niet te hebben ontvangen.
Beleggers kregen donderdag ook cijfers te verwerken over de stand van de dienstensector. Daaruit kwam naar voren dat de bedrijvigheid in dit deel van de economie licht toenam. Veel aandacht op de financiƫle markten gaat uit naar het banenrapport dat de Amerikaanse overheid vrijdag publiceert. Daaruit blijkt hoeveel banen er vorige maand bij zijn gekomen en hoe hoog de werkloosheid was, wat waarschijnlijk ook van invloed is op de mate waarin de Federal Reserve de rente verlaagt.
Zorgen over vraag
Olieprijzen noteerden vrijwel vlak. Olielanden uit oliekartel OPEC+ spraken weliswaar af om een geplande productieverhoging twee maanden uit te stellen, wat de prijzen omhoog kan jagen. Maar zorgen over de vraag naar de grondstof in de economische grootmachten VS en China zetten de prijzen onder druk.
Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 69,15 dollar per vat. Brentolie zakte een fractie in prijs tot 72,68 dollar per vat. De euro steeg zo'n 0,2 procent tegenover de dollar en was 1,1106 dollar waard.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.
6 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.
6 uur geleden