Tesla gaat krachtigere én goedkopere accu's maken
FREMONT (ANP/RTR) - Tesla-topman Elon Musk heeft nieuwe accu's voor zijn elektrische wagenpark in het vooruitzicht gesteld die krachtiger zijn, langer meegaan en maar de helft kosten in vergelijking met de huidige accu's. Dat maakte Musk bekend tijdens het evenement Battery Day in Fremont, waar hij in een soort drive-in-setting de aandeelhouders gezeten in Tesla 3's toesprak.
De nieuwe grotere cilindervormige accu's, de 4680 genoemd, zullen vijf keer meer energie leveren, zes keer meer vermogen hebben en voor 16 procent meer bereik zorgen, vertelde Musk. "We hebben nog geen betaalbare auto. Daar werken we aan voor de toekomst. Maar we moeten de kosten voor de accu's terugbrengen."
Tesla gaat de nieuwe accu's produceren in een nieuwe fabriek in de buurt van de fabriek in Fremont in Californië, die tegen het einde van 2021 een geplande productie van 10 gigawatt uur per jaar moet bereiken. Tesla heeft nu samen met partner Panasonic een productiecapaciteit van 35 gigawatt-uur in de 'gigafabriek' voor accu's in Nevada.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
6 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
3 uur geleden