Tesla gaat fabriek bouwen in India
BANGALORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla gaat een fabriek bouwen in India. De fabriek komt te staan in de zuidelijke deelstaat Karnataka, aldus de lokale overheid.
Het Amerikaanse Tesla opende onlangs al een kantoor in India en topman Elon Musk heeft herhaaldelijk gezegd de Indiase markt op te willen gaan met zijn bedrijf. In december meldde Musk dat dit jaar zou moeten worden begonnen met de verkoop in India, de derde economie van Azië met ruim 1,3 miljard inwoners.
Door meer in te zetten op elektrische auto's kan India zijn afhankelijkheid van olie verkleinen en de uitstoot terugdringen. Daar staat tegenover dat de Indiase infrastructuur voor elektrisch rijden zoals laadpalen nog zeer gebrekkig is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
8 uur geleden