Tesla geeft extra korting in China om verkopen aan te jagen
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla biedt meer kortingen aan Chinese klanten die deze maand nog een elektrische auto van de Amerikaanse fabrikant kopen. Daarmee probeert Tesla de verkopen op de belangrijke Chinese markt aan te jagen. De extra korting is de zoveelste geste van Tesla die in China te maken heeft met stevige concurrentie van lokale merken. Daarbij zou in de fabriek van Tesla in Shanghai ook sprake zijn van overcapaciteit.
Het autoconcern van miljardair Elon Musk geeft een extra korting van 6000 yuan (822 euro) voor Model 3 sedans en Model Y SUV's. Die auto's zijn vanaf 265.900 yuan en 288.900 yuan te koop als ook de overheidssubsidies van de prijzen zijn afgehaald.
Eind oktober verlaagde Tesla al de prijzen voor zijn auto's. Ook bood Tesla al kortingen op verzekeringen aan en stelde de automaker een aanbevelingsprogramma in. Elke Model 3 of Model Y die vandaag in China wordt besteld, wordt binnen een maand geleverd, zo staat op de website van Tesla. De wachttijd was eerder dit jaar nog 22 weken.
Zorgen
Eerder deze week kwam naar buiten dat Tesla de productie in zijn fabriek in Shanghai deze maand mogelijk met 20 procent verlaagt op maandbasis, al zou het bedrijf de productie wel weer snel op kunnen voeren als daar vraag naar is. Evengoed wakkeren de berichten de zorgen aan dat de verkopen van Tesla in de grootste automarkt ter wereld achterblijven bij de verwachtingen.
Het bedrijf leverde in november een recordaantal van 100.291 auto's af vanuit de fabriek in Shanghai, aldus China's Passenger Car Association eerder deze week. Daarbij werd niet aangegeven hoeveel auto's voor de binnenlandse markt waren en hoeveel er werden geëxporteerd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd ongeveer 10 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.
17 minuten geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
13 uur geleden