Tesla geeft extra korting in China om verkopen aan te jagen
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla biedt meer kortingen aan Chinese klanten die deze maand nog een elektrische auto van de Amerikaanse fabrikant kopen. Daarmee probeert Tesla de verkopen op de belangrijke Chinese markt aan te jagen. De extra korting is de zoveelste geste van Tesla die in China te maken heeft met stevige concurrentie van lokale merken. Daarbij zou in de fabriek van Tesla in Shanghai ook sprake zijn van overcapaciteit.
Het autoconcern van miljardair Elon Musk geeft een extra korting van 6000 yuan (822 euro) voor Model 3 sedans en Model Y SUV's. Die auto's zijn vanaf 265.900 yuan en 288.900 yuan te koop als ook de overheidssubsidies van de prijzen zijn afgehaald.
Eind oktober verlaagde Tesla al de prijzen voor zijn auto's. Ook bood Tesla al kortingen op verzekeringen aan en stelde de automaker een aanbevelingsprogramma in. Elke Model 3 of Model Y die vandaag in China wordt besteld, wordt binnen een maand geleverd, zo staat op de website van Tesla. De wachttijd was eerder dit jaar nog 22 weken.
Zorgen
Eerder deze week kwam naar buiten dat Tesla de productie in zijn fabriek in Shanghai deze maand mogelijk met 20 procent verlaagt op maandbasis, al zou het bedrijf de productie wel weer snel op kunnen voeren als daar vraag naar is. Evengoed wakkeren de berichten de zorgen aan dat de verkopen van Tesla in de grootste automarkt ter wereld achterblijven bij de verwachtingen.
Het bedrijf leverde in november een recordaantal van 100.291 auto's af vanuit de fabriek in Shanghai, aldus China's Passenger Car Association eerder deze week. Daarbij werd niet aangegeven hoeveel auto's voor de binnenlandse markt waren en hoeveel er werden geëxporteerd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
6 uur geleden