Tesla gaat fabriek bouwen in India
BANGALORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla gaat een fabriek bouwen in India. De fabriek komt te staan in de zuidelijke deelstaat Karnataka, aldus de lokale overheid.
Het Amerikaanse Tesla opende onlangs al een kantoor in India en topman Elon Musk heeft herhaaldelijk gezegd de Indiase markt op te willen gaan met zijn bedrijf. In december meldde Musk dat dit jaar zou moeten worden begonnen met de verkoop in India, de derde economie van Azië met ruim 1,3 miljard inwoners.
Door meer in te zetten op elektrische auto's kan India zijn afhankelijkheid van olie verkleinen en de uitstoot terugdringen. Daar staat tegenover dat de Indiase infrastructuur voor elektrisch rijden zoals laadpalen nog zeer gebrekkig is.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
10 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
14 uur geleden